// شنبه, ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۱۴

جشن سینما سینما برگزار شد و برندگان هر بخش از این جشن سینمایی اعلام شدند.

بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، جشن سینما سینما با حضور اهالی سینمای ایران برگزار شد. در جریان این جشن به ریاست کیانوش عیاری، برندگان جشن سینما سینما در هر بخش مشخص شدند. در جریان جشن نیز اطلاعاتی درباره مسائل زیست‌محیطی کشور و اهمیت حفظ آن ارائه شد. آکادمی سینما سینما، فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده»، ساخته هومن سیدی را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد. نوید محمدزاده نیز برای بازی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» به به‌عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد. واروژ کریم مسیحی جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما را دریافت کرد. شما در ادامه می‌توانید فهرست برندگان جشن آکادمی سینما سینما را مطالعه کنید. نام هر برنده در اول فهرست، پررنگ شده است.

موثرترین چهره سینمایی سال ۱۳۹۷: (به‌ترتیب آرا)

  • ۱. نرگس آبیار
  • ۲. نوید محمدزاده
  • ۳. محسن امیریوسفی
  • ۴. رضا میرکریمی
  • ۵. علی نصیریان
  • ۶. سعید روستایی
  • ۷. حسین انتظامی
  • ۸. هومن سیدی
  • ۹. بهرام توکلی
  • ۱۰. جواد عزتی

بهترین فیلم:

بهترین کارگردان:

  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده
  • محسن امیریوسفی برای آشغال‌های دوست داشتنی
  • محمدعلی باشه آهنگر برای سرو زیر آب
  • بهرام توکلی برای تنگه ابوقریب
  • مانی حقیقی برای خوک
  • رضا درمیشیان برای عصبانی نیستم
  • پیمان معادی برای بمب؛ یک عاشقانه
  • حمید نعمت‌الله برای شعله ور

بهترین فیلمنامه نویس:

  • محسن امیریوسفی برای آشغال‌های دوست داشتنی
  • مانی حقیقی برای خوک
  • رضا درمیشیان برای عصبانی نیستم
  • حامد رجبی برای درساژ
  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده
  • محمود غفاری برای شماره ۱۷ سهیلا
  • پیمان معادی برای بمب؛ یک عاشقانه
  • حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست برای شعله ور

بهترین بازیگر زن:

  • زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)
  • سارا بهرامی (دارکوب)
  • سحر دولتشاهی (عرق سرد)
  • باران کوثری (عرق سرد)
  • باران کوثری (عصبانی نیستم)
  • نگار مقدم (درساژ)
  • شبنم مقدمی (خجالت نکش)
  • مهتاب نصیرپور (آستیگمات)
  • شیرین یزدانبخش (آشغالهای دوست داشتنی)

بهترین بازیگر مرد:

بهترین فیلمساز اول:

  • محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)
  • پویا بادکوبه (درساژ) / دیپلم افتخار
  • پوریا کاکاوند (گلدن تایم)
  • عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)
  • کاظم ملایی (کوپال)

 بهترین فیلم مستند:

  • بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد)
  • اسرار دریاچه (آرمان ایثاریان)
  • اکسدوس (بهمن کیارستمی)
  • پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)
  • خاتمه (مهدی و هادی زارعی)
  • خرامان (آرش اسحاقی)
  • فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)

بهترین فیلم کوتاه:

  • ماچ سینمایی (کریم لک زاده)
  • بچه خور (محمد کارت)
  • تشریح (سیاوش شهابی)
  • تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)
  • دریای تلخ (فاطمه احمدی)
  • گسل (سهیل امیرشریفی)
  • مثل بچه آدم (ارین وزیر دفتری)

نظر شما کاربران زومجی درباره برندگان جشن سینماسینما چیست؟

کاراکتر باقی مانده