// چهار شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

فیلم اقتباسی جدید مجموعه بازی‌های Mortal Kombat (مورتال کامبت)، در جنوب استرالیا فیلمبرداری خواهد شد و تبدیل به بزرگترین پروژه تولیدی در این منطقه می‌شود.

فیلم بعدی مجموعه بازی‌های ویدئویی Mortal Kombat (مورتال کامبت) در کشور استرالیا تولید و ساخته خواهد شد و اینگونه که اعلام شده است، این پروژه قرار است بزرگترین پروژه سینمایی و فیلمی در ژانر اکشن جنوب کشور استرالیا باشد.

طبق گزارش کِلر کمپل، خبرنگار شبکه ABC شهر آدلاید کشور استرالیا، این پروژه چیزی نزدیک به ۵۸۰ فرصت شغلی را در این منطقه فراهم خواهد کرد و انتظار می‌رود بودجهٔ آن به دلار استرالیا، حدود ۷۰ میلیون دلار باشد و این پول در این منطقه سرمایه‌گذاری خواهد شد که رقمی بالا برای شهر آدلاید محسوب می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مراحل پیش‌تولید فیلم جدید مجموعه مورتال کامبت، اواخر ماه جاری آغاز خواهد شد. استیون مارشال، استاندار این منطقه، در این رابطه گفت که مراحل فیلمبرداری این پروژه در شهر آدلاید انجام خواهد شد. مراحل پس‌تولید و جلوه‌های ویژه این فیلم در همین منطقه و در استودیوهای محلی صورت خواهد گرفت.

خبرگزاری AdelaideNow نیز در این رابطه چنین نوشت:

فیلم بعدی مجموعه بازی‌های ویدئویی مورتال کامبت، از نظر تاریخی بزرگترین پروژه‌ای است که در جنوب استرالیا تولید خواهد شد و نکته مهم اینجاست که تولیدکنندگان مهمی از سراسر جهان در این پروژه حضور خواهند داشت.

mortal kombat

استیون مارشال نیز در کنفرانسی خبری راجع به این پروژه چنین گفت:

سرمایه‌گذاری سرپرستی استانی این ناحیه روی فیلم Mortal Kombat با هدف افزایش ظرفیت‌های این منطقه در تولید و رسیدن به توانایی انجام دادن مراحل پس‌تولید خواهد بود و این موضوع سبب ایجاد فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای برای فیلمسازی در این ناحیه خواهد بود. این پروژه از مدت‌ها پیش در دست ساخت بوده است و کارگردانی استرالیایی با نام سیمون مک‌کوئید این فیلم را خواهد ساخت و این اولین پروژه وی است. جیمز وان، کارگردان فیلم Aquaman (آکوامن) نیز تهیه‌کنندگی پروژه را بر عهده خواهد داشت.

گفتنی است فیلم Mortal Kombat در سال ۱۹۹۵ توسط شرکت نیو لاین سینما (New Line Cinema) تولید و منتشر شد. پل دبلیو. اس. اندرسون کارگردانی و کوین درونی کار نگارش فیلمنامه این فیلم را بر عهده داشتند. در این فیلم شاهد حضور و مبارزه شخصیت‌های مختلف و محبوب دنیای مورتال کامبت بودیم و فیلم Mortal Kombat که با بودجه‌ای معادل ۱۸ میلیون دلار تولید شده بود، موفق شد بیش از ۱۲۲ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند. 

کریستوفر لمبرت در نقش لرد ریدن، رابین شو در نقش لیو کانگ، کری هیرویوکی تاگاوا در نقش شانگ تسونگ، لیندن اشبی در نقش جانی کیج، بریجت ویلسون در نقش سونیا بلید، تالیسا سوتو در نقش پرنسس کیتانا، ترور گودارد در نقش کانو، کریس کاساماسا در نقش اسکورپیون، فرانسوا پتی در نقش ساب زیرو، کیت کوک در نقش رپتایل و گرگوری مک‌کینی در نقش جکس، از جمله بازیگرانی بودند که در فیلم Mortal Kombat حضور داشتند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم Mortal Kombat: Annihilation (مورتال کامبت: نابودی)، دنباله این فیلم بود که در سال ۱۹۹۷ به کارگردانی جان آر. لئونتی، منتشر شد، این فیلم نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند و نیو لاین سینما برنامه‌های خود برای ساخت دنباله‌های بیشتر برای فیلم Mortal Kombat را لغو کرد.

منبع Gamespot

کاراکتر باقی مانده