// جمعه, ۴ مرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۲۹

طبق اعلام بتسدا در جریان رویداد QuakeCon، سه نسخه اول DOOM از امروز روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس خواهند بود. 

رویداد QuakeCon از امروز آغاز شده و انتظار می‌رود در جریان آن، شاهد انتشار اخبار مختلفی از بازی‌های بتسدا باشیم. در همین راستا این شرکت خبر بسیار خوبی برای طرفداران بازی DOOM منتشر کرده و بر اساس آن، سه نسخه اول این مجموعه یعنی DOOM ،DOOM II و DOOM 3 از امروز برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس هستند. دو نسخه اول بازی با قیمت ۴.۹۹ دلار و نسخه سوم هم با قیمت ۹.۹۹ دلار قابل خرید هستند. 

همچنین یک خبر خوب دیگر اینکه دو نسخه اول بازی، برای گوشی‌های موبایل هم منتشر شده‌اند و کاربران گوشی‌های اندرویدی یا آیفون می‌توانند نسبت به خرید و تجربه آن‌ها اقدام کنند. بتسدا این اقدام را به‌مناسبت سالگرد ۲۵ سالگی مجموعه DOOM انجام داده است و نسخه‌های کامل هر بازی را هم برای علاقه‌مندان در نظر گرفته است که در ادامه می‌توانید جزییات دقیق هرکدام از بازی‌ها را مشاهده کنید:

ویژگی‌های نسخه منتشر‌شده از DOOM:

  • دارای بسته الحاقی Episode IV: Thy Flesh Consumed که شامل ۹ مرحله می‌شود
  • پشتیبانی از حالت Co-Op محلی چهارنفره
  • پشتیبانی از حالت Death Match محلی چهارنفره

ویژگی‌های نسخه منتشر‌شده از DOOM II:

  • دارای Master Levels که شامل ۲۰ مرحله طراحی‌شده توسط کاربران بازی و تایید‌شده توسط سازندگان اصلی بازی می‌شود
  • پشتیبانی از بخش چندنفره محلی چهارنفره
  • پشتیبانی از حالت Co-Op محلی چهارنفره

همچنین بازی DOOM 3 هم شامل دو بسته الحاقی Resurrection of Evil و The Lost Missions خواهد بود. در پایان می‌توانید تریلر منتشر‌شده به‌مناسبت تایید این سه بازی برای کنسول‌های نسل هشتم را تماشا کنید:

دانلود ویدیو از آپارات

شما همچنین می‌توانید در دومین قسمت از برنامه ری‌لود، نگاهی مفصل به گیم‌پلی نسخه اول Doom داشته باشید. 

منبع Gematsu
کاراکتر باقی مانده