// دوشنبه, ۱۱ آذر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۰

ربات اوربی اسباب بازی و محصول آموزشی رباتیکی است که هم می‌تواند جنبه‌ی سرگرمی داشته باشد و هم دانش علاقمندان به رباتیک را افزایش دهد.

این روزها با پیشرفت صنعت رباتیک شاهد حضور دستگاه‌های مختلف برای سرگرم‌کردن افراد مختلف در رده‌های سنی متفاوت هستیم. ربات اوربی یکی از محصولات ایرانی است که به‌لطف حضور تیمی از متخصصان رباتیک کشور اکنون تولید و روانه بازار شده است. برای استفاده از اوربی تنها کافی است تا یک موبایل یا تبلت اندروید یا iOS داشته باشید تا با ورود به سایت Orbi.ir از بخش نحوه راه‌اندازی اوربی، اپلیکیشن موردنظر را دانلود کنید. سپس با نصب اپلیکیشن روی گوشی یا تبلت خود می‌توانید اوربی دوست‌داشتنی را کنترل کنید و از ویژگی‌های این ربات جمع‌وجور لذت ببرید. به کمک اپلیکیشن اوربی می‌توانید این ربات را به سمت جلو هدایت کنید یا با استفاده از دکمه توربو به حداکثر سرعت لازم برای پیروزی در رقابت با دوستان‌تان دست پیدا کنید. نرم‌افزار هدایت اوربی امکان تنظیم حساسیت را به شما می‌دهد؛ فرضا می‌توانید سرعت حساسیت فرمان ربات را افزایش دهید تا در زمان هدایت اوربی آسان‌تر آن را بچرخانید. از طرفی پارامتر سرعت به شما امکان افزایش شتاب و درنهایت سرعت ربات را می‌دهد؛ به این ترتیب سریع‌تر قادر به هدایت اوربی خواهید بود. فارغ از ویژگی توربو که سرعت موتور ربات را به حداکثر می‌رساند، امکان چرخاندن ۹۰ درجه اوربی نیز با استفاده از دکمه‌ای با تصویر چرخ فراهم شده است.

مثل بسیاری از محصولات سرگرمی که امکان تغییر رنگ ال‌ای‌دی دستگاه را می‌دهد، چشم‌های ربات اوربی نیز قابلیت تغییر رنگ دارند. به این ترتیب تنها با ورود به اپلیکیشن و ورود به تنظیمات می‌توانید رنگ چشم‌های اوربی را به رنگ مورد نظر خود از جمله رنگ زرد، قرمز، سبز، آبی و غیره تغییر دهید. اوربی البته تنها یک محصول سرگرمی صرف نیست. فارغ از هدایت این ربات، علاقمندان به مبحث رباتیک می‌توانند از این ربات برای آشنایی هرچه بیشتر با دنیای رباتیک استفاده کنند. با ورود به سایت اوربی می‌توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با اجزاء مکانیکی این ربات از جمله دو موتور حرکت و اجزاء الکترونیکی مثل راه‌اندازی دو موتور DC و کنترل این دو موتور را کسب کنید. اوربی همچنین قابل برنامه‌نویسی است و علاقمندان می‌توانند آن را شخصی‌سازی کنند.

ویژگی‌های هدایت ربات اوربی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با خریداری چند اوربی رقابت‌هایی مانند فوتبال یا مسابقه‌های سرگرم‌کننده را راه‌اندازی کنند. به‌عنوان مثال می‌توانید با داشتن سه یا چهار اوربی درکنار دوستان‌تان یک پیست رقابتی درست کنید و با یکدیگر مسابقه دهید. موتورهای اوربی قدرت لازم برای حرکت سریع روی زمین را دارند و همین ویژگی به خریداران اجازه می‌دهد تا با قرار دادن سکوها، با اوربی از سکویی به سکوی دیگر بپرند. به لطف باتری‌های تعبیه شده در اوربی شما می‌توانید با هربار شارژ اوربی به مدت ۴۵ دقیقه از این ربات استفاده کنید.

ربات اوربی اکنون در دو رنگ مشکی و سفید و به همراه چرخ‌هایی با رنگ‌های قرمز، سبز، نارنجی و آبی برای خریداری در دسترس قرار دارد. اگر علاقمند به دنیای رباتیک هستید یا در مجموع یک ربات رقابتی سرگرم‌کننده می‌خواهید به شما توصیه می‌کنیم تا حتما ویدیوی معرفی زومجی را تماشا کنید:

دانلود از آپارات | تماشا در یوتیوب

برای دانلود اپلکیشن اندورید و iOS ربات اوربی می‌توانید به سایت Orbi.ir مراجعه کنید

منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده