// سه شنبه, ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۲۹

دنیس ویلنوو به‌صورت رسمی اعلام کرد که علاوه بر اقتباسی سینمایی از رمان فرانک هربرت، مجموعه‌ای تلویزیونی نیز از این رمان و با داستانی متفاوت، ساخته خواهد شد.

دنیس ویلنوو، کارگردان مطرح کانادایی-فرانسوی‌تبار، در حال ساخت فیلم ریبوت Dune (تل‌ماسه) از روی رمان فرانک هربرت است و تا به‌امروز بازیگران زیادی نیز برای حضور در این پروژه معرفی شده‌اند. حال در خبری جدید متوجه شدیم که علاوه بر اقتباس سینمایی از رمان فرانک هربرت، مجموعه‌ای تلویزیونی نیز از این رمان و با داستانی متفاوت، ساخته خواهد شد و محوریت داستان این مجموعهٔ تلویزیونی در مورد اعضای بِن جِسِریت است؛ عنوان رسمی این مجموعهٔ تلویزیونی که به‌صورت انحصاری از سرویس استریم وارنر مدیا (WarnerMedia) پخش خواهد شد، Dune: The Sisterhood (تل‌ماسه: انجمن خواهری) خواهد بود.

داستان مجموعهٔ تلویزیونی Dune: The Sisterhood از نگاه اعضای انجمن بِن جِسِریت روایت خواهد شد؛ انجمنی مرموز، متشکل از زنانی که توانایی‌هایی فوق‌العاده و استثنایی دارند

کارگردانی ریبوت فیلم Dune بر عهده دنیس ویلنوو، کارگردان فیلم‌های تحسین شده‌ای چون فیلم Prisoners (زندانیان)، فیلم Sicario (سیکاریو)، فیلم Arrival (ورود) و فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)، خواهد بود. پس از ساخت فیلم موفق و بسیار تحسین‌شدهٔ Blade Runner 2049، دنبالهٔ فیلم Blade Runner (بلید رانر) ریدلی اسکات، دنیس ویلنوو تصمیم به ساخت فیلمی از روی رمان محبوب دوران کودکی خود گرفت؛ رمان حماسی و علمی-تخیلی Dune فرانک هربرت. رمان Dune در سال ۱۹۶۵ منتشر شد و نخستین اقتباس سینمایی از رمان حماسی و علمی تخیلی فرانک هربرت در سال ۱۹۸۴ و توسط دیوید لینچ ساخته شد. در سال ۲۰۱۶ میلادی، شرکت لجندری اینترتینمنت (Legendary Entertainment)، حق امتیاز داستان شخصیت پاول آتریدس، ناجی موعود دنیای آراکیس را خرید و بلافاصله اعلام شد که دنیس ویلنوو کارگردانی این پروژه را بر عهده خواهد داشت. فیلمبرداری و تولید ریبوت فیلم Dune آغاز شده است و دنیس ویلنوو علاوه بر کارگردانی، به‌‌همراه اریک راث، نویسنده فیلم Forrest Gump (فارست گامپ) و جان اسپیتز، نویسنده فیلم Doctor Strange (دکتر استرنج)، وظیفه نوشتن فیلمنامه ریبوت فیلم Dune را نیز بر عهده داشته است. همچنین هانس زیمر، آهنگساز سرشناس هالیوود، وظیفه نوشتن و ضبط موسیقی متن این فیلم را بر عهده گرفته است. او پیش از این در فیلم Blade Runner 2049 با ویلنوو همکاری کرده بود و ریبوت فیلم Dune دومین همکاری این دو است. تیموتی شالامی در نقش پاول آترییدز، ربکا فرگوسن در نقش لیدی جسیکا، اسکار آیزاک در نقش دوک لیتو آترییدز، استلان اسکارشگورد در نقش بارون هارکونن‌، جاش برولین در نقش گرنی هالک، خاویر باردم در نقش استیلگار، زندیا در نقش چانی، جیسون موموآ در نقش جردن آیداهو، دیو باتیستا در نقش گلسو ربان ملقب به بیست، ديويد دستمالچيان در نقش پیتر د وریس و شارلوت رمپلینگ در نقش مادر روحانی، از جمله بازیگرانی هستند که در ریبوت فیلم Dune حضور دارند و به‌ایفای نقش خواهند پرداخت.

Dune-II

حال طبق گزارش سایت وِرایتی، داستان مجموعهٔ تلویزیونی Dune: The Sisterhood از نگاه اعضای انجمن بِن جِسِریت روایت خواهد شد؛ انجمنی مرموز، متشکل از زنانی که توانایی‌هایی فوق‌العاده و استثنایی دارند. دنیس ویلنوو کارگردانی قسمت آزمایشی این مجموعهٔ تلویزیونی را انجام خواهد داد و نگارش این قسمت نیز بر عهدهٔ همکارش در فیلم Dune، یعنی جان اسپیتز خواهد بود. این دو نفر به‌همراه برایان هربرت، بایرون مریت و کیم هربرت، تهیه‌کنندگی اجرایی پروژه را نیز بر عهده خواهند داشت.

دنیس ویلنوو در مورد داستان مجموعهٔ تلویزیونی Dune: The Sisterhood چنین گفت:

انجمن بِن جِسِریت، همیشه برایم جذابیت داشته است. توجه و تمرکز روی داستان گروهی از زنان قدرتمند نه‌تنها با فیلم مرتبط و به‌گونه‌ای الهام‌بخش آن است، بلکه پروژه‌ای  جذاب و متفاوت در میان آثار تلویزیونی است.

مراحل ساخت و تولید مجموعهٔ تلویزیونی Dune: The Sisterhood، پس از پایان مراحل فیلمبرداری فیلم Dune آغاز خواهد شد. ریبوت فیلم Dune برای اکران در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹) برنامه‌ریزی شده است. فیلم Dune داستان اسطوره‌ای و احساسی پاول آترییدز در یک ماجراجویی قهرمانانه را دنبال می‌کند که او به‌عنوان یک مرد با آینده درخشان و با استعداد بالا به دنیا می‌آید که سرنوشتش فراتر از درک او است که باید به خطرناک‌ترین سیاره موجود در جهان سفر کند تا از آینده خانواده و مردمش اطمینان حاصل کند. همانطور که درگیری نیروهای بدخواه برای به‌انحصار درآوردن گرانبهاترین منابع جهان که می‌تواند بزرگترین پتانسیل‌های بشر را افشا کند، بسیار شدت گرفته، تنها کسانی می‌توانند از این مناقشات زنده بمانند که بتوانند بر ترس خود غلبه کنند و فاتح آن شوند.

ديويد دستمالچيان، بازیگر فیلم Ant-Man and the Wasp (مرد مورچه‌ای و واسپ)، در مورد ساختهٔ جدید دنیس ویلنوو چنین گفته بود:

نمی‌توانم زیاد در مورد فیلمنامه یا داستان فیلم صحبت کنم، اما این موضوع را که همه می‌گویند این اثر به جانِ کلام رمان فرانک هربرت رسیده است، تأیید می‌کنم و همین‌طور هم است. آن چیزی که دنیس در مورد فیلم می‌گفت و آن چیزی که تاکنون دیده‌ام، می‌توانم با افتخار بگویم همان چیزی است فرانک هربرت در رمان خود گنجانده بود. دنیس شخصی نترس است؛ وی انتخاب خود را می‌کند و به‌همان جایی می‌رود که ما تماشاچیان می‌خواهیم به آنجا برویم.

منبع Indiewire
کاراکتر باقی مانده