// چهار شنبه, ۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۲۹

شیون تاکیوچی که تهیه کنندگی و نگارش فیلمنامه انیمیشن سریالی آبشار جاذبه (Gravity Falls) را بر عهده داشت، قرار است اولین مجموعه انیمیشنی خود را برای نتفلیکس بسازد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، شبکه نتفلیکس اخیرا از شورانر و همچنین تهیه کننده اجرایی انیمیشن Gravity Falls (آبشار جاذبه) یعنی شیون تاکیوچی خواست تا یک انیمیشن سریالی دیگر، مخصوص بزرگسالان تولید کند. انیمیشن سریالی Inside Job (سوءاستفاده از جایگاه) اولین پروژه‌ی شیون تاکیوچی محسوب می‌شود که بعد از قرارداد چند ساله‌ای که اخیرا با شبکه Netflix بسته، قرار است روی آن کار کند.

این مجموعه تلویزیونی ۲۰ قسمتی، داستان کمدی یک محل کار و اداره را حکایت می‌کند که در میان دولت سایه تعریف شده است و در آنجا قرار دارد؛ جایی که هر تئوری توطئه‌ای، از ایلومیناتی گرفته تا خزندگان فرازمینی، در آنجا صحت دارد. حال در این میان، یک زن وجود دارد که به شدت در تلاش و درگیری است تا این هرج و مرج را پنهان نگه دارد تا هیچکس از وجود آن با خبر نشود. خالق انیمیشن سریالی آبشار جاذبه یعنی الکس هیرش، هم از تهیه کنندگان اجرایی این مجموعه محسوب می‌شود. خود هیرش هم در کنار تاکیوچی، یک قرارداد پرسود با این سرویس استریم غول پیکر بسته است.

شیون تاکیوچی بعد از فارغ‌التحصیلی از مؤسسه هنرهای کالیفرنیا، در استودیو پیکسار استخدام شد تا در بخش داستانی فعالیت کند. به همین ترتیب، او در سال ۲۰۱۳، انیمیشن Monsters University (دانشگاه هیولاها) و در سال ۲۰۱۵ انیمیشن Inside Out (درون و بیرون) را در رزومه کاری خود ثبت کرد. بعد از این دوره، او تلاش کرد تا بیشتر تمرکز خود را روی داستان‌نویسی بگذارد. از همین رو به فعالیت روی انیمیشن سریالی آبشار جاذبه پرداخت. در نهایت به خاطر همین پروژه، او در مراسم آنی نامزد دریافت جایزه شد. علاوه بر این، او در انیمیشن سریالی Regular Show ،Lost In Oz و انیمیشن سریالی Disenchantment (افسون زدایی) که یکی از مجموعه‌های اختصاصی خود شبکه نت فلیکس محسوب می‌شود، حضور داشته است.

انیمیشن سریالی سوءاستفاده از جایگاه توسط بخش انیمیشنی کمپانی نتفلیکس در هالیوود تهیه خواهد شد. این استودیو در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد و در حال حاضر چندین پروژه مختلف در آن قرار دارند و در حال تولید شدن هستند؛ مجموعه‌هایی مانند سریال محدود Maya and the Three. این مجموعه توسط کارگردان انیمیشن Book of Life (کتاب زندگی) یعنی حورحه گوتیِرِز ساخته خواهد شد. علاوه بر این، آثار دیگری مانند انیمیشن Jacob and the Sea Beast (جیکوب و هیولای دریا)، از کارگردان انیمیشن Big Hero Six (شش قهرمان بزرگ) یعنی کریس ویلیامز و سریال کودکانه‌ی Trash Truck (کامیون آشغال) از کارگردان مجموعه Battle Kitty یعنی مکس کین در این استودیو قرار دارند و در حال تولید هستند.

کاراکتر باقی مانده