// دوشنبه, ۲۷ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۳۱

Color Land: Build by Number یک بازی شهرسازی و متفاوت با ساخته‌های این سبک است که حسابی کاربران بازی‌های موبایل را سرگرم می‌کند.

در معرفی بازی موبایل امشب به‌سراغ یک بازی کاملا آفلاین دیگر رفته‌ایم؛ اثری که برای تجربه‌اش نیازی به اتصال اینترنت ندارید و بدون هیچ زحمتی می‌توانید آن را در هرجایی که هستید، تجربه کنید. بازی اندروید و آیفون Color Land: Build by Number در سبک شهرسازی است، اما متفاوت با سایر بازی‌های این سبک و تیم سازنده از المان‌ها و نوآوری‌های مخصوص‌به خودش استفاده کرده است. از نظر داستان‌سرایی و روایت داستان، بازی آیفون و اندروید Color Land: Build by Number فاقد داستان خاصی است. بازیکنان در نقش مدیری قرار می‌گیرند که باید شروع به‌ساخت‌وساز کند و شهرهای مختلفی را بسازد.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters
تیم سازنده Color Land: Build by Number شکل‌وشمایل جدیدی از بازی‌های شهرسازی را به‌تصویر کشیده است

بازی موبایل Color Land: Build by Number دارای محیط‌های مختلفی است که هر محیط، یک شهر کامل را به‌نمایش می‌گذارد. حال بازیکنان در جریان مراحل مختلف، باید هر بار بخشی از این شهر را کامل کنند. ساختار بازی Color Land: Build by Number به‌نحوی است که محیط اول که کوچک‌ترین محیط بازی هم به‌حساب می‌آید، حالت تمرینی دارد و برای این طراحی شده است که کاربران بتوانند با ساختار بازی آشنا شوند. ساخت هر بخش از محیط اصلی، نیازمند سه مرحله است. اولین مرحله شامل طراحی محیط‌های اولیه نظیر آب، چمن، خشکی و موارد مشابه است. دومین مرحله از طراحی شما مربوط به قرار دادن المان‌های داخل محیط مثل درخت، زمین بازی، دیوار و موارد این چنینی است. این در حالی است که آخرین مرحله، مربوط به کوچک‌ترین جزئیات یک محیط مثل انسان‌ها و حیوانات داخل محیط می‌شود. بااینکه اعلام شد در هر محیط موارد مختلفی را می‌توانید قرار بدهید، اما این گفته بدین معنا نیست که تمامی مراحل طراحی‌های یکسانی دارند. درواقع سازنده از هر کدام از این المان‌ها و ساختار شهرسازی در محیط‌های مختلفی استفاده کرده است تا شاهد تنوع و یکپارچگی خاصی برای شهر ساخته شده باشیم. تمامی این موارد ذکر شده هم ازطریق بلوک‌های مختلفی انجام می‌شود. به‌عبارتی بلوک‌ها، نقش سازنده‌ای را در Color Land: Build by Number ایفا می‌کنند. برای مثال در مرحله‌ی دوم از طراحی یک بخش شهری، منوی ساخت‌وساز را در پایین صفحه نمایش مشاهده می‌کنید. این منو شامل درخت، الاکلنگ، گل و چند مورد دیگر می‌شود که شماره گذاری شده‌اند. ازطرفی اگر به محیط نگاه کنید، بلوک‌هایی را می‌بینید که دارای شماره‌های مختلفی هستند.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters

در واقع شماره بلوک‌های داخل محیط، همان شماره المان‌های محیطی است و می‌توانید متوجه شوید که جای دقیق هر المان در کجای نقشه قرار گرفته است. با تمام این نکات مثبت و متنوع از گیم‌پلی، بازی اندروید و آیفون Color Land: Build by Number مشکلات مخصوص‌به خودش را هم دارد که سازنده سعی کرده ازطریق آن‌ها کاربران را در طولانی مدت سرگرم کند، اما این مورد کمی روند سریع بازی را کاهش داده است. برای ساخت‌وساز هر بخش از شهر اصلی، باید یک‌آیتم آبی‌رنگ را خرج کنید. همچنین برای ساخت بلوک‌ها هم باید سکه داخل بازی خرج کنید. حال این موارد هر چند ساعت به چند ساعت بازیابی می‌شوند و در صورت تمام شدن منابع‌تان، باید بازی را ببندید و در زمان دیگری به‌سراغ آن بیایید. البته یک سری ویدیوهای تبلیغاتی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که می‌توانند ازطریق آن‌ها منابع خود را گسترش دهند، اما کافی نیستند. بااین‌حال اگر علاقه‌مند به کسب تجربه‌ای متفاوت و سرگرم کننده هستید، بازی آیفون و اندروید Color Land: Build by Number می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در پایان یادآوری می‌کنیم که مقالات بهترین بازی های اندروید به‌طور هفتگی و ماهانه منتشر می‌شوند که می‌توانید با مطالعه‌ی آن‌ها در جریان بازی‌های برگزیده این پلتفرم قرار بگیرید. همچنین در ادامه می‌توانید تریلر این بازی را مشاهده کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود ویدیو از آپارات

دانلود بازی Color Land: Build by Number
منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده