// دوشنبه, ۲۹ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲

تایکا وایتیتی در سخنانی اعلام کرد پس از ساخت قسمت چهارم مجموعه «ثور»، کار روی لایو اکشن Akira (آکیرا) را آغاز خواهد کرد.

تایکا وایتیتی، کارگردان نیوزلندی فیلم‌هایی چون فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک)، فیلم What We Do In The Shadows (آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم) و فیلم Hunt for the Wilderpeople (شکار برای مردم وحشی)، در سخنان جدید خود بدین نکته اشاره داشت که پس از ساخت قسمت چهارم مجموعه «ثور» که این فیلم قرار است Thor: Love and Thunder (ثور: لاو و تاندر) نام داشته باشد، کار روی لایو اکشن Akira (آکیرا) را آغاز خواهد کرد. فیلم Akira برای اکران در تاریخ ۲۱ می ۲۰۲۱ (۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده بود و حتی وایتیتی گرفتن تست بازیگری از بازیگران در سراسر جهان را آغاز کرده بود تا بازیگر مناسب را پیدا کند، اما تداخل دو پروژه باعث شده که مراحل ساخت یکی از آن‌ها متوقف شود و اکران این فیلم نیز قطعاً با تأخیر همراه است. پیش از این خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه احتمالا مراحل ساخت فیلم Akira به علت مشکل فیلمنامه عقب خواهد افتاد، اما وایتیتی اشاره‌ای به این موضوع نداشت و تنها تداخل دو پروژه را سبب دیرتر ساختن لایو اکشن Akira دانست.

Akira

صحبت‌های تایکا وایتیتی در رابطه با ساخت فیلم Akira را در پایین می‌خوانیم:

متأسفانه ساخت فیلم Akira با مشکل زمان‌بندی روبه‌رو شده است، چون ما تلاش زیادی روی نگارش فیلمنامه داشتیم و پس از آن باید مراحل فیلم‌برداری را به عقب می‌انداختیم. از همین رو پروژه را چند هفته عقب انداختیم که این موضوع سبب تداخل ساخت این فیلم با فیلم Thor: Love and Thunder شد، چون این دو پروژه فاصلهٔ زمانی اندکی با یکدیگر داشتند و همین موضوع سبب شد ساخت فیلم Akira را چند بار عقب بیندازیم و تا آن‌جا پیش برویم که دیگر تداخلی با فیلم جدید مجموعه «ثور» نداشته باشد و بتوانیم با خیال راحت روی پروژه کار کنیم. و باید بگویم که تعهد اول من به مارول و ساخت فیلم «ثور: لاو و تاندر» است، اما ساخت فیلم «آکیرا» همچنان به قوت خود باقی است و بلافاصله پس از ساخت فیلم «ثور: لاو و تاندر»، ساخت این فیلم آغاز خواهد شد.

در ماه تیر امسال بود که خبر ساخت قسمت چهارم مجموعه «ثور» فاش شد و چند روز بعد مارول استودیو در پنل خود در نمایشگاه کامیک کان سن دیگو 2019 ساخت این فیلم را رسماً تأیید و اعلام کرد و همچنین مارول تأیید کرد که ناتالی پورتمن برای نقش آفرینی دوباره در نقش جین فاستر و به‌عنوان شخصیت ثور مؤنث یا مایتی ثور (Mighty Thor) در این فیلم بازمی‌گردد. فیلم Thor: Love and Thunder برای اکران در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۴ آبان ماه ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است. مراحل فیلم‌برداری و تولید قسمت جدید فیلم Thor قرار است از ماه اوت ۲۰۲۰ (مرداد یا شهریور ماه ۱۳۹۹) آغاز شود که درواقع مراحل فیلم‌برداری این فیلم پس از پایان فیلم‌برداری فیلم Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings (شانگ-چی و افسانه ۱۰ حلقه) آغاز خواهد شد.

تعهد اول من به مارول و ساخت فیلم این شرکت است، اما ساخت فیلم «آکیرا» همچنان به قوت خود باقی است و بلافاصله پس از ساخت فیلم «ثور: لاو و تاندر»، ساخت این فیلم آغاز خواهد شد

فیلم Next Goal Wins قرار است فیلم بعدی تایکا وایتیتی باشد و مدتی پیش نیز مایکل فاسبندر مذاکرات خود با فاکس سرچلایت را برای بازی در نقش توماس رانگن در این فیلم که براساس مستندی با همین عنوان در دست ساخت است، آغاز کرد. الیزابت ماس، بازیگر سریال The Handmaid's Tale (سرگذشت ندیمه)، در حال مذاکره با فاکس سرچلایت برای حضور در فیلم Next Goal Wins و پیوستن به فاسبندر است. فیلم Next Goal Wins براساس مستندی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، در دست ساخت است که این مستند داستان یک مربی هلندی به نام توماس رانگن را دنبال می‌کند که قصد دارد یک کار تقریباً غیرممکن را انجام دهد. پس از شکست ۳۱-۰ از استرالیا در سال ۲۰۰۱، او در تلاش است تا اعضای یک تیم فوتبال را که اهل ساموآی آمریکا هستند، از یک مشت بازنده چند ساله، تبدیل به برنده کند. مراحل فیلم‌برداری و تولید فیلم Next Goal Wins نیز برای شروع از پاییز امسال در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود شاهد اکران این فیلم در پاییز سال ۲۰۲۰ و در فصل جوایز باشیم.

جدیدترین ساخته تایکا وایتیتی فیلم JoJo Rabbit (خرگوش جوجو) است که دو روز پیش اکران خود را آغاز کرد و در این فیلم بازیگرانی چون اسکارلت جوهانسون، تایکا وایتیتی، سم راکول، رومان گریفین دیویس، تومانسین مک‌کنزی، ربل ویلسون، آلفی آلن و استیون مرچنت حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

منبع IGN

کاراکتر باقی مانده