// یکشنبه, ۳ تیر ۹۷ ساعت ۱۴:۰۲

Space Pioneer، یکی از بهترین بازی‌های شوتر منتشر شده با زاویه دید از بالا به پایین برای پلتفرم موبایل است که در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت.

بازی اندروید و آیفون Space Pioneer، تمام آن چیزی است که از یک بازی اکشن موبایل انتظار داریم؛ از مبارزه با بیگانه‌های عجیب و غریب فضایی گرفته تا روبه‌رو شدن با باس‌های قدرتمندی که به سختی شکست می‌خورند. Space Pioneer، ممکن است بهترین بازی شوتر منتشر شده برای موبایل نباشد اما اگر قرار باشد لیستی از بهترین‌ها درست کنیم، مسلماً باید Space Pioneer را به عنوان یکی از گزینه‌های این لیست در نظر بگیریم.

Space Pioneer

شما به عنوان یک جایزه بگیر فضایی وارد محیط بازی خواهید شد. در هر مرحله از بازی ماموریت‌های مختلفی به شما داده خواهد که برای کسب جوایز هر مرحله باید آن‌ها را با موفقیت به پایان برسانید. در اغلب ماموریت‌های بازی می‌بایست محل مشخصی از یک سیاره را تسخیر کنید یا پایگاهی از تاسیسات موجودات فضایی را نابود کنید. سایر ماموریت‌های بازی نیز ماهیتی شبیه به این دارند. البته برخی از ماموریت‌های بازی به گونه‌ای هستند که بلافاصله پس از انجام آن‌ها می‌بایست ماموریت جدیدی را که وابسته به اتمام ماموریت قبلی است، آغاز کنید؛ به طور مثال در یکی از مراحل از شما خواسته می‌شود تا تعدادی بمب جمع‌آوری کنید. پس از آن که بمب‌های خواسته شده را بدست آورید، ماموریت جدیدی به شما محول می‌شود که در آن می‌بایست به کمک بمب‌های جمع‌آوری شده برخی از تاسیسات موجودات فضایی را نابود کنید. لیست ماموریت‌های اصلی در هر مرحله از بازی در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه نمایش قرار می‌گیرد و درست زیر آن لیست ماموریت‌های فرعی وجود دارد که در صورت انجام دادن آن‌ها جوایز اضافه‌ای را دریافت خواهید کرد. این جوایز شامل سکه و کریستال می‌شوند؛ به کمک سکه‌هایی که دریافت می‌کنید، می‌توانید اسلحه‌ها و سایر ابزارهایی که در اختیارتان قرار گرفته است را ارتقا دهید و به وسیله‌ی کریستال‌ها نیز قادر خواهید بود تا ایستگاه فضایی خود را بسازید و آن را ارتقا دهید.

Space Pioneer تمام انتظاراتمان را از یک از بازی اکشن موبایل برآورده می‌کند

پس از اتمام هر مرحله صندوقی دریافت خواهید کرد که شامل کارت‌های مختلفی از سلاح‌ها و ابزار‌های مورد نیازتان است. برای این که بتوانید هر کدام از اسلحه‌های خود را ارتقا دهید، می‌بایست تعداد مشخصی از کارت‌های سلاح مورد نظر خود را جمع‌آوری کنید. کنترلرهای بازی بسیار ساده و روان هستند؛ به کمک جوی استیک لمسی‌ای که در گوشه‌ی پایین و سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد، می‌توانید در محیط بازی حرکت کنید و به وسیله‌ی کلیدی که در سمت راست قرار گرفته نیز به شلیک کردن بپردازید. هدف گیری نیز به صورت خودکار خواهد بود. در کنار کلید شلیک سه کلید دیگر نیز قرار گرفته است که یکی از آن‌ها برای پرتاب نارنجک است، دیگری برای استفاده از جعبه‌ی کمک‌های اولیه و افزایش سلامتی و سومی نیز نوع تیر بار است که با لمس کردنش، اسلحه‌ای در نزدیکی‌تان ظاهر خواهد شد و به سمت دشمنان‌تان شلیک می‌کند. البته با پیشرفت در بازی ابزارهای جدیدی دریافت خواهید کرد که می‌توانید هر کدام از آن‌ها را با یکی از این سه ابزار، جایگزین کنید.

Space Pioneer

یکی از ویژگی‌های بامزه‌ی بازی ربات عنکبوت مانندی است که همراه‌تان در نبردها شرکت می‌کند. این ربات در هنگام لودینگ بازی نقل قول‌های بامزه و معروفی از فیلم‌های اکشن را تحویل‌تان می‌دهد. ویژگی مثبت دیگر بازی کوتاهی مراحل آن است که باعث می‌شود بازیکن زود به زود چالش‌ها متنوع بازی را پشت سر بگذارد و احساس یکنواختی کم‌تری به او القا شود. باس فایت‌های بازی نیز تقریباً متعادل هستند؛ اگر به موقع تجهیزات خود را ارتقا دهید، احتمالاً در مبارزه با باس‌های بازی خیلی دچار مشکل نخواهید شد. دوست داشتنی‌ترین ویژگی بازی، تاکید نکردن آن روی پرداخت‌های درون برنامه‌ای است؛ اگر چه به کمک پرداخت درون برنامه‌ای پیشرفت‌تان در بازی سریع‌تر خواهد بود اما بدون استفاده از آن نیز پیشروی در مراحل بازی آنچنان دشوار نخواهد بود که این یک ویژگی نادر در میان بازی‌های رایگان است.

Space Pioneer

Space Pioneer، یک بازی شوتر اعتیادآور است که به راحتی به گزینه‌ی مورد علاقه‌تان برای پر کردن اوقات فراغت‌تان در طول روز تبدیل می‌شود. بازی از محیط بصری چشم نوازی بهره می‌برد. استفاده از زاویه دید از بالا به پایین برای یک بازی اکشن در نمایشگرهای کوچک موبایل بهترین گزینه است. کنترلرهای بازی بسیار روان هستند و کار کردن با آن‌ها به سادگی انجام می‌پذیرد. در مجموع می‌توان گفت که Space Pioneer تمام انتظاراتمان را از یک از بازی اکشن موبایل برآورده می‌کند. این بازی به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS منتشر شده و تاکنون نمره‌ی بسیار خوب ۴.۸ را از بازیکنانش در پلی استور دریافت کرده است.

دانلود بازی اندروید و آیفون Space Pioneer

منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده