// چهار شنبه, ۱۲ دی ۹۷ ساعت ۰۹:۰۲

به‌مناسبت پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، فروشگاه آمازون لیست دَه بازی پرفروش خود در این سال را منتشر کرده که در صدر آن نام بازی Super Smash Bros. Ultimate دیده می‌شود.

سال ۲۰۱۸ به‌پایان رسید و این یعنی فروش بازی‌ها در این سال به‌پایان رسیده و حالا زمان بررسی آمار و ارقام فروش آثار مختلفی است که در این سال منتشر شده‌اند. فروشگاه بزرگ آمازون هم طبق سنت سالانه‌ی خود، لیست ۱۰ بازی پرفروش خود در سال ۲۰۱۸ میلادی را در وب‌سایت رسمی‌اش قرار داده است که در صدر آن، نام بازی محبوب و تحسین‌شده‌ی Super Smash Bros. Ultimate خودنمایی می‌کند.

آمازون در این رتبه‌بندی از بررسی تجمعی آثار فروخته‌شده از یک بازی روی پلتفرم‌های مختلف مثل ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 استفاده نکرده و تنها فروش بازی‌ها روی یک کنسول خاص را درنظر گرفته است و به همین دلیل، می‌بینیم که بازی‌های انحصاری نینتندو عملکرد خیلی خوبی در این زمینه داشته‌اند و چند جایگاه از این لیست ده‌تایی را به خود اختصاص داده‌اند و به‌خوبی با آثاری بزرگ و محبوب مثل Spider-Man ،God of War ،Red Dead Redemption 2 و Call of Duty: Black Ops 4 رقابت کرده‌اند.

البته این را هم باید بگویم که آمار و ارقامی که در ادامه مشاهده خواهیم کرد، تنها به میزان فروش بازی‌ها در فروشگاه Amazon اختصاص دارد و نباید از این ارقام یک نتیجه‌ی کلی از عملکرد تجاری بازی‌ها در سال ۲۰۱۸ بگیریم؛ چرا که تنها نمایش دهنده‌ی میزان فروش‌شان در فروشگاه آمازون است. به‌زودی گروه NPD یک گزارش کلی را از عملکرد تجاری بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند در دسترس قرار خواهد داد و با توجه به آن، می‌توانیم ببینیم کدام بازی در سال ۲۰۱۸ از نظر تجاری و فروش، عملکرد بهتری نسبت به بقیه داشته است.

لیست دَه بازی پرفروش فروشگاه آمازون در سال ۲۰۱۸ میلادی به‌شرح زیر است:

منبع Dualshockers
کاراکتر باقی مانده