// پنجشنبه, ۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۱:۰۷

سی و هفتمین دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر به پایان رسید. در مراسم اختتامیه نیز برندگان هر رشته معرفی شدند.

بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اجرای رضا میرکریمی به پایان خود رسید. در مراسم اختتامیه این جشنواره بین‌المللی که مهمان چهره‌های مشهوری مانند پل شریدر بود، به برگزیدگان هر رشته جوایزی اهدا شد. مشخص است که مهم‌ترین جایزه هر جشنواره فیلمی، جایزه بهترین فیلم است. بهترین فیلم سینمایی امسالِ جشنواره فجر فیلم «جوان روسی» ساخته الکساندر زولوتوخین شناخته شد. این فیلم سینمایی جایزه بهترین فیلم اول را نیز دریافت کرد. فهرست کامل برگزیدگان سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر به شرح زیر است.

جایزه نت‌پک

  • «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست از ایران

دیپلم افتخار بهترین فیلم «بین الادیان»

  • «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند بخش «جلوگاه شرق» از دیدگاه منتقدان بین‌المللی

  • «اعلان» به کارگردانی محمود فاضل جوشکون از ترکیه و بلغارستان

دیپلم افتخار صلح

  • «امینه» به کارگردانی ایمن زیدان از سوریه

تندیس و دیپلم افتخار جایزه محمد امین (ص)

  • «حمید» به کارگردانی اعجاز خان از هند

تندیس بهترین فیلم اول

  • «جوان روسی» به کارگردانی الکساندر زولوتوخین از روسیه

تندیس بهترین فیلم کوتاه آسیایی

  • «قربانی» به کارگردانی مهدی محمدنژادیان از ایران

تندیس بهترین کارگردان آسیایی

  • هو منگ برای فیلم «عبور از مرز» از چین

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند آسیایی

  • «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان

تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی

  • «جای خالی دوست» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدعلی طالبی از ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه

  • «افراط منجی ماست» به کارگردانی مورگان زیورلا-پتی از سوئد

سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران

  • بهترین طراحی لباس برای «پرنده بهاری» به کارگردانی جینگ ژیانگ لی از چین

تندیس سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد

  • جسپر کریستنسن برای فیلم «پیش از ژاله» به کارگردانی مایکل نوئر از دانمارک

دیپلم افتخار بازیگر مرد

  • علی مصفا برای فیلم «جهان با من برقص» به کارگردانی سروش صحت

تندیس سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن

  • مارتینا آپوستولووا برای فیلم «ایرینا» به کارگردانی نادژدا کزه‌وا از بلغارستان

تندیس سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه

  • گرنوت کرا و اولیور هافنر برای فیلم «واکرسدوروف» به کارگردانی اولیور هافنر از آلمان

تندیس سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی

  • سروش صحت برای فیلم «جهان با من برقص» از ایران

سیمرغ زرین بهترین فیلم

  • «جوان روسی» به کارگردانی الکساندر زولوتوخین و تهیه کنندگی ادوارد پیچوگین و الکساندر سوخوروف از روسیه

نظر شما کاربران زومجی درباره برگزیدگان سی و هفتین جشنواره فیلم فجر چیست؟

کاراکتر باقی مانده