// شنبه, ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۱

پس از توافق با فاکس قرن بیستم، دیزنی اعلام کرد که ساخت فیلم Avatar و Planet of The Apes در اولویت این کمپانی هستند.

اواخر سال گذشته بود که توافق ۷۱.۳ میلیارد دلاری شرکت والت دیزنی و فاکس قرن 21 نهایی شد تا رسما دیزنی بخش تلویزیونی و فیلمسازی شرکت فاکس قرن بیستم را به دست آورد. از آن زمان شاهد برنامه‌ریزی جدید این شرکت باتوجه‌به دارایی جدید آن هستیم که این برنامه‌ریزی و تغییرات همچنان ادامه دارد. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، دیزنی از اولویت‌های خود می‌گوید. دیزنی اکنون صاحب مجموعه‌های بیشتری مثل آواتار (Avatar)، بیگانه (Alien)، سیاره میمون‌ ها (Planet of the Apes)، کینگزمن (Kingsman)، ایکس من (X-Men) و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) شده و حال طبق خبری که ورایتی منتشر کرده، باب ایگر، رئیس والت دیزنی تایید کرد که بخش زیادی از فیلم‌های فاکس قرن بیستم که در حال توسعه بوده، ساخت آن‌ها متوقف شده یا قرار است با تغییراتی ساخته و منتشر شوند. این موضوع پس از عملکرد ضعیف فیلم‌های فاکس قرن بیستم در گیشه و در نزد منتقدان گرفته شده که اطلاعات بیشتری در دسترس نیست. 

Avatar

با این حال، ایگر تایید کرد که ساخت دنباله‌های فیلم Avatar و قسمت جدید فیلم Planet of The Apes در اولویت دیزنی خواهند بود که ساخت چهار دنباله فیلم آواتار به‌کارگردانی جیمز کامرون از سال گذشته آغاز شد که فیلم Avatar 2 (آواتار ۲) در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰)، فیلم Avatar 3 (آواتار ۳) در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ (۱ دی ۱۴۰۲)، فیلم Avatar 4 (آواتار ۴) در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (۲۸ آذر ۱۴۰۴) و فیلم Avatar 5 (آواتار ۵) در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ (۲۶ آذر ۱۴۰۶)، به‌روی پرده‌های سینما خواهند رفت. مدتی پیش فیلم Avengers: Endgame (اونجرز: پایان بازی) توانست رکورد فروش جهانی فیلم Avatar را بشکند که دنباله‌های آن از مورد انتظارترین فیلم‌های گیشه چند سال آینده خواهند بود.

ریبوت فیلم Planet of the Apes یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های فاکس قرن بیستم در چند سال گذشته بوده که سه گانه آن در مجموع ۱.۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرده‌اند. با این حال، ساخت قسمت جدید این مجموعه تا به امروز تایید نشده و مت ریوز، کارگردان قسمت دوم و سوم فیلم سیاره میمون‌‌ها نیز اکنون وظیفه کارگردانی فیلم The Batman (بتمن) را بر عهده دارد. با اینکه در فیلم War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون‌ها) داستان سزار به پایان رسید، اما ریوز از وجود ایده‌هایی برای ساخت قسمت‌های بیشتر از فیلم Planet of the Apes خبر داده بود که این اتفاقات این ایده‌ها احتمالا با دوره زمانی مجموعه اصلی همزمان خواهد شد و ممکن است دیزنی به این ایده‌ها چراغ سبز نشان دهد.

منبع Gamespot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده