// شنبه, ۱۰ فروردین ۹۸ ساعت ۲۰:۰۲

بازی DriveClub آخرین اثر Evolution Studios پنج ماه دیگر برای همیشه از فروشگاه پلی استیشن حذف خواهد شد.

بازی درایوکلاب (DriveClub) در سال ۲۰۱۴ برای پلی استیشن 4 منتشر شد و هرچند در ابتدای کار با کمبودهایی همراه بود و نتوانست انتظارات را برآورده کند، ولی کم‌کم با آپدیت‌های مختلف و پشتیبانی مناسب استودیو بهبود پیدا کرد و به اثری تبدیل شد که با روز اول عرضه تفاوت‌های زیادی داشت. ولی دو سال بعد سونی تصمیم گرفت استودیو اوولوشن (Evolution Studios)، سازنده‌ی این بازی را که مجموعه MotorStorm را هم در کارنامه داشت تعطیل کند. اکنون در جدیدترین اخبار بازی متوجه شدیم که درایوکلاب تنها تا پنج ماه دیگر در فروشگاه پلی استیشن حضور خواهد داشت و بعد از آن برای همیشه از دسترس خارج می‌شود.

روز ۳۱ آگوست ۲۰۱۹ (۹ شهریور ۱۳۹۸) آخرین زمانی خواهد بود که علاقمندان می‌توانند بازی درایوکلاب را از فروشگاه پلی استیشن تهیه کنند و بعد از آن دیگر اثری از بازی در فروشگاه وجود نخواهد داشت. همچنین در روز ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) هم سرورهای بازی برای همیشه بسته خواهند شد و از آن پس تنها می‌توان به شکل آفلاین بازی را تجربه کرد.

سونی در بیانیه‌ خود چنین توضیح داده است:

سرورهای آنلاین DriveClub VR ،DriveClub و DriveClub Bikes روز ۳۱ مارس ۲۰۲۰ بسته خواهند شد و کارایی تمام بخش‌های چند نفره بازی بعد از آن متوقف می‌شود. شما همچنان می‌توانید به شکل انفرادی به تجربه بازی بپردازید، ولی باید توجه کنید که بازی تمرکز زیادی روی بخش‌های چند نفره دارد.

کارهایی که بعد از آن تاریخ قادر به انجام‌شان نخواهید بود:

  • استفاده آنلاین از سیزن پس
  • شرکت در مسابقات آنلاین و چالش‌ها
  • مسابقه دادن تحت نام کلاب خود
  • ساختن مسابقات دلخواه برای بخش آنلاین
  • حضور در لیدربوردها و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و میزان پیشرفت خود در بازی

کارهایی که قادر به انجام آن‌ها خواهید بود:

  • استفاده از سیزن پس در مورد محتوای آفلاین و تک نفره
  • تجربه‌ی همه بخش‌های آفلاین DC VR ،DC و DC Bikes و DLCهای تک نفره
  • به دست آوردن تروفی‌های مربوط به بخش‌های تک نفره و آفلاین

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ آیا چنین برخوردی با اثری مثل درایوکلاب را مناسب می‌دانید؟ نظرات خود را با زومجی در میان بگذارید.

منبع WCCF Tech

کاراکتر باقی مانده