// یکشنبه, ۵ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۲۹

در بازی Hexagon Dungeon با ترکیب ۶ ضلعی‌ها به نبرد با دشمنان در سیاه‌چال‌هایی تاریک و متروکه می‌روید.

سال‌ها است که سازندگان با انتشار بازی‌های مَچ‌تری بازیکنان را درگیر تجربه‌ای اعتیادآور در منزل یا کوچه و خیابان کرده‌اند. یکی از محبوب‌ترین این بازی‌ها بی شک کندی کراش، ساخته شرکت کینگ است که با درآمدی میلیارد دلاری ایده‌هایی متفاوت را در ذهن بازیسازانی از سراسر جهان شکوفا کرد. اکنون با گذشت چندسال از محبوبیت این سبگ بازی‌های کژوال کافی است تا نگاهی به فروشگاه‌های اندروید بیندازید تا با انواع و اقسام این دست بازی‌ها روبه‌رو شوید؛ آثاری که گاهی شما را با شخصیت انیمیشن Kubo and the Two Strings همراه می‌کنند و گاهی نیز در سیاه‌چالی تاریک از شما می‌خواهد تا شیاطین را از بین ببرید.

بازی Hexagon Dungeon اثری دیگر از همین دست بازی‌ها است؛ محصولاتی که تنها هدف‌شان پر کردن اوقات فراغت بازیکنان است و در محتوا آنچنان شلوغ نیستند. از انیمیشن Kubo and the Two Strings گفتیم. در زمان اکران این انیمیشن، بازی موبایلی با نام Kubo: A Samurai Quest منتشر شد. در جریان این بازی باید با کوبو همراه می‌شدید تا با ترکیب اشیاء مختلف دشمنان کاغذی را یکی بعد از دیگری از بین ببرید. یکی از نکات بازی انیمیشن‌های مبارزه در بازی بود که با هربار ترکیب آیتم‌های مشابه مختلف، حمله‌ای متفاوت به دشمنان را نمایش می‌داد. در این معرفی کوتاه می‌خواهیم یک بازی آیفون و اندروید مشابه با نام Hexagon Dungeon را معرفی کنیم. اثری که گیم‌پلی جذابی دارد و با آزاد گذاشتن دست بازیکنان، تنها اوقات فراغت آنها را هدف گرفته است.

بازی Hexagon Dungeon
بازی Hexagon Dungeon
بازی Hexagon Dungeon
مهم‌ترین هدف در بازی Hexagon Dungeon ترکیب ۶ ضلعی‌های مشابه با یکدیگر برای کسب امتیاز یا زدن کمبوها است

داستان بازی اندروید و آیفون Hexagon Dungeon از جایی آغاز می‌شود که لرد سیاه‌چال‌ها از شما برای بازسازی سیاه‌چال کمک می‌خواهد، اما دراین‌میان باید با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم‌ کنید؛‌ رئیس‌های قدرتمند و شیاطین فرمان‌بردار. در جریان بازی وظیفه شما حرکت دادن ۶ ضلعی‌ها برای ترکیب آن‌ها با یکدیگر است. هر یک از ۶ ضلعی‌ها نماینده یکی از هیولاهای شما هستند و از اژدها بگیرید تا شینیگامی و هیولایی معمولی را شامل می‌شوند. ۶ ضلعی‌های بازی رنگ‌های منحصربه‌فردی دارند و باید سعی کنید تا به شکلی ۶ ضلعی‌ها را تکان دهید تا با قرار گرفتن سه آیتم مشابه درکنار هم با یکدیگر ترکیب شوند. ترکیب ۶ ضلعی‌ها باعث ارتقاء سطح هیولاها و بالطبع تغییر ماهیت آن‌ها می‌شود.

اما پاورآپ‌ها نیز بخشی از گیم‌پلی بازی هستند. با پیشروی در مرحله با باس‌های قدرتمندی روبه‌رو می‌شوید که لازمه مواجهه با آن‌ها درکنار دقت، دسترسی به پاورآپ‌های قدرتمند است. هر یک از پاورآپ‌ها یک توانایی‌ انحصاری مانند افزایش زمان یا تغییر نوع ۶ ضلعی را دارند و بی شک در زمان رویارویی با خطر شکست به کمک شما می‌آیند. همان‌طور که اشاره شد با ترکیب هر یک از هیولاها، سطح آن‌ها نیز ارتقاء می‌یابد و امتیاز بیشتری نیز نصیب شما می‌کنند. امکان خریداری Pet دیگر خصوصیتی است که بازی برای مبارزه با شیاطین در اختیارتان می‌گذارد؛ به این ترتیب باید سعی کنید تا با جمع‌آوری سکه‌های بیشتر یا پیشروی در هر سطح از مراحل، پِت‌های بیشتری را از آن خود کنید. پِت‌ها از زامبی‌ بگیرید تا حیوانات و انسان‌ها را شامل می‌شوند و به‌ویژه در زمان مبارزه دشمنان را سریع‌تر از گذشته از بین می‌برند.

بازی Hexagon Dungeon
بازی Hexagon Dungeon
بازی Hexagon Dungeon

بازی Hexagon Dungeon را می‌توانیم اثری اعتیادآور، سرگرم‌کننده و جذاب معرفی کنیم که با استفاده از المان‌های مختلف از جمله ساخت ساختمان برای دسترسی به پاورآپ‌‌های قدرتمندتر، ترکیب آیتم‌های مشابه و حضور انواع و اقسام دشمنان شما را حسابی درگیر خود می‌کند. دنیای پیکسلی اما ساده بازی یادگیری مکانیک‌‌های نه‌چندان پیچیده این اثر را آسان کرده است. اگر به‌دنبال محصولی جذاب و وقت‌ پرکن برای آخر هفته می‌گردید، حتما بازی رایگان Hexagon Dungeon را تجربه کنید. زومجی به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه فهرستی بلند بالا از بهترین بازی های اندروید را معرفی می‌کند؛ اگر به بازی‌ اندروید و iOS علاقه دارید حتما به صفحه ویژه بهترین‌ها با صدها بازی موبایل سر بزنید.

دانلود بازی Hexagon Dungeon

منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده