// پنجشنبه, ۱۰ اسفند ۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

جزئیات نقش‌های دواین جانسون و امیلی بلانت در فیلم Jungle Cruise و همچنین بخش‌هایی از داستان این فیلم کمپانی والت دیزنی فاش شد.

دواین جانسون و امیلی بلانت، بازیگران اصلی فیلم Jungle Cruise (گشت و گذار در جنگل) کمپانی والت دیزنی (Walt Disney Company) هستند و در گزارشی جزئیات مربوط به شخصیت‌هایی که این دو بازیگر نقش آن‌ها را ایفا خواهند کرد، فاش شد. همچنین در این گزارش به جزئيات بخش داستانی این فیلم ماجراجویانه، فانتزی و تخیلی نیز اشاراتی شده است. فیلم Jungle Cruise بر اساس گردش‌های ماجراجویانه از طریق رودخانه در پارک تفریحی دیزنی ساخته می‌شود و دیزنی می‌خواهد که این فیلم لایو اکشن، به فیلمی موفق مانند مجموعه Pirates of the Caribbean (دزدان دریایی کارائیب) که در حال حاضر پارک تفریحی آن در دیزنی‌لند احداث شده، تبدیل شود. فیلم Tomorrowland (سرزمین فردا)، فیلم دیگری بود که آن هم ایدهٔ ساختش از پارک‌های تفریحی دیزنی گرفته شد. با توجه به عدم استقبال تماشاچیان از فیلم برد برد (Brad Bird)، کمپانی دیزنی مدتی از ادامهٔ ساخت فیلمی مربوط به این دنیای فانتزی عقب‌نشینی کرد؛ تا اینکه اعلام شد این کمپانی قصد ساخت فیلم Jungle Cruise را دارد. فیلم Tomorrowland چندان مورد استقبال منتقدان قرار نگرفت و در گیشه نیز با بودجهٔ هنگفت ۱۹۰ میلیون دلاری، تنها ۲۱۰ میلیون دلار فروش داشت.

روزگاری با فیلم انیمیشن Toy Story (داستان اسبا‌ب‌بازی) و تیم دو نفره تام هنکس و تیم آلن در صداپیشگی شخصیت‌های وودی و باز لایت‌یر، شاهد ماجراجویی‌های دونفره بودیم و حال دیزنی این روند را تغیر داده است و در فیلم Jungle Cruise، دواین جانسون و امیلی بلانت سفرهای ماجراجویانه‌ای در پیش خواهند گرفت. ژاومه کولت سِرا، کارگردان فیلم‌هایی چون Unknown (ناشناس)، Orphan (یتیم)، House of Wax (خانه مومی) و The Shallows (آب‌های کم‌عمق)، کارگردانی فیلم Jungle Cruise را بر عهده خواهد داشت. کار نوشتن فیلمنامهٔ ابتدایی این فیلم بر عهده جی دی پین و پاتریک مک‌کی بوده و در حال حاضر فیلمنامهٔ فیلم Jungle Cruise توسط مایکل گرین، نویسنده فیلم Logan (لوگان) و فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)، در حال بازنویسی است. در گزارشی جدید جزئیات بیشتری از داستان و همچنین شخصیت‌های اصلی این فیلم فاش شد و حال بهتر می‌دانیم با چه فیلمی سروکار خواهیم داشت.

Jungle Cruise

سایت That Hashtag Show جزئیات شخصیت‌هایی را که دواین جانسون و امیلی بلانت نقش آن‌ها را بر عهده خواهند داشت فاش کرده است. دواین جانسون نقش فرانک هاوتن و امیلی بلانت نقش لیلی هاوتن را بر عهده خواهد داشت؛ فرانک هاوتن کاپیتان قایق خواهد بود که به نفرین جاودانگی دچار است. فرانک شخصیتی شوخ‌طبع و بذله‌گو دارد. همراه وی لیلی هاوتن است؛ کسی که دانشمندی نترس و بی‌باک توصیف شده که به دنبال «درخت زندگی» است. «درخت زندگی» در این فیلم درختی مرموز است که قدرت‌هایی جادویی و درمان‌کننده دارد.

فرانک هاوتن کاپیتان قایق خواهد بود که به نفرین جاودانگی دچار است. فرانک شخصیتی شوخ‌طبع و بذله‌گو دارد. همراه وی لیلی هاوتن است؛ کسی که دانشمندی نترس و بی‌باک توصیف شده که به دنبال «درخت زندگی» است

اگرچه «گشت‌وگذار در جنگل» اصلی چنین اِلمان‌های مذهبی، اسطوره‌ای و تخیلی را ندارد، اما نسخهٔ سینمایی با برداشت از فیلم‌هایی همچون Indiana Jones (ایندیانا جونز) و همچنین بدون توجه به اهمیت ذاتی سوژه، داستان خود را پیش خواهد برد؛ به این روش فیلمسازی مک‌گافین (MacGuffin) می‌گویند که توسط آلفرد هیچکاک در سینما رواج یافت و به سرنخ یا ابزاری گفته می‌شود که بدون اهمیت ذاتی، به پیشبرد داستان کمک می‌کند. مجموعه فیلم‌های Pirates of the Caribbean نیز در چنین دنیایی روایت می‌شوند و شخصیت‌های آن اینگونه رشد کرده‌اند و زیاد شده‌اند. سایت That Hashtag Show در مورد «درخت زندگی» به این نکته اشاره داشت که این درخت بخش مهمی از زندگی گذشتهٔ شخصیت لیلی هاوتن است و اینکه این شخصیت به دنبال «درخت زندگی» است، تا حد زیادی به ماجرای مرگ برادرش بر اثر ابتلا به یک بیماری عفونی مربوط می‌شود.

سایت That Hashtag Show به بازهٔ زمانی این فیلم اشاره‌ای نکرد، اما طبق صحبت‌های پیشین دواین جانسون، داستان این فیلم احتمالاً در بین سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ میلادی روایت خواهد شد. با توجه به موفقیت فراوان مجموعهٔ Pirates of the Caribbean در گیشه، احتمالاً کمپانی دیزنی در فکر ساخت مجموعه‌ای سینمایی از فیلم Jungle Cruise خواهد بود.

بلانت اخیرا در فیلم Mary Poppins Returns (مری پاپینز باز می‌گردد)، دیگر فیلم کمپانی والت دیزنی به ایفای نقش پرداخته و این فیلم قرار است در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸ (۴ دی‌ماه ۱۳۹۷) به روی پرده‌ٔ سینما برود. دو فیلم Into the Woods (به سوی جنگل) و The Muppets (ماپت‌ها) دیگر فیلم‌های کمپانی والت دیزنی بوده‌اند که بلانت در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

گفتنی است کمپانی والت دیزنی هنوز تاریخی را برای اکران فیلم Jungle Cruise تأیید و اعلام نکرده است. با این حال، مراحل فیلمبرداری و تولید این فیلم قرار است از ماه می ۲۰۱۸ (اردیبهشت یا خردادماه ۱۳۹۷) آغاز شود.

منبع Screenrant

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده