// یکشنبه, ۱۰ آذر ۹۸ ساعت ۱۷:۵۷

توسعه‌دهندگان سابق استودیوی Westwood در اقدامی عجیب دنباله‌ی معنوی بازی Command & Conquer: Renegade را بی‌‌سر و صدا معرفی کردند.

پتروگلیف گیمز (Petroglyph Games) استودیویی واقع در لس آنجلس است که پس از آنکه استودیوی وست‌وود (Westwood) در سال ۲۰۰۳ توسط EA تعطیل شد، به‌دست آخرین گروه از توسعه‌دهندگان این استودیو تاسیس شد. استودیوی Petroglyph در طول سال‌های فعالیت خود، بازی‌های استراتژیک و RTS متعددی از جمله Star Wars: Empire at War ،Rise of Immortals ،Grey Goo و اخیراً Conan Unconquered را منتشر کرده است. در حال حاضر، Petroglyph مشغول کار روی نسخه‌ی ریمستر و باکیفیتی از بازی اورجینال Command & Conquer برای الکترونیک آرتز است؛ اما در کنار آن، پروژه‌ی دیگری هم در دست ساخت است که اتفاقاً این مورد هم به بازی‌های نوستالژیک Command & Conquer مربوط می‌شود. این استودیو در تاریخ ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) تیزر و صفحه‌ی استیم بازی جدیدی به نام Earthbreakers را راه‌اندازی کرد. این بازی که ترکیبی از شوتر اول شخص و استراتژی همزمان محسوب می‌شود، به جنگ بر سر منبع ارزشمند و بنفش رنگی به نام Vilothyte می‌پردازد. تانک‌ها، سربازان و ماشین‌های مخصوص استخراج Vilothyte، از عناصر تشکیل دهنده‌ی گیم پلی این بازی هستند.

دانلود از آپارات

علاوه بر این موارد، در تصاویر منتشر شده از این بازی شاهد عناصر مربوط به فعالیت‌هایی مانند ساخت و ساز نیز هستیم. این موارد، ساختمان‌هایی هستند که به سبک بازی‌های کلاسیک RTS شباهت دارند. اما این بار، زاویه‌ی دید شما به روی زمین و از منظر اول شخص منتقل شده است. با مراجعه به ایستگاه‌های مشخصی که در بازی تعبیه شده است، می‌توانید پیاده نظام، وسایل نقلیه و آیتم‌های مربوط به ساخت و ساز را خریداری کنید و به ارتقاء قابلیت‌های خود بپردازید.

بر اساس اطلاعاتی که در صفحه‌ی استیم بازی Earthbreakers منتشر شده است، جناح‌های بازی به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها شامل ۱۲ کلاس مختلف برای پیاده نظام مورد استفاده‌ی شما می‌شوند. ضمناً ۱۱ ساختمان برای هر یک از این دسته‌ها در نظر گرفته شده که برای ساخت ۹ عدد از آن‌ها به کار تیمی نیاز است. ۶ نوع وسیله‌ی نقلیه، ابرسلاح‌های ماهواره‌ای و چندین نقشه‌ی مختلف که در هر یک از تیم‌ها از حداکثر ۳۲ بازیکن پشتیبانی می‌کنند، از سایر مشخصات این بازی است.

اما آیا Earthbreakers شما را به یاد چیزی نمی‌اندازد؟ اگر با دقت به مشخصات این بازی توجه کنید، متوجه شباهت‌های زیاد آن به بازی Command & Conquer: Renegade، اسپین آف مجموعه‌ی Command & Conquer که توسط توسعه دهندگان Westwood و در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، خواهید شد. حالت چندنفره‌ی بازی Renegade بازیکنان آن را به دو دسته‌ی GDI و Nod تقسیم می‌کرد. هر یک از این تیم‌ها، کار خود را از مرکز فرماندهی آغاز می‌کردند و می‌توانستند در جریان بازی، وسایل نقلیه و کلاس کاراکترهای جدید را خریداری کنند. هدف اصلی این بازی، نابودی مرکز فرماندهی دشمن بود. در ویدیوی زیر، می‌توانید شباهت‌های این دو بازی را به وضوح مشاهده کنید.

دانلود از آپارات

طرفداران سری Command & Conquer خیلی سریع متوجه شباهت‌های میان این دو بازی شدند. حتی صفحه‌ی فیسبوک بازی Command & Conquer: Renegade نیز، به شباهت‌های این بازی با Earthbreakers اشاره کرد.

تمام آن چیزی که تاکنون از بازی Earthbreakers می‌دانیم، این است که این بازی قرار است در سال ۲۰۲۰ منتشر شود. ضمناً با توجه به آنچه که در تیزر این بازی مشاهده کردیم، به نظر هنوز کارهای زیادی برای آماد‌ه‌سازی نهایی آن باقی مانده است.

منبع eurogamer
کاراکتر باقی مانده