// جمعه, ۱۸ اسفند ۹۶ ساعت ۲۱:۴۵

کمپانی Enermax فن کولر AIO جدیدی را با نام LiqFusion روانه‌ی بازار خواهد کرد.

کمپانی تایوانی Enermax از جدیدترین فن‌کولر پردازنده با نام LiqFusion رونمایی کرد. این محصول به طور کامل هم روی بدنه و هم پره‌ها به LEDهای رنگی مجهز شده است. موتور پمپ این فن‌کولر بر خلاف سایر نمونه‌های موجود در بازار، روی فن قرار نگرفته است و به لوله‌های انتقالی متصل می‌شود. طول هر کدام از این لوله‌ها ۴۰ سانتی‌متر است و برای زیباتر دیده شدن با روکشی پوشانده شده‌اند.

Enermax LiqFusion AIO CPU Cooler

این بلوک به یک نشانگر جریان نیز مجهز است که امکان مشاهده‌ی نحوه‌ی کارکرد آن را برای کاربران فراهم می‌کند. علاوه بر آن، LED های رنگی LiqFusion هم به طور جداگانه قابل دست‌یابی است. این محصول نه فقط با کنترلر Enermax، بلکه با سایر کنترلرهای موجود در بازار نیز به خوبی سازگاری دارد. این نرم‌افزارها شامل Aura Sync کمپانی ایسوس، RGB LED کمپانی ازراک، Mystic Light Sync کمپانی ام اس آی و RGB Fusion کمپانی گیگابایت هستند.

Enermax LiqFusion AIO CPU Cooler

 

رادیاتورهای مناسب برای فن‌کولر Enermax LiqFusion

انرمکس در حال حاضر تنها یک رادیاتور ۲۴۰ میلی‌متری آلومینیومی را برای این فن‌کولر معرفی کرده است. این رادیاتور ۱۲۰ میلی‌متر عرض، ۲۷۲ میلی‌متر طول و تنها ۲۷ میلی‌متر ضخامت دارد. یک جفت فن ۱۲۰ میلی‌متری که با سرعت ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دور در دقیقه فعالیت می‌کند و از فناوری Enermax Twister Bearing بهره می‌برد، در آن تعبیه شده است. این فن‌کولر، ۰.۶۷۳ تا ۶.۲۸ میلی‌متر آب، فشار ایستا تولید می‌کند؛ بنابراین باید بتواند بیشتر بار حرارتی این رادیاتور را به خوبی مدیریت کند.

Enermax LiqFusion AIO CPU Cooler

 

سوکت‌های سازگار با LiqFusion

 فن‌کولر Enermax LiqFusion از سوکت‌های LGA کمپانی اینتل شامل 2066، 3-2011، 2011، 1366، 1156، 1155، 1151، 1150، 775 و از سوکت‌های کمپانی AMD شامل FM1 ،FM2 ،FM2+ ،AM2 ،AM2+ ،AM3 ،AM3+ ،AM4 پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب، افرادی که سیستم مجهز به پردازند‌ه‌ی AMD Ryzen Threadripper در اختیار دارند، باید به دنبال خرید فن‌کولر دیگری باشند.

منبع ENERMAX ETEKNIX

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده