// دوشنبه, ۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۲۹

شبکه‌ی HBO بعد از پخش دومین اپیزود از فصل پایانی سریال Game of Thrones، تیزر قسمت سوم آن را نیز تحویل طرفداران داد؛ تیزری با محوریت معرفی بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین نبرد تاریخ تلویزیون و سینما.

(این خبر، بخش‌هایی از داستان قسمت‌های اول و دوم فصل هشتم سریال Game of Thrones را اسپویل می‌کند)

.

.

.

.

«بازی تاج و تخت» امروز با پخش قسمت دومی که در نهایی‌ترین حالت ممکن مخاطبان را به سمت‌وسوی طوفانِ پیش‌روی‌شان در اپیزودهای آتی سوق می‌داد، قصه‌ای آرام‌سوزتر از داستان تعریف‌شده در اپیزود اول را روایت کرد که بیشتر از قبل به کاراکترها و چگونگی کسب آمادگی ذهنی و روحی‌شان برای رویارویی با بزرگ‌ترین خطر دنیای مارتین می‌پرداخت. از آریا و عاشقانه‌های به‌خصوصش تا پیچیده‌تر شدن رابطه‌ی دنریس با بانوی اول خاندان استارک، مواردی بودند که هویتِ آخرین قسمت از این فصل را که مدت‌زمانی کمتر از یک ساعت داشت، تشکیل می‌دادند.

میگل ساپوچنیک، کارگردان اپیزودهای «هاردهوم» (Hardhome) و «بادهای زمستان» (The Winds of Winter)، سومین قسمت از هشتمین فصل «بازی تاج و تخت» را کارگردانی کرده است

ولی در هر حالت، شکی نیست که بعد از تمامی آن سکانس‌های دیدنی، مهم‌ترین رخداد اپیزود دوم فصل هشت، در ثانیه‌ی پایانی آن از راه رسید. جایی که لشگر نایت‌کینگ در فاصله‌ای نسبتا کوتاه از وینترفل ایستاد و همه‌چیز برای شکل‌گیری نبرد زندگان با مرده‌ها، مهیا شد. حالا هم HBO با انتشار تیزری تشکیل‌شده از تصاویری تماما جدید، در سربسته‌ترین حالت ممکن سراغِ هیجان‌زده کردن‌مان برای تماشای طولانی‌ترین نبرد تاریخ سینما و تلویزیون رفته است. نبردی که حتی بیشتر از جنگ چهل دقیقه‌ای Helm's Deep در سه‌گانه‌ی «ارباب حلقه‌ها» (The Lord of the Rings) به کارگردانی پیتر جکسون، طول می‌کشد و می‌خواهد یک ساعت از اپیزودی از ۸۲ دقیقه‌ای را به خود اختصاص دهد.

(برای تماشای ویدیو با زیرنویس فارسی، به تنظیمات پخش‌کننده‌ی ویدیوی آپارات مراجعه کنید)

دانلود ویدیو از آپارات

میگل ساپوچنیک، کارگردان قسمت هشتم فصل پنج یعنی «هاردهوم» (Hardhome) و قسمت نهم فصل شش یا همان «نبرد حرام‌زاده‌ها» (Battle of the Bastards) که جایزه‌ی امی (Emmy) را نیز به خاطر آفرینش معرکه‌ی مورد دوم به دست آورد، قسمت سه‌ی فصل هشت را درکنار پنجمین اپیزود آن، کارگردانی کرده است. به همین دلیل حالا همه منتظر هستند تا ببینند در یکی از شلوغ‌ترین قسمت‌های تاریخ سریال از ابتدا تا به امروز براساس تعداد کاراکترهای اصلی حاضر در داستان، او با استفاده از چه ترفندهایی، تماشاگرانش را میخکوب خواهد کرد. مخصوصا اکنون که گره خوردن تمامی داستان‌ها به یکدیگر، بازی تاج و تخت را در آستانه‌ی تمام شدن، وارد فاز پیچیده‌تری کرده‌اند. به‌گونه‌ای که همه‌ی داستان‌ها از تمامی زوایای‌شان خطرناک به نظر برسند و بیننده نداند که دقیقا باید روی دنبال کردن جدی کدامین ماجرا، تمرکز کند. یکی از همان‌چیزهایی که طرفداران Game of Thrones، همیشه به آن عشق ورزیده‌اند.

سومین اپیزود فصل هشت با مدت‌زمانی معادل با یک ساعت و ۲۲ دقیقه، راس ساعتِ ۰۵:۳۰ بامداد روز دوشنبه، ۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ شمسی، توسط HBO تقدیم طرفداران می‌شود و سؤال اصلی این‌جا است که باتوجه‌به نحوه‌ی پایان یافتن قسمت دوم، طرفداران چگونه باید یک هفته‌ی دیگر برای تماشای آن، دوام بیاورند؟

منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده