// سه شنبه, ۱۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۱:۵۹

موسسه NPD، لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های نسل هشتم روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و سوییچ در آمریکا منتشر کرده که عملکرد درخشان بازی‌هایی چون GTA V را نشان می‌دهد. 

با اینکه هنوز تا عرضه کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت فاصله داریم، اما پربیراه نیست اگر بگوییم که نسل هشتم بازی‌هایی ویدیویی کم کم در حال رسیدن به خط پایان است. به همین دلیل اخیرا موسسه NPD که آن را با انتشار آمار مختلف مرتبط با فروش بازی‌ها می‌شناسیم، اخیرا لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های کنسولی نسل هشتم در آمریکا منتشر کرده است که شامل بازی‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ می‌شوند. 

در آمار منتشر‌شده، بازی‌هایی مثل GTA V عملکرد درخشانی دارند؛ اثری که تا به امروز بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان عرضه شده و همین هم عملکرد عالی آن را توجیه می‌کند. طبق اعلام مت پیسکاتلا، تحلیل‌گر NPD، آمار منتشر‌شده تا پایان ماه می ۲۰۱۹ هستند و همینطور باید این نکته را در نظر بگیریم که برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، هم آمار فروش نسخه فیزیکی و هم نسخه دیجیتالی در نظر گرفته شده است اما به غیر از Mario & Rabbids: Kingdom Battle، فقط فروش نسخه فیزیکی سایر بازی‌های سوییچ محاسبه شده است. 

یکی از نکات جالب‌توجه لیست منتشر‌شده، عملکرد عالی بازی‌های سری Call of Duty است که البته همیشه مجموعه پرفروشی به‌حساب می‌آید اما هنوز هم حضور نسخه‌های مختلف آن در پنج رتبه از پرفروش‌ترین بازی‌های ایکس‌باکس وان، نکته جالبی است. همچنین در لیست بازی‌های کنسول مایکروسافت، شاهد حضور هیچ بازی انحصاری در بین ۱۰ بازی پرفروش نیستیم اما بازی‌های انحصاری سونی، عملکرد بهتری دارند و Spider-Man با قرار گرفتن در رتبه شِشُم، پرفروش‌ترین انحصاری این کنسول است و God of War هم در رتبه هشتم دیده می‌شود. همچنین انحصاری‌های سوییچ هم عملکرد بسیار خوبی دارند و هر ۱۰ بازی این پلتفرم انحصاری هستند. 

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی پرفروش هر پلتفرم را مشاهده کنید:

۱۰ بازی پرفروش نینتندو سوییچ:

رتبهاسم بازی
۱Mario Kart 8
۲Super Smash Bros. Ultimate
۳The Legend of Zelda: Breath of the Wild
۴Super Mario Odyssey
۵Super Mario Party
۶Splatoon 2
۷Pokemon: Let's Go, Pikachu!
۸Pokemon: Let's Go, Eevee!
۹Mario & Rabbids: Kingdom Battle
۱۰New Super Mario Bros. U Deluxe

۱۰ بازی پرفروش پلی‌استیشن 4:

رتبهاسم بازی
۱Grand Theft Auto V
۲Red Dead Redemption 2
۳Call of Duty: WWII
۴Call of Duty: Black Ops 4
۵Call of Duty: Black Ops 3
۶Marvel's Spider-Man
۷Call of Duty: Infinite Warfare
۸God of War 2018
۹NBA 2K18
۱۰Battlefield 1

۱۰ بازی پرفروش ایکس‌باکس وان:

رتبهاسم بازی
۱Grand Theft Auto V
۲Call of Duty: WWII
۳Call of Duty: Black Ops III
۴Call of Duty: Black Ops IIII
۵Red Dead Redemption II
۶Call of Duty: Infinite Warfare
۷Battlefield 1
۸Star Wars Battlefront 2015
۹Call of Duty: Advanced Warfare
۱۰Destiny 2

منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده