// چهار شنبه, ۳ بهمن ۹۷ ساعت ۱۲:۰۲

موسسه NPD اخیرا لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های آمریکا در سال ۲۰۱۸ منتشر کرده است.

سال ۲۰۱۸ با انتشار بازی‌های بزرگ و کوچک زیادی به پایان رسید. حال در جدید‌ترین اخبار بازی، موسسه NPD اطلاعات آماری مختلفی را از این سال و عملکرد بازی‌های ویدیویی در آن در منطقه آمریکا منتشر کرده است. بر این اساس بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۸، درآمدی در حدود ۴۳.۴ میلیارد دلار داشته‌اند که شامل فروش سخت‌افزار‌ها، نرم افزار‌ها و لوازم جانبی می‌شود. این رقم نه‌تنها ۱۷ درصد رشد را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد، بلکه یک رکورد برای صنعت بازی در آمریکا است. 

فروش نرم افزار‌ها که جدا از خود بازی، شامل مواردی مثل خرید‌های درون برنامه‌ای یا سرویس‌های اشتراکی هم می‌شود، برابر با ۳۵.۸ میلیارد دلار اعلام شده و فروش سخت‌افزار‌ها و لوازم جانبی هم برابر با ۷.۵ میلیارد دلار بوده است. مت پیسکاتلا، تحلیل‌گر NPD، در این مورد گفت:

فارغ از اینکه شخصی بازی کردن روی موبایل، کنسول یا پی‌سی را ترجیح بدهد، ۲۰۱۸ مملو از آثاری بود که می‌توانستند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارند. همین هم باعث شده تا درآمد بازی‌ها روی تمام این پلتفرم‌ها رشد داشته باشد. علاوه بر این قدرت درآمدزایی مواردی مثل سرویس‌های اشتراکی یا سرویس‌های مبتنی بر استریم هم به‌نوعی ثابت می‌کند که این سرویس‌ها، آینده بسیار درخشانی دارند. 

نکته جالب در مورد درآمد بازی‌ها در سال ۲۰۱۸، این است که صنعت فیلم آمریکا هم در این سال دقیقا درآمدی برابر با ۴۳.۴ میلیارد داشته که نشان می‌دهد صنعت بازی‌های ویدیویی قدرت برابر یا حتی در برخی کشور‌ها بیش‌تری از حیث درآمدسازی در مقابل سایر صنعت‌های سرگرمی دارد. فروش کلی سخت‌افزار‌ها و لوازم جانبی در مقایسه با سال ۲۰۱۷، رشدی ۱۵ درصدی داشته است. با اینکه در سال ۲۰۱۸ برخلاف سال پیش شاهد عرضه کنسول جدیدی نبودیم، اما اولین سالی بود که کنسول نینتندو سوییچ برای یک سال کامل در دسترس قرار داشت. 

NPD فروش موفق بازی‌های انحصاری را که یکی از دلایل افزایش فروش کنسول‌ها دانسته است؛ چرا که بازی‌های انحصاری موفق باعث می‌شوند تا افراد بیش‌تری به خرید کنسولی که بتوانند آن را تجربه کنند، ترغیب شوند. برای مثال Super Smash Bros. Ultimate یکی از این بازی‌ها بود که تنها در سه روز، توانست ۳ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته باشد. همچنین پلی‌استیشن 4 هم آثار انحصاری موفقی چون God of War و Spider-Man داشته و البته NPD موفقیت‌های بازی فورتنایت را هم در موفقیت کلی صنعت بازی‌های ویدیویی بی‌تاثیر نمی‌داند. 

در پایان می‌توانید لیست پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ در آمریکا را مشاهده کنید. در این لیست فروش دیجیتالی بازی‌هایی که با * مشخص شده‌اند و فروش دیجیتالی نسخه پی‌سی بازی‌هایی که با ** مشخص شده‌اند لحاظ نشده است:

رتبه فعلی

نام بازی
۱ Red Dead Redemption 2
۲ Call of Duty: Black Ops 4
۳ NBA 2K19
۴ Madden NFL 19
۵ Super Smash Bros. Ultimate*
۶ Marvel’s Spider-Man
۷ Far Cry 5
۸ God of War 2018
۹ Monster Hunter: World
۱۰ Assassin’s Creed: Odyssey
۱۱ Grand Theft Auto V
۱۲ Mario Kart 8*
۱۳ FIFA 19**
۱۴ Battlefield V**
۱۵ Super Mario Odyssey*
۱۶ Call of Duty: WWII**
۱۷ Dragon Ball: FighterZ
۱۸ The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
۱۹ Super Mario Party*
۲۰ Pokemon: Lets Go Pikachu*

نظرات خود را در مورد این بازی‌ها با زومجی به‌اشتراک بگذارید.

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده