// یکشنبه, ۲۲ بهمن ۹۶ ساعت ۲۲:۱۵

طبق خبرهای منتشر شده، یوهان یوهانسون، آهنگساز فیلم رسیدن (Arrival)، در سن ۴۸ سالگی دار فانی را وداع گفته است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، یوهان یوهانسون، آهنگساز نامزد جایزه اسکار، در سن ۴۸ سالگی دار فانی را وداع گفته است. طبق اطلاعات منتشر شده، جنازه یوهانسون در آپارتمانی در شهر برلین پیدا شده، اما تاکنون اطلاعاتی از دلیل مرگ او منتشر نشده است. تیم هاسم، مدیر برنامه‌های یوهانسون که اکنون در لس آنجلس حضور دارد، این خبر را تایید کرده است. یوهانسون در سپتامبر سال ۱۹۶۹ در ریکیاویک، پایتخت کشور ایسلند به‌دنیا آمد. تحصیلات او در دو رشته زبان و ادبیات بوده است و او در ابتدا به‌صورت تفریحی به ساز موسیقی گیتار روی آورد و در ادامه به یک گروه راک پیوست که آغاز فعالیت‌های هنری او نیز بوده است. در سال ۱۹۹۹، یوهانسون دو گروه موسیقی زیر زمینی Kitchen Motors و Aparat Organ Quartet را ایجاد کرد. 

در سال ۲۰۰۲، یوهانسون اولین آلبوم مستقل خود به‌نام Englaborn را منتشر کرد و در طول دو سال پس از انتشار این آلبوم، او دو آلبوم دیگر را ضبط و منتشر کرد. تا سال ۲۰۰۹، یوهانسون تنها دو آلبوم موسیقی دیگر ضبط و منتشر کرد و از آن به بعد تا سال ۲۰۱۵ دیگر شاهد هیچ آلبوم مستقلی از او نبودیم و او بیشتر در هالیوود به ساخت موسیقی متن فیلم‌های مختلف پرداخت. اگرچه او فعالیت خود را در سینما از سال ۲۰۰۰ آغاز کرده بود، اما فیلم McCanick محصول سال ۲۰۱۳، اولین کار غربی یوهانسون است و در همان سال، او ساخت موسیقی متن فیلم Prisoners (زندانیان) به کارگردانی دنی ویلنو، را بر عهده داشت که با تحسین منتقدان نیز روبه‌رو شد.

فیلم Prisoners تنها همکاری ویلنو و یوهانسون نبود و این دو نفر در فیلم Sicario (سیکاریو) محصول سال ۲۰۱۵ و فیلم Arrival محصول سال ۲۰۱۶، نیز همکاری کردند. با وجود اینکه او در ابتدا قرار بود موسیقی متن فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) را نیز بسازد، اما در نهایت هانس زیمر و بنجامین والفیش جانشین یوهانسون در این فیلم شدند. علاوه بر این، یوهانسون وظیفه ساخت موسیقی متن فیلم The Theory of Everything (نظریه همه‌چیز) به کارگردانی جیمز مارش، را نیز بر عهده داشته است که کار او در این فیلم با تحسین منتقدان روبه‌رو شد و او برای ساخت موسیقی متن این فیلم توانست نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم و برنده جایزه بهترین موسیقی متن گلدن گلوب شود. همچنین یوهانسون برای ساخت موسیقی متن فیلم Sicario نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم و برای فیلم Arrival نامزد دریافت جایزه بهترین موسیقی متن گلدن گلوب شده است.

منبع Screenrant
کاراکتر باقی مانده