// چهار شنبه, ۱۳ آذر ۹۸ ساعت ۱۲:۲۷

به نظر می‌رسد که Vita دیگر به معنای زندگی نیست. جیم رایان تجارت پلی استیشن ویتا را برای سونی تمام شده می‌داند.

جیم رایان، مدیر کل و ریاست Sony Interactive Entertainment در مصاحبه‌ی جدید خود با وبسایت Game Informer در رابطه با پایان مسیر کنسول‌های دستی سونی صحبت کرده است. رایان در خلال گفتگوی خود درباره کنسول جدید پلی استیشن 5، ضمن تمجید از عملکرد کنسول‌های قابل حمل Vita در دوران حضور خود، تأیید می‌کند که سونی برنامه‌ای برای آینده‌ی این دستگاه‌ها نخواهد داشت:

عملکرد درخشان کنسول پلی استیشن ویتا از جوانب مختلفی قابل تقدیر و تمجید است؛ با این حال، باید گفت که [فعالیت سونی در زمینه‌ی کنسول‌های قابل حمل ویتا] تجارتی بود که دیگر کنار گذاشته شده است.

Jim RYan - جیم رایان

البته صحبت‌های رایان به هیچ عنوان غیر منتظره و غافلگیر کننده نیست؛ به خصوص از زمانی که سونی در اوایل سال ۲۰۱۹، خط تولید این دستگاه‌ها را به طور کامل متوقف کرد. کنسول‌های ویتا تاکنون چیزی در حدود ۱۵ الی ۱۶ میلیون نسخه‌ را به فروش رسانده‌اند که این آمار، فاصله‌ی بسیار زیادی با فروش ۸۰ میلیون نسخه‌ای کنسول‌های PSP دارد. شکست پروژه‌ی پلی‌استیشن ویتا، ممکن است برای همیشه موجب عدم بازگشت سونی به فاز دستگاه‌های دستی و قابل حمل شود.

آمار فروش پایین‌تر از حد انتظار و عدم برخورداری از تعداد قابل قبولی از بازی‌های باکیفیت و فرست پارتی، موجب تضعیف هرچه بیشتر جایگاه این دستگاه‌ در میان کاربران شده بود. با این حال، شاید روزی دوباره شاهد حضور سونی در بازار کنسول‌های قابل حمل باشیم؛ نینتندو، با کنسول‌های سوییچ خود، ثابت کرده که هنوز هم تمایل برای خرید کنسول‌های بازی دستی در سال ۲۰۱۹ وجود دارد. اما از طرفی، تسلط کامل آن‌ها بر بازار فروش این دستگاه‌ها موجب شده تا احتمال موفقیت یک رقیب دیگر در کنار آن‌ها بسیار ناچیز باشد.


منبع dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده