// چهار شنبه, ۱۴ آذر ۹۷ ساعت ۲۱:۱۵

مجموعه My Brilliant Friend، سریال ایتالیایی شبکه اچ‌بی‌او (HBO)، پس از بازخوردهای مثبت طرفداران و منتقدان برای فصل دوم نیز تمدید شد.

از دو هفته پیش بود که پخش سریال جدیدی با نام My Brilliant Friend از شبکه HBO آغاز شد؛ مجموعه‌ای ایتالیایی که بر اساس کتابی با همین نام به قلم النا فرانته، ساخته شده است و داستان دو دوست صمیمی به نام‌های النا و لی‌لا را در دوران کودکی و نوجوانی‌شان به تصویر می‌کشد. حال که تنها یک هفته تا پایان این سریال زمان باقی مانده است، دو شبکه HBO و RAI رسما اعلام کردند که ساخت فصل دوم این مجموعه نیز در دستور کار آن‌ها قرار گرفته است.

بنابر اطلاعات منتشر شده، سری کتاب‌های النا فرانته شامل ۴ جلد است که فصل دوم سریال بر اساس دومین کتاب این نویسنده با نام The Story of a New Name تولید خواهد شد. کیسی بلویز، رییس بخش برنامه‌های اچ بی او در این زمینه گفت:

ما نسبت به استقبال خوب بینندگان و منتقدین از داستان حماسی النا فرانته بسیار هیجان‌زده هستیم و به ادامه ماجراجویی‌های دو کاراکتر النا و لی‌لا فکر می‌کنیم.

در طرف مقابل، مدیرعامل شبکه ایتالیایی RAI نیز با انتشار پیام زیر به حمایت از این مجموعه پرداخت.

شبکه RAI عمیقا به موفقیت خارق‌العاده سریال «دوست بااستعداد من» افتخار می‌کند و از این بابت خشنود است. رسیدن به چنین هدفی، تمرکز ما روی تولید محصولات بین‌المللی آن هم با تکیه بر ستارگان و عوامل ایتالیایی را به خوبی نمایش می‌دهد.

در ادامه، لورنزو میلی، یکی از تهیه‌کنندگان سریال نیز رضایت خود از درخشش مجموعه درام جدید HBO را این‌چنین اظهار کرد:

ما مفتخر هستیم که این سریال را ادامه دهیم و همچنان بینندگان و طرفداران را درگیر داستان آن نگه‌داریم. علاوه بر این، افتخار می‌کنیم که گروهی از نوابغ ایتالیایی به رهبری ساویرو کوستانزو توانستند با خلاقیت، پشتکار و بصیرت خود این مسیر موفقیت‌آمیز را طی کنند.

My Brilliant Friend

داستان سریال My Brilliant Friend به قرن بیستم باز می‌گردد و از سال ۱۹۵۰ در شهر ناپل ایتالیا آغاز می‌شود؛ جایی که هنوز قدرت اصلی شهر در دست گروه‌های مافیایی و خانواده‌های ثروتمندی است که کمتر کسی جرئت رودررویی با آن‌ها را دارد. در این بین، بینندگان با دختربچه‌ای به نام النا گرکو و دوست صمیمی‌اش لی‌لا همراه می‌شوند. سریال در کنار کشمکش‌های این دو نفر با یکدیگر و مشکلات عدیده‌شان، تصویری از محیط بسته، تاریک و ناگوار شهرهای کوچک و فقیرنشین ایتالیا را نیز فراهم می‌کند که در مجموع، درام قابل تامل و تلخی را برای مخاطبانش به ارمغان می‌آورد.

با جلورفتن داستان، به ترتیب شاهد کاراکترهای اصلی سریال در سنین مختلفی خواهیم بود و همانند کتاب‌های النا فرانته، ماجراجویی دو شخصیت اصلی را در دوران مختلف و حساس زندگی‌شان مشاهده خواهیم کرد. در فصل اول این مجموعه، الیزا دل‌جنیو و لودویکا ناستی به ترتیب نقش دوران کودکی النا و لی‌لا را ایفا کردند و در ادامه نیز مارگارتا مازوکو و گایا گیریس به عنوان بازیگران دوران نوجوانی این دو شخصیت وارد سریال شدند. کارگردانی تمام قسمت‌های مجموعه بر عهده ساویرو کوستانزو است. وی همچنین در نوشتن فیلمنامه نیز دخیل بوده است، اما با این حال این قسمت از کار بیشتر توسط النا فرانته، فرانچسکو پیکولو و لورا پالوچی انجام شده است.

فصل اول سریال دوست بااستعداد من شامل هشت قسمت است که تاکنون ۶ قسمت از آن پخش شده است و هفته آینده با نمایش دو اپیزود پایانی، پرونده این مجموعه فعلا بسته خواهد شد تا اینکه فصل دوم آن تولید و آماده پخش شود.

منبع Comingsoon
کاراکتر باقی مانده