// یکشنبه, ۲۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۳۰

کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که دین اسلام را برای تبعیت انتخاب کرده‌اند؛ مهم ترین مکانی که مسلمانان برای عبادت و راز و نیاز دارند مساجد هستند. ترکیه یکی از بزرگ‌ترین کشورهای مسلمان جهان است که تعداد بی‌شماری مسجد را در خود جای داده است.

 ترکیه بیش از هر کشوری مسجد دارد. به‌طور کلی ۸۲۶۹۳ مسجد در ترکیه وجود دارد که برخی از آن‌ها دارای جلوه‌‌های بی‌نظیر هستند و در زمره زیباترین مساجد دنیا قرار دارند. این مساجد افزون بر اینکه مکانی برای عبادت کردن هستند، به جاذبه‌هایی محبوب تبدیل شده‌اند که افراد غیر مسلمان هم از آن‌ها بازدید می‌کنند. اغلب توریست‌های تور ترکیه محو معماری و ساختار زیبای این مسجدها می‌شوند.

تور استانبول

در میان این مساجد، تعداد زیادی از آن‌ها در شهر معروف استانبول واقع شده و چنان آوازه‌ای پیدا کرده‌اند که هم‌اکنون مهم ترین مکان‌های گردشگری این شهر به حساب می‌آیند و مورد توجه گردشگران تور استانبول قرار گرفته‌اند. در سفر به این شهر حتما از مساجد ایاصوفیه، سلطان احمد، سلطان سلیمان، اورتاکوی، ینی جامی و رستم پاشا بازدید کنید. هر یک از این مساجد دارای جذابیت‌های خاصی در بنا و قسمت‌های گوناگون هستند که تماشای آن‌ها برای هر شخصی لذت‌بخش است. برای مثال قرارگیری مسجد اورتاکوی در تنگه بسفر بر جذابیت‌های ظاهری آن افزوده و زیبایی‌های آن را دوچندان کرده است. برخی از افرادی که در این تنگه قایق سواری می‌کنند نمای بسیار زیبایی از مسجد را مشاهده می‌کنند.

تور استانبول

البته مساجد معروف دیگری همچون مراد پاشا، بیولی مناره و تکلی پاشا نیز در شهر آنتالیا واقع شده که گردشگران تور آنتالیا می‌توانند درکنار مکان‌های توریستی و جذاب شهر، از آن‌ها هم بازدید کنند.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.
منبع ویرلن

کاراکتر باقی مانده