// شنبه, ۲۲ دی ۹۷ ساعت ۱۳:۴۵

عزت‌الله علیزاده، معاون اجرایی سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از تمدید مهلت ارسال فیلم‌ها به جشنواره خبر داد.

مدتی پیش بود که فهرست فیلم‌های حاضر در بخش اصلی سی و هفتمین دوره جشنواره فجر مشخص شد. حال، به تازگی و بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، معاون اجرایی سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، عزت‌الله علیزاده در مصاحبه‌ای از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر تا یکم بهمن‌ماه خبر داد. علیزاده در جدیدترین مصاحبه‌اش در ابتدا درباره وضعیت بلیط‌فروشی به شرح زیر صحبت کرد:

زمان دقیق آن به محض آماده شدن سیستم و مسائل فنی و تکمیل جدول به‌طور رسمی اعلام می‌شود اما پیش‌بینی‌های اولیه انجام‌شده و بلیت‌فروشی همانند سال گذشته از طریق جشنواره انجام می‌شود.

علیزاده در ادامه درباره تمدید مهلت ارسال آثار گفت:

در حال حاضر بخش عمده فیلم‌ها در مراکز خدمات فنی در حال تکمیل هستند ولی از آنجا که آخرین زمان تحویل نسخه کامل فیلم‌ها (DCP) در مقررات جشنواره بیستم دی ماه تعیین شده بود، با توجه به شرایط فنی اکثر فیلم‌ها و موافقت دبیر محترم جشنواره، مقرر شد که مهلت تعیین شده تا اول بهمن تمدید شود تا در فرصت باقی‌مانده مراحل فنی فیلم‌ها تکمیل شود.

معاون اجرایی سی و هفتمین دوره جشنواره فجر افزود:

به این ترتیب آخرین مهلت را یکم بهمن‌ماه اعلام می‌کنیم تا نسخه دی‌سی‌پی فیلم‌ها تحویل داده شود و اگر صاحب اثری نتواند تا این تاریخ نسخه‌ای از فیلم خود را به دبیرخانه تحویل دهد، قاعدتاً فیلم دیگری جایگزین اثر آن‌ها می‌شود.

علیزاده ادامه داد:

اولویت ستاد جشنواره این است تا تمام فیلم‌هایی که هیأت انتخاب به عنوان آثار اصلی معرفی کردند، آماده شوند اما در غیر این صورت، سراغ آثار رزرو خواهیم رفت. بنابراین تمام نسخه‌های دی‌سی‌پی فیلم‌ها باید تا اول بهمن‌ماه به ستاد جشنواره تحویل گردد تا مراحل فنی بعدی از جمله ذخیره‌سازی آن‌ها میسر شود.

عزت‌الله علیزاده درباره اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست برخی از فیلمسازان درباره تغییر در زمان نمایش فیلم‌شان گفت:

با توجه به تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه، به نظر نمی‌رسد که فیلمی خواستار تغییر زمان نمایش باشد. بدیهی است درخواست انجام هرگونه جابجایی مستلزم تأیید نهایی دبیر جشنواره است.

وی در نهایت در مورد نمایش فیلمذهای حاضر در جشنواره در تهران و شهرستان‌ها گفت:

جدول اکران فیلم‌ها در تهران و شهرستان‌ها تنظیم‌ شده، پس از مهلت مقرر جهت اطلاع مخاطبان محترم در سایت جشنواره بارگذاری خواهد شد.

نظر شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های معاون اجرایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر چیست؟

کاراکتر باقی مانده