// چهار شنبه, ۹ اسفند ۹۶ ساعت ۲۳:۵۸

مهلت ثبت نام فیلم‌های ایرانی برای شرکت در بخش مسابقه جشنواره جهانی فیلم فجر تا ۱۷ اسفند تمدید شد.

پیش از این اعلام شده بود که برای ثبت‌نام فیلم‌ها به منظور حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر تا دهم اسفندماه فرصت باقی است و مهلت تحویل آثار هم ۱۵ اسفند اعلام شده بود. امروز اما ستاد خبری جشنواره جهانی فیلم فجر خبر از تمدید یک هفته‌ای مهلت ثبت‌نام داد. طبق این خبر مهلت ثبت‌نام تا ۱۷ اسفند و مهلت ارسال آثار تا ۲۲ اسفند خواهد بود. طبق اعلام ستاد خبررسانی جشنواره جهانی فیلم فجر، ضوابط و شرایط ثبت‌نام و ارسال آثار به شرح زیر است:

طبق قانون اعلام‌شده، فرم تقاضای شرکت در جشنواره باید توسط تهیه کننده (تهیه کنندگان) یا پخش کننده قانونی فیلم تکمیل شود. فیلم‌سازان باید توجه کنند که فیلم‌هایی که در دوره قبل در جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، در این دوره نمی‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. فیلم‌های بلند (داستانی، مستند و انیمیشن) با حداقل مدت زمان ۷۰ دقیقه (ساخته‌شده به قصد نمایش سینمایی) و فیلم‌های کوتاه (داستانی، مستند و انیمیشن) با حداکثر مدت زمان ۱۵ دقیقه در جشنواره پذیرفته می‌شوند. همچنین فیلم‌های متقاضی برای بخش مسابقه در تمامی بخش‌ها شرکت داده می‌شوند؛ مگر اینکه خود متقاضی بخش‌های موردنظرش را در فرم ثبت‌نام مشخص کرده باشد.

فرم تقاضای ثبت‌نام که در زمان مقرر به صورت آنلاین تکمیل و کدرهگیری در آن قید شده است، باید از سایت جشنواره چاپ و توسط تهیه‌کننده (تهیه‌کنندگان) یا پخش‌کننده قانونی فیلم امضا شود و به همراه نسخه بازبینی پیش از به پایان رسیدن مهلت مقرر به دفتر جشنواره برسد. در صورت اتتخاب شدن فیلم، امکان انصراف وجود نخواهد داشت. نسخه قابل قبول برای بازبینی لینک‌های قابل دانلود، نسخه Blu-ray و نسخه DVD فیلم‌ها خواهد بود.

آدرس دفتر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای تحویل حضوری به این شرح است: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش کوچه احتشام، شماره ۲۴۵۴ و کدپستی ۱۴۳۴۸-۴۳۶۳۱. آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و آدرس پست الکترونیکی جشنواره [email protected] است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۱۹۴۲۳۵-۸۸۱۹۴۲۴۸ تماس بگیرند.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده