// شنبه, ۱۷ شهریور ۹۷ ساعت ۲۳:۲۸

جرمی زلر، رییس استودیوی Midgar، در مورد فواید پیاده‌سازی قابلیت کراس پلتفرم در جدیدترین بازی این استودیو تحت عنوان Hover توضیحاتی را ارائه داده است.

تازه‌ترین بازی استودیوهای Playdius و Midgar تحت عنوان Hover تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد. در همین راستا سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که این بازی از قابلیت کراس پلی (Cross-play) پشتیبانی خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که این بازی، با الهام‌گیری مستقیم از بازی Jet Set Radio ساخته شده است.

با اینکه کل بازی Hover را می‌توان به صورت تک‌نفره تجربه کرد، اما این امکان به بازیکنان داده می‌شود تا در شهر هاور (Hover City) در کنار دیگران به پارکور بپردازند و با یکدیگر علیه ادمین بزرگ شورش کنند. بازی همچنین دارای حالت چند‌کاربره‌ی رقابتی است که در آن می‌توانید با دوستانتان به رقابت در حالت‌های مسابقه‌ای (Races) و نبردهای امتیازی (Scoring battle) بپردازید و مهارتهای خود را محک بزنید. قابلیت کراس پلی بعد از عرضه‌ی بازی در تاریخ ۱۸ سپتامبر (برابر با ۲۷ شهریور) برای Playstation 4 در دسترس قرار خواهد گرفت و بعد از آن کاربران این پلتفرم می‌توانند با کاربران کامپیوتر به بازی بپردازند. در حالی که کاربران پلی‌استیشن 4 قادر به بازی با کاربران دیگر کنسول‌ها نخواهند بود، اما تمامی کاربران پی‌سی، Xbox One و Nintendo Switch می‌توانند از این قابلیت برای بازی با یکدیگر استفاده کنند. در یک بازی مستقل و آنلاین مانند Hover، قابلیت کراس پلی یک اقدام هوشنمدانه برای حفظ اجتماع بازیکنان و فعال نگه داشتن آنان تلقی می‌شود.

جرمی زلر (Jeremy Zeler)، رییس استودیوی Midgar، در مورد دلایل پیاده‌سازی قابلیت کراس پلی روی بازی Hover توضیحاتی را ارائه داده است:

ما در ابتدا قابلیت کراس پلتفرم را برای تضمین رسیدن به میزان مشخصی از بازیکنان در Hover عملی کردیم. لازم به ذکر است که ما قسمت آنلاین این بازی را بخش بسیار مهمی از آن تلقی می‌کنیم به همین دلیل سعی کردیم حتی‌المقدور و تا حدی که در توانمان است موانع بازی و رقابت بین کنسول‌های مختلف را از بین ببریم.

بازی Hover هم‌اکنون روی کامپیوتر قابل بازی است و در تاریخ ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) برای پلی‌استیشن 4، ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) برای ایکس‌باکس وان و ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) برای نینتندو سوییچ در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. قیمت بازی برای تمامی پلتفرم‌ها ۲۴.۹۹ دلار خواهد بود.

برای اطلاع از تازه‌ترین اخبار بازی با ما در تیم خبری زومجی همراه باشید.


منبع Dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده