// یکشنبه, ۶ اسفند ۹۶ ساعت ۱۷:۳۲

هواوی در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا، تبلت‌های جدید خود را با نام مدیاپد M5 در دو سایز ۸.۴ و ۱۰.۸ اینچی رونمایی کرد.

هواوی در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل بارسلونا نسل جدید تبلت خود را با نام مدیاپد M5 رونمایی کرد. تبلت‌های جدید هواوی در دو نسخه با بهره‌گیری از نمایشگرهای ۸.۴ و ۱۰.۸ اینچی راهی بازار خواهند شد. هواوی اعلام کرده که تبلت خود را با استفاده از بدنه‌ی یکپارچه‌ی فلزی طراحی کرده تا در دست گرفتن آن حس خوبی را در کاربران القا کند. لبه‌های فلزی از طریق شیشه‌ی 2.5D به نمایشگر متصل شده است.

هر دو نسخه‌ی ۸.۴ و ۱۰.۸ اینچی دارای رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل هستند. هواوی نسخه‌ی کوچک‌تر تبلت خود را از نظر مساحت نمایشگر به مساحت پنل جلو با آیپد مینی مقایسه کرده است. براساس اطلاعات ارائه‌شده توسط هواوی، نسبت نمایشگر به مساحت پنل جلوی نسخه‌ی ۸.۴ اینچی مدیاپد M5 نزدیک به ۸۲ درصد است؛ حال آنکه این عدد در مورد آیپد مینی ۴ اپل با نمایشگر ۷.۹ اینچی ۷۰ درصد است. هواوی اعلام کرده که برای محافظت از چشم کاربران در برابر تماشای نمایشگر تبلت، فناوری Eye Care را مورد استفاده قرار داده است.

Mediapad M5 هواوی از وجود اسپیکر چهارگانه بهره می‌برد که علاوه بر آن یک تراشه‌ی اختصاصی نیز برای پردازش صدا روی آن تعبیه شده است. فناوری صدای مورد استفاده در این تبلت با کمک هارمن کاردن توسعه یافته است.

هواوی اعلام کرده که باتری مورد استفاده در این تبلت قادر است تا به ترتیب در زمان پخش ممتد ویدیو، موسیقی و همچنین مطالعه‌ی کتاب، ۱۲، ۱۶ و ۵۶ ساعت انرژی مورد نیاز را تامین کند.

منبع زومیت

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده