// پنجشنبه, ۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۰۱

کنسول نینتندو سوییچ کماکان به فروش فوق‌العاده‌اش ادامه می‌دهد و بنابر آخرین گزارش مالی کمپانی نینتندو، مجموعا ۳۴.۷۴ میلیون دستگاه از این کنسول در کنار ۱۸۷.۵۲ میلیون بازی از آن به فروش رسیده است.

کمپانی نینتندو به تازگی آمار جدیدی را از میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ منتشر کرده است که در هر دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار آمار خیره‌کننده‌ای را نشان می‌دهد. طبق تازه‌ترین اخبار بازی، کمپانی نینتندو در آخرین گزارش مالی خود اظهار داشت که تا روز ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ (۳۱ مارس ۲۰۱۹) فروش کنسول Nintendo Switch در سراسر جهان به ۳۴.۷۴ میلیون واحد رسیده است. بر اساس آمارها، این کمپانی در مجموع ۲.۴۷ میلیون دستگاه نینتندو سوییچ و ۲۳.۹۱ میلیون نرم‌افزار در طول سه ماهه منتهی به یازدهم فروردین فروخته است.

بااین‌حال کمپانی نینتندو پیش‌بینی کرده است که در بازه زمانی ماه آوریل ۲۰۱۹ تا ماه مارس ۲۰۲۰ به فروش ۱۸ میلیون واحدی نینتندو سوییچ دست خواهد یافت. این کمپانی همچنین آمار مربوط به فروش بازی‌های First-Party نینتندو سوییچ را به اشتراک گذاشته است که میزان فروش بازی‌های New Super Mario Bros. U Deluxe و Yoshi’s Crafted World را برای اولین بار به طور رسمی آشکار می‌کند. در جدول زیر نام ۱۰ بازی پرفروش فرست پارتی کنسول نینتندو سوییچ قابل مشاهده است.

رتبه نام بازی میزان فروش
۱ Mario Kart 8 Deluxe ۱۶.۶۹ میلیون
۲ Super Mario Odyssey ۱۴.۴۴ میلیون
۳ Super Smash Bros. Ultimate ۱۳.۸۱ میلیون
۴ The Legend of Zelda: Breath of the Wild ۱۲.۷۷ میلیون
۵ Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! ۱۰.۶۳ میلیون
۶ Splatoon 2 ۸.۷۰ میلیون
۷ Super Mario Party ۶.۴۰ میلیون
۸ New Super Mario Bros. U Deluxe ۳.۳۱ میلیون
۹ 1-2 Switch ۲.۹۷ میلیون
۱۰ Mario Tennis Aces ۲.۶۴ میلیون

Nintendo Switch

در میان بازی‌های یادشده در جدول بالا، بازی New Super Mario Bros. U Deluxe در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۷ (۱۰ ژانویه ۲۰۱۹) در دسترس کاربران قرار گرفته است. همچنین فهرست دیگری از میزان فروش بازی‌های First-Party کنسول نینتندو سوییچ ارائه شده است که در جدول زیر می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد.

نام بازی میزان فروش
Kirby: Star Allies ۲.۵۶ میلیون
Donkey Kong Country: Tropical Freeze ۲.۲۵ میلیون
Captain Toad: Treasure Tracker ۱.۱۸ میلیون
Octopath Traveler ۱.۱۷ میلیون
Yoshi’s Crafted World ۱.۱۱ میلیون
Nintendo Labo Toy-Con 01: Variety Kit ۱.۰۹ میلیون

بر اساس اعلام کمپانی نینتندو، بیش از ۱۸۷.۵۲ میلیون بازی نینتندو سوییچ در سراسر به فروش رفته که بدون شک رقم حیرت‌انگیزی است. شما می‌توانید نظرات خود را درباره این خبر با وب‌سایت زومجی در میان بگذارید.

منبع Gematsu
کاراکتر باقی مانده