// دوشنبه, ۲۰ آبان ۹۸ ساعت ۲۱:۰۱

اقتباس سینمایی Downton Abbey (دانتون ابی)، ماه آینده میلادی در کشور چین روی پردهٔ سینما خواهد رفت و باید دید چینی‌ها چه فروشی را برای این فیلم تحسین‌شده رقم خواهند زد.

طبق گزارش سایت خبری دِدلاین، اقتباس سینمایی Downton Abbey (دانتون ابی) در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۲ آذر ماه ۱۳۹۸) در بازار بزرگ سینمایی چین روی پرده خواهد رفت. این فیلم که امتیازات خیلی خوبی از منتقدان دریافت کرد، با بودجهٔ ۲۰ میلیون دلاری، فروشی ۱۶۵ میلیون دلاری در گیشه داشت و امید می‌رود در چین نیز به‌فروش قابل توجهی دست پیدا کند. طبق گزارشی که خبرگزاری دیلی اکسپرس بریتانیا منتشر کرده، مردمان چین عطش سیری‌ناپذیری به‌فرهنگ بریتانیایی دارند، چون در نگاه آنان این فرهنگ، نمادی از ثروت و موفقیت است.

همچنین ریچارد کریگ که در کشور چین به‌تجارت مشغول است، در رابطه با تأثیر موفقیت، رفاه و فرهنگ انگلیسی در جهان گفت:

جمعیت با سرعت زیادی در حال افزایش است و در دههٔ پیش شاید یک میلیون خانواده طبقه متوسط رو به مرفه وجود داشت، اما این تعداد در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون است و این خانواده‌ها به‌دنبال شرایط مالی بهتر و منزلت اجتماعی بالاتری نیز هستند.

Downton Abbey

فیلم سینمایی Downton Abbey را شرکت فوکس فیچرز (Focus Features) ساخته و به‌دست مایکل انگلر، کارگردان فیلم The Chaperone (نگهبان)، سریال Unbreakable Kimmy Schmidt (کیمی اشمیت شکست ناپذیر)، سریال Splitting Up Together (جدا شدن با یکدیگر)، سریال The Affair (عاشقانه)، سریال The Guest Book (کتاب مهمان)، سریال Pure Genius (نابغه محض)، سریال Notorious (رسوا)، سریال Empire (امپراطوری)، سریال Downton Abbey (دانتون ابی) و سریال Brooklyn Nine-Nine (بروکلین نه-نه) کارگردانی شده است. در این فیلم بازیگرانی چون هیو بونه ویل در نقش رابرت کراولی، لورا کارمایکل در نقش ادیث پلهام، جیم کارتر در نقش چارلز کارسن، راکل کسیدی در نقش فیلیس بکستر، برندن کویل در نقش جان بیتس، مایکل داکری در نقش بانو مری تالبوت، کوین دویل در نقش جوزف مولسلی، مایکل سی. فاکس در نقش اندی پارکر، جوآن فروگات در نقش آنا بیتس، متیو گود در نقش هنری تالبوت، هری هیدن پاتون در نقش برتی پلهام، رابرت جیمز کولیر در نقش توماس بارو، آلن لیچ در نقش تام برنسون، فیلیس لوگان در نقش السی هیوز و الیزابت مک‌گاورن در نقش کورا کراولی حضور داشتند و به‌ایفای نقش پرداختند.

فیلم Downton Abbey که امتیازات خیلی خوبی از منتقدان دریافت کرد، با بودجهٔ ۲۰ میلیون دلاری، فروشی ۱۶۵ میلیون دلاری در گیشه داشت و امید می‌رود در چین نیز به فروش قابل توجهی دست پیدا کند

در داستان این فیلم، کرالی‌ها و همچنین کارکنان شجاع و دلیر آنها، در حال آماده‌سازی خود برای مهم‌ترین لحظه زندگی‌شان هستند. ملاقات سلطنتی پادشاه و ملکه انگلیس خیلی زود رسوایی، رابطهٔ عاشقانه و فتنه‌هایی را به‌بار می‌آورد. این اتفاقات باعث می‌شوند که آینده دانتون در وضعیت کاملاً نامشخصی قرار بگیرد.

گفتنی است این فیلم براساس یک مجموعهٔ تلویزیونی تاریخی-مقطعی بریتانیایی به‌نویسندگیِ جولین فلوز است و توسط شرکت کارنیوال فیلمز (Carnival Films) و برنامهٔ تلویزیونی مَـسترپیس تولید شده است. این مجموعه نخستین مرتبه در بریتانیا در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰ از کانال تلویزیونی iTV و در ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۹ ژانویهٔ ۲۰۱۱ از شبکه تلویزیونی PBS و در قالب بخشی از یک مجموعهٔ آنتولوژی پخش شد. وقایع این مجموعه در یک قصر بزرگ در یورک‌شر رخ می‌دهد و در آن، داستان زندگی یک خانوادهٔ اشرافی به نام «خاندان کرالی» به‌همراه خدمتکاران‌شان، در دورانِ پس از سلطنت ادوارد هفتم و در خلال سلطنتِ جرج پنجم و پس از آن، روایت می‌شود. در این سریال به وقایع تاریخی-اجتماعی مهم در جامعه انگلستان و جهان و تأثیر آن بر زندگی اشراف و مردم عادی اشاراتی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: غرق شدن کشتی تایتانیک و جنگ جهانی اول (در فصل اول)، همه‌گیری جهانی ۱۹۱۸ آنفلوآنزای اسپانیایی و رسوایی مارکونی (در فصل دوم)، دوره میان‌ دو جنگ و جنگ استقلال ایرلند (در فصل سوم)، رسوایی سیاسی تیپات دُم (در فصل چهارم)، انتخابات سراسری ۱۹۲۳ در بریتانیا، کشتار جلیان‌والا باغ و کودتای آبجوفروشی مونیخ (در فصل پنجم) و در فصل پایانی (ششم) هم شاهد قدرت‌گرفتن طبقهٔ کارگر جامعه در دوران میان‌ دو جنگ و نشانه‌هایی از افولِ اشرافِ بریتانیا بودیم. این سریال جایزه گلدن گلوب بهترین مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی و جایزه اِمی ساعات پربیننده برای مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی را از آن خود کرده است. در مجموع شش فصل و ۵۲ قسمت از سریال Downton Abbey روی آنتن رفته است.

منبع Deadline

کاراکتر باقی مانده