// دوشنبه, ۴ تیر ۹۷ ساعت ۲۲:۲۹

بازی موبایل Arena of Valor یک اثر موبا است که سعی کرده با الهام‌گیری از آثار معروف این سبک، تجربه‌ای متفاوت را ارائه دهد. با معرفی این بازی موبایل همراه زومجی باشید.

یکی از دسته بازی‌هایی که روی موبایل طرفدارهای زیادی دارد، بازی‌های موبا است. با این حال، بازی‌های این سبک شاید بین سازنده‌ها آن‌چنان طرفداری نداشته باشد و کمتر استودیویی سمت بازی‌های MOBA می‌رود. با همه این‌ها نمی‌توان منکر بازی‌های معروف موبا روی موبایل شد؛ بازی‌هایی نظیر Vainglory یا Mobile Legends که تعداد بازیکنان زیادی دارند. در معرفی بازی موبایل امشب به سراغ بازی‌ای رفتیم که در سبک موبا است و حسابی می‌تواند شما را سرگرم کند. اولین مورد درباره بازی اندروید و آیفون Arena of Valor سازنده‌اش است. استودیو تنسنت در گذشته و با ساخت بازی موبایل PUBG، خود را به مخاطبان ثابت کرده است و حال با توسعه بازی موبایل Arena of Valor، تجربه متفاوت و ارزشمندی را ارائه داده است.

بازی Arena of Valor

اگر می‌خواهید در مسابقات Ranked شرکت کنید، حتما نحوه بازی کردن در هر مسیر و نحوه Gank کردن را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید

از نظر گیم پلی، بازی‌های MOBA تقریبا ساختار یکسانی دارند. در جریان این بازی‌ها دو تیم پنج نفره در محیطی سه مسیره، با یکدیگر رقابت می‌کنند. حال هر تیم یک هسته مرکزی دارد و در مسیرهای بازی تعدادی Tower تعبیه شده است که برای رسیدن به هسته مرکزی، باید این برج‌های مراقبت را از بین ببرید. از طرفی با کشتن موجودات کوچک تیم حریف یا قهرمان‌ها، می‌توانید پول کسب کنید و در ادامه آیتم‌های مورد نظرتان را یکی پس از دیگری بخرید تا قدرت‌تان در طول بازی بیشتر شود. در بازی‌های سبک موبا، موردی که شدیدا حائز اهمیت است، لیست قهرمان‌ها و قابلیت‌هایشان است. در اکثر بازی‌ها شاهد طراحی‌هایی هستیم که شبیه به هم یا یک تقلید کورکورانه از بازی‌های اسم و رسم دار هستند، اما Arena of Valor به خوبی توانسته است از پس این چالش برآید و لیست قهرمان‌های این بازی بسیار متنوع و جالب هستند؛ جالب از این نظر که می‌توانید بعضی از قهرمان‌های سرشناس دی سی نظیر بتمن، سوپرمن یا حتی زن شگفت انگیز را در این میان پیدا کنید.

قهرمان‌ها را می‌توانید از طریق پول داخل بازی خریداری کنید و همچنین به صورت هفتگی تعدادی از آن‌ها به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرند

زمانی که وارد بازی موبایل Arena of Valor می‌شوید، از شما سوال می‌شود که در بازی‌های موبا در چه سطحی قرار دارید و با توجه به انتخاب‌تان، یک بخش تمرینی برای‌تان در نظر گرفته می‌شود. بازی اندروید و آیفون Arena of Valor دارای سه بخش متفاوت است. اولین بخش Casual Match نام دارد که در جریان آن می‌توانید وارد بخش تمرینی یا حالت‌های جالب دیگری شوید که تجربه‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. دومین بخش، بازی‌های پنج به پنج نام دارد که همان حالت اصلی این دسته از بازی‌ها است. آخرین حالت نیز مسابقات Ranked است که بستری است برای بهترین بازیکن‌ها و تا زمانی که به بازی کردن خود اطمینان پیدا نکرده‌اید، وارد این بخش نشوید. جدای از لیست قهرمان‌ها و ویژگی‌هایی که دارند، مورد دیگری که در یک بازی MOBA مهم است، کیفیت سرورها و سیستم Matchmaking بازی است.

بازی Arena of Valor

سیستم Matchmaking بازی موبایل Arena of Valor به نحوی است که در هر بازه زمانی که وارد بازی شوید، سریعا می‌توانید به سایر بازیکن‌ها متصل شوید و بازی کنید و همچنین پینگ بازی نیز اصلا شما را اذیت نخواهد کرد و حتی اگر اینترنت خوبی داشته باشید، می‌توانید با پینگ دو رقمی بازی را تجربه کنید و لذت ببرید. از نظر طراحی نقشه و گرافیک، بازی Arena of Valor در سطح بسیار خوبی قرار دارد و در نحوه قرار گرفتن موجودها در جنگل بازی یا حتی نحوه قرار گرفتن چمن‌ها، می‌توان شباهت‌هایی بین Arena of Valor و بازی League of Legends پیدا کرد. با تمام این تفاسیر اگر دل‌تان برای یک بازی موبا روی پلتفرم موبایل تنگ شده است که بتواند ساعت‌ها و ماه‌ها شما را سرگرم کند، Arena of Valor می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

دانلود بازی اندروید و آیفون Arena of Valor

منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده