// چهار شنبه, ۲۳ خرداد ۹۷ ساعت ۲۲:۳۱

بازی موبایل My Child Lebensborn وظیفه به سرپرستی گرفتن یک بچه لبنسبورن بعد از جنگ جهانی دوم را به شما می‌سپارد که نتیجه یک اثر شگفت‌انگیز و بسیار احساسی است. با زومجی و معرفی این بازی همراه شوید.

بازی موبایل My Child Lebensborn را می‌توان اثر جذاب و تاثیرگذاری عنوان کرد که استودیو Sarepta با الهام گرفتن از یک رویداد واقعی و به منظور حمایت از بچه‌های لبنسبورن آن را عرضه کرده است. بازی به حد فک براندازی شگفت‌انگیز است و می‌تواند احساسات هر فردی را برانگیزد. وجود المان‌های گرافیکی جذاب و نو به همراه روایت یک داستان کودکانه و پر از احساس، همه آن‌چیزی است که این بازی اندروید را در زمره بازی‌های شگفت انگیز سال قرار می‌دهد.

وظیفه شما به سرپرستی گرفتن یک دختر یا پسر لبنسبورن و تامین زندگی وی به مدت یک سال است

گیم‌پلی این بازی آیفون بدین صورت است که باید در ابتدا یک پسر یا دختر لبنسبورن را در نروژ به سرپرستی قبول کنید و وظیفه تامین زندگی و حمایت از وی را به مدت یک سال بر عهده داشته باشید. لبنسبورن سازمانی است که در جریان جنگ جهانی دوم و توسط آلمان نازی ایجاد شد و هدف از آن نیز آلمانیزه کردن هزاران کودک بی‌گناه و بالا بردن نرخ تولد کودکان آلمانی بوده است. چنین جنایت بزرگی توسط نازی‌ها باعث بی‌هویت و آواره شدن کودکان بسیاری بوده است که عموما نژاد لهستانی داشته‌اند. این موضوع باعث به‌ وجود آمدن قربانیانی بوده است که تاثیرات آن حتی تا بعد از جنگ نیز بر جای مانده است. داستان کلی بازی نیز از همین موضوع و با هدف حمایت از این کودکان شکل گرفته است. شما به مدت یک سال از این کودک حمایت می‌کنید و سعی می‌کنید که ملزومات زندگی وی را تامین کنید. بازی احساسات شما را برمی‌انگیزد و یک روایت کودکانه از کنار هم زندگی کردن شما و کودکی خواهد بود که به سرپرستی پذیرفته‌اید.

My Child Lebensborn
My Child Lebensborn
My Child Lebensborn

گرافیک بازی بسیار خیره‌کننده است و در آن تکسچرهای بسیار باکیفیت و جلوه‌های ویژه ناب و هنری استفاده شده است. بازی از آن‌جایی که در بحبوحه بعد از جنگ جهانی دوم جریان دارد، حاوی صحنه‌های تیره و تار بسیاری است و این اتمسفر در جای‌جای تجربه بازی به‌خوبی حس می‌شود. چنین تجربه‌ای واقعا زیبا و تاثیرگذار است و می‌تواند علاقه شما به بازی را دوچندان کند. شما شخصیت خردشده‌ای را خواهید داشت که به خاطر حضور در جنگ جهانی دوم و تحمل محیط خفگان و منزجر کننده، بسیار آسیب دیده است و بزرگ کردن یک بچه برایش بسیار مشکل است. در این راستا شاهد دیالوگ‌های واقعا جالب توجه بین بچه و این شخصیت هستیم که آسیب دیدگی هر دو طرف را به وضوح نشان می‌دهد. چنین روندی باعث می‌شود که جنبه‌های متفاوتی را از جنگ شاهد باشیم که باعث قربانی شدن افراد زیادی حتی با اتمام چندین ساله جنگ بوده است.

بازی My Child Lebensborn روایت واقعه تلخی بعد از جنگ جهانی دوم است که قرار است احساسات بازیکنان را برانگیزد

شما در قبال این بچه وظایف مختلفی دارید که از مهم‌ترین آنها، کشف حقایق زندگی گذشته این بچه و در نهایت حمایت کامل از وی است. گیم‌پلی بازی انتخاب‌هایی را به شما می‌دهد که تاثیرات آن به وضوح در رفتار و صحبت‌های بچه نیز دیده خواهد شد. احساسات کودک و جهان بینی وی توسط انتخاب‌هایی که شما در دیالوگ‌ها و کارها خواهید داشت، به‌خوبی دیده می‌شود و نشان از طراحی شخصیت بسیار جالب در بازی است. شما باید در بازی برای خود کار پیدا کنید و بتوانید پول کسب کنید تا توان اداره زندگی دونفره و خرید برخی از اقلام را داشته باشید. استفاده عاقلانه از وقت و منابع محدود زندگی، یکی از ماموریت‌هایی است که باید به آن توجه داشته باشید. شما در بازی آشپزی می‌کنید، با بچه بازی می‌کنید و جشن‌های مختلفی برگزار می‌کنید تا بتوانید حمایت خوبی از وی داشته باشید. وجود چنین ماموریت‌ها و کارهایی در بازی، بازیکن را شدیدا سرگرم می‌کند و احساسات وی را برمی‌انگیزد.

My Child Lebensborn
My Child Lebensborn
My Child Lebensborn
انتخاب‌های بازیکن در شرایط مختلف، شخصیت و جهان بینی کودک را تحت تاثیر قرار می‌دهد

کودک شما در حین زندگی، سوال‌های سخت و پیچیده‌ای از زندگی گذشته‌اش می‌پرسد و شما باید مدیریت خوبی در پاسخ‌های خود داشته باشید تا به احساسات وی لطمه نخورد و کودکی دست نخورده‌ای داشته باشد. در واقع حمایت عاطفی این بچه لبنسبورن مهم‌ترین وظیفه شما است و این کار را در رفتارها و مشغول کردن وی به کارهای مختلف، انجام خواهید داد. وجود چنین المان‌های ارزشمندی در بازی، باعث می‌شود که چنین اثری را شاهکاری بنامیم که با استفاده از یک واقعه تاریخی تلخ، توانسته است اثری احساسی و جالب توجه را عرضه کند. از دیگر نکاتی که در تجربه بازی به آن برمی‌خورید، می‌توان به وظایف پویا در بازی اشاره کرد؛ شما باید این بچه را به حمام ببرید و کمک کنید که وعده‌های غذایی کودک سر موقع سرو شود. نوارهای مختلف در پایین صفحه بازی، که معمولا در اکثر بازی‌های کودکانه می‌بینیم، نشان‌دهنده میزان این علائم حیاتی در کودک هستند. برای این‌که برای وعده‌های غذایی بچه غذا داشته باشید، باید همواره کار کنید و با پولی که کسب می‌کنید، اقلام غذایی و دارویی خریداری کنید. بچه را می‌خوابانید و برایش قصه می‌خوانید. برایش جشن تولد می‌گیرید و دوستانش را دعوت می‌کنید تا لحظات شادی را سپری کند. همه این کارها باید جنبه حمایتی داشته باشند و شما در انجام آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نکنید.

بازی My Child Lebensborn یک اثر بی‌نظیر و تاثیرگذار است که با الهام گرفتن از یک واقعه تاریخی، روایت جالب و بی‌نقصی را در قالب یک بازی موبایل ارائه کرده است. درست است که وجود گیم‌پلی جذاب و گرافیک منحصربه‌فرد بسیار ارزشمند و عالی است؛ اما نکته خاصی که باعث می‌شود تجربه بازی به هیچ عنوان از یادمان نرود، رابطه‌ای است که بازیکن با کودک برقرار می‌کند و با کودکی وی همراه می‌شود. این بازی را می‌توانید از پلی‌استور و اپ‌استور برای سیستم عامل اندروید و iOS دریافت کنید.

دانلود بازی اندروید و آیفون My Child Lebensborn

تهیه شده در زومجی
کاراکتر باقی مانده