// دوشنبه, ۲۹ بهمن ۹۷ ساعت ۲۲:۰۱

در هفته منتهی به ۲۷ بهمن، بازی‌های جدید بزرگی منتشر شده‌اند و Far Cry New Dawn توانسته در رتبه نخست جدول فروش هفتگی انگلستان قرار بگیرد.

هفته منتهی به ۲۷ بهمن، هفته شلوغی برای بازی‌های جدید بود و شاهد انتشار آثار بزرگ زیادی در هفته گذشته بودیم که از بین آن‌ها می‌توان به جدید‌ترین نسخه از سری بازی‌های فارکرای و مترو و حتی آثاری مثل Jump Force اشاره کرد. همین مساله هم جدول فروش هفتگی انگلستان را دست‌خوش تغییرات زیادی کرده و بازی‌های جدید توانسته‌اند حضور پررنگی در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته داشته باشند. اما موفق‌ترین بازی در این میان، ساخته جدید یوبی‌سافت یعنی بازی Far Cry New Dawn است که با کنار زدن تمام رقبا، توانسته در رتبه نخست جدول قرار بگیرد. در رتبه دوم جدول هم دیگر بازی بزرگ جدید هفته یعنی Metro Exodus قرار گرفته است تا دو رتبه نخست جدول، در اختیار تازه‌وارد‌ها باشد. 

عملکرد موفق این دو بازی باعث شده تا Red Dead Redemption 2، صدرنشین هفته گذشته، سقوطی دو پله‌ای را تجربه کند و در جایگاه سوم قرار بگیرد. اما در رتبه چهارم، باز شاهد یک بازی جدید دیگر یعنی Jump Force هستیم که علی‌رغم نمره‌های نه‌چندان خوب، هنوز هم توانسته از حیث فروش عملکرد خوبی داشته باشد و به‌نظر می‌رسد این بازی با استقبال خوب طرفداران انیمه و مانگا رو‌به‌رو شده است. فیفا 19، اثری که هفته پیش در رتبه دوم قرار داشت، این هفته تحت تاثیر انتشار بازی‌های جدید قرار گرفته و با سه پله سقوط، در رتبه پنجم قرار گرفته است. از طرف دیگر در رتبه شِشُم، شاهد بازسازی بازی Resident Evil 2 هستیم که این اثر هم دو پله سقوط داشته است. 

Metro Exodus

در رتبه هفتم جدول، شاهد بازی New Super Mario Bros. U Deluxe هستیم که یک پله سقوط نسبت به هفته پیش داشته و رتبه هشتم هم در اختیار بازی Kingdom Hearts 3 است که سقوط نسبتا شدید پنج پله‌ای را تجربه کرده است. New Super Mario Bros. U Deluxe تنها نماینده نینتندو در جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته نیست و در رتبه نهم هم دیگر نماینده این شرکت یعنی Mario Kart 8 Deluxe قرار گرفته است که البته این بازی هم نسبت به هفته پیش دو پله سقوط داشته است. در نهایت رتبه دهم جدول هم در اختیار بازی Call of Duty: Black Ops 4 است که پنج پله نسبت به هفته پیش سقوط داشته است. 

در هفته‌ای که گذشت، یک بازی جدید دیگر یعنی Crackdown 3 را هم داشتیم که البته در نهایت جایی در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته نداشت و کارش را در رتبه چهاردهم آغاز کرد. همچنین انتشار بازی‌های جدید و تغییرات نسبتا زیاد جدول، باعث خروج بعضی بازی‌ها از جمع ۱۰ بازی پرفروش شده است؛ بازی‌هایی مثل Spyro Reignited Trilogy که هفته پیش در رتبه هشتم جدول بود و این هفته در جایگاه شانزدهم دیده می‌شود یا GTA V که با دو پله سقوط به رتبه دوازدهم رسیده است و همچنین Super Smash Bros. Ultimate که هفته پیش در رتبه نهم قرار داشت و این هفته در جایگاه یازدهم دیده می‌شود. 

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان را در هفته منتهی به ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) مشاهده کنید:

رتبه فعلی

رتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱-Far Cry New Dawnهفته اول انتشار
۲-Metro Exodusهفته اول انتشار
۳۱Red Dead Redemption 2از دست دادن صدر
۴-Jump Forceهفته اول انتشار
۵۲FIFA 19-
۶۴Resident Evil 2 Remake-
۷۶New Super Mario Bros. U Deluxe-
۸۳Kingdom Hearts 3-
۹۷Mario Kart 8 Deluxe-
۱۰۵Call of Duty: Black Ops 4-

نظرات خود را در مورد جدول فروش این هفته با زومجی به اشتراک بگذارید. 

منبع چارت ترک
کاراکتر باقی مانده