// دوشنبه, ۱۸ آذر ۹۸ ساعت ۲۳:۵۹

انجمن منتقدان فیلم، نامزدهای ۲۵امین دوره جوایز خود را رسما تایید و اعلام کردند که فیلم The Irishman و Once Upon a Time in Hollywood پیشتاز دوره امسال هستند.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، نامزدهای جوایز گزینش منتقدان فیلم 2020 رسما تایید و معرفی شده‌اند. در مراسم امسال، فیلم The Irishman (مرد ایرلندی)، جدیدترین جدید مارتین اسکورسیزی، با ۱۴ نامزدی از جمله در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی فیلمنامه و بازیگری، پیشتاز مراسم امسال است و فیلم Once Upon A Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) نیز در ۱۲ بخش نامزد دریافت جایزه شده است. از نکات جالب دیگر مراسم امسال حضور اسکارلت جوهانسون در هر دو بخش بهترین بازیگر اصلی زن و مکمل زن به‌ترتیب برای بازی در فیلم Marriage Story (داستان ازدواج) و فیلم JoJo Rabbit (خرگوش جوجو) است و همچنین فیلم‌های نتفلیکس توانسته‌اند در ۳۰ بخش نامزد دریافت جایزه شوند. شما در ادامه می‌توانید فهرست کامل ۲۵امین دوره جوایز گزینش منتقدان فیلم را مشاهده کنید:

بهترین فیلم:

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • آنتونیو باندراس برای فیلم Pain and Glory
  • رابرت دنیرو برای فیلم The Irishman
  • لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • آدام درایور برای فیلم Marriage Story
  • ادی مورفی برای فیلم Dolemite Is My Name
  • واکین فینیکس برای فیلم Joker
  • آدام سندلر برای فیلم Uncut Gems

بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • آوکافینا برای فیلم The Farewell
  • سینتیا ایریوو برای فیلم Harriet
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
  • لوپیتا نیونگو برای فیلم Us
  • سیرشا رونان برای فیلم Little Women
  • شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
  • رنی زلوگر برای فیلم Judy

فیلم The Irishman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • ویلم دفو برای فیلم The Lighthouse
  • تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
  • آل پاچینو برای فیلم The Irishman
  • جو پشی برای فیلم The Irishman
  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • لورا درن برای فیلم Marriage Story
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
  • جنیفر لوپز برای فیلم Hustlers
  • فلورنس پیو برای فیلم Little Women
  • مارگو رابی برای فیلم Bombshell
  • ژائو شوژن برای فیلم The Farewell

بهترین بازیگر زن/مرد نوجوان:

  • جولیا باترز برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • رومان گریفین دیویس برای فیلم Jojo Rabbit
  • نوآ جوپ برای فیلم Honey Boy
  • تومانسین مک‌کنزی برای فیلم Jojo Rabbit
  • شهدی رایت جوزف برای فیلم Us
  • آرچی یتس برای فیلم Jojo Rabbit

بهترین عملکرد بازیگران:

  • فیلم Bombshell
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Knives Out
  • فیلم Little Women
  • فیلم Marriage Story
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Parasite

بهترین کارگردان:

  • نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
  • گرتا گرویگ برای فیلم زنان کوچک
  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم 1917
  • جاشوا سفدی بن سفدی برای فیلم Uncut Gems
  • مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
  • کوئنتین تارانتینو برای Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلمنامه اورجینال:

  • نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
  • رایان جانسون برای فیلم Knives Out
  • بونگ جون هو و هان جین وان برای فیلم Parasite
  • کوئنتین تارانتینو برای Once Upon a Time in Hollywood
  • لولو وانگ برای فیلم The Farewell

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • گرتا گرویگ برای فیلم Little Women 
  • نوآ هارپستر و مایکا فیتزرمن-بلو برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • آنتونی مک‌کارتن برای فیلم The Two Popes
  • تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای فیلم Joker
  • تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit
  • استیون زایلیان برای فیلم The Irishman

بهترین فیلمبرداری:

  • جارین بلاشک برای فیلم The Lighthouse
  • راجر دیکینز برای فیلم 1917
  • فدون پاپامیکائیل برای فیلم Ford v Ferrari
  • رودریگو پریتو برای فیلم The Irishman
  • رابرت ریچاردسون برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • لارنس شر برای فیلم Joker

بهترین طراحی صحنه:

  • فیلم Joker
  • فیلم 1917
  • فیلم Little Women
  • فیلم Parasite
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Downton Abbey

فیلم Marriage Story

بهترین تدوین:

  • Uncut Gems
  • Ford v Ferrari
  • Parasite
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • The Irishman
  • 1917

بهترین طراحی لباس:

  • Dolemite Is My Name
  • Rocketman
  • Little Women
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • The Irishman
  • Downton Abbey

بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی:

  • Bombshell
  • Dolemite Is My Name
  • The Irishman
  • Joker
  • Judy
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Rocketman

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • 1917
  • Ad Astra
  • The Aeronauts
  • Avengers: Endgame
  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • The Lion King

فیلم Joker

بهترین انیمیشن سینمایی:

  • Abominable
  • Frozen II
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • I Lost My Body
  • Missing Link
  • Toy Story 4

بهترین فیلم اکشن:

  • 1917
  • Avengers: Endgame
  • Ford v Ferrari
  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum
  • Spider-Man: Far From Home

بهترین فیلم کمدی:

  • Booksmart
  • Dolemite Is My Name
  • The Farewell
  • Jojo Rabbit
  • Knives Out

بهترین فیلم علمی تخیلی یا ترسناک:

  • Ad Astra
  • Avengers: Endgame
  • Midsommar
  • Us

Toy Story 4

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • Atlantics
  • Les Misérables
  • Pain and Glory
  • Parasite
  • Portrait of a Lady on Fire

بهترین ترانه:

  • آهنگ Glasgow (No Place Like Home) از فیلم Wild Rose
  • آهنگ I’m Gonna Love Me Again از فیلم Rocketman
  • آهنگ I’m Standing With You از فیلم Breakthrough
  • آهنگ Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
  • آهنگ Speechless از فیلم Aladdin
  • آهنگ Spirit از فیلم The Lion King
  • آهنگ Stand Up از فیلم Harriet

بهترین موسیقی متن:

  • مایکل آبلز برای فیلم Us
  • الکساندر دسپلا برای فیلم Little Women
  • هیلدور گودنادوتیر برای فیلم جوکر
  • رندی نیومن برای فیلم داستان ازدواج
  • توماس نیومن برای فیلم 1917
  • رابی رابرتسون برای فیلم The Irishman

Parasite

نظر شما در مورد نامزدهای این مراسم چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع Variety

کاراکتر باقی مانده