// سه شنبه, ۲۹ آبان ۹۷ ساعت ۱۲:۱۰

عصر دیروز سامسونگ با برگزاری مراسی در شهر تهران‌، ضمن افتتاح یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های خود از محصولات گلکسی نوت ۹، ای ۹ و ای ۷ در ایران رونمایی کرد.

روز دوشنبه، بیست و هشتم آبان، سامسونگ با برگزاری مراسمی با حضور مدیران ارشد این شرکت و اصحاب رسانه و پس از گذشت چندین ماه از عرضه جهانی گلکسی نوت 9، از این گوشی برای بازار کشورمان رونمایی کرد. البته دو گوشی میان‌رده‌ی گلکسی A9 و گلکسی A7 نیز در این مراسم برای ورود به بازار ایران رونمایی شدند. علاوه بر این کره‌ای‌ها در کنار معرفی گوشی‌های جدید خود برای بازار کشورمان، آغاز به کار رسمی شعبه اندرزگو فروشگاه Samsung Experience Shop موسوم به SES را جشن می‌گرفتند. با توجه به صحبت‌های مدیران سامسونگ، این فروشگاه سومین فروشگاه پیشرفته‌ی سامسونگ در جهان و پیشرفته‌ترین آنها در خاورمیانه است.

سامسونگ / Samsung

در ابتدای مراسم بام سوک هونگ، مدیرعامل دفتر سامسونگ ایران گفت که افتتاح پیشرفته‌ترین شعبه‌ی خاورمیانه SES در ایران اثباتی است برای تعهد این شرکت نسبت به کاربران ایرانی. این فروشگاه که در بلوار اندرزگو تهران واقع شده است نمایشگاهی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا و سومین نمونه از فروشگاه‌‌های پیشرفته سامسونگ در دنیا است که کسانی که در این فروشگاه حضور داشته باشند می‌توانند تجربه‌ی فراگیری از محصولات سامسونگ داشته باشند. هونگ در ادامه صحبت‌های خود گفت: 

همیشه به این فکر می‌کردیم که افتتاح صدمین فروشگاه SES موبایل را چگونه متمایز کنیم و من معتقدم که این فروشگاه به‌درستی شایسته‌ی صدمین فروشگاه تجربه‌ی موبایل سامسونگ در ایران است.

در ادامه‌ی مراسم، علیرضا توسلی، مدیر ارشد بخش موبایل دفتر سامسونگ ایران اطلاعاتی را درباره‌ی فعالیت‌های اخیر این دفتر با حضار به اشتراک گذاشت. توسلی با اشاره به سابقه‌ی ۲۹ ساله‌ی فعالیت سامسونگ در ایران، کشورمان را بازاری بسیار مهم برای این شرکت برشمرد و معرفی پرچم‌داران گذشته با فاصله‌ای بسیار کم با بازارهای جهانی یا معرفی گلکسی اس ۹ هم‌زمان با سایر نقاط دنیا را از نشانه‌های اهمیت بازار ایران برای کره‌ای‌ها برشمرد. مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران، مشکلات اخیر به‌وجودآمده در بازار موبایل کشور را یکی از دلایل تأخیر در معرفی نوت ۹ عنوان کرد.

سامسونگ / Samsung

توسلی در ادامه اضافه کرد که با هدف ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت توسعه‌ی خدمات برای کاربران ایرانی، دفتر سامسونگ از دو سال پیش واحد تحقیق و توسعه‌ای را در ایران راه‌اندازی کرده است که یکی از پروژ‌های فعلی این واحد، اضافه کردن پشتیبانی فارسی به دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ است. توسلی گفت که به‌زودی موضوعات پرطرفدار به‌ زبان فارسی در صفحه‌ی نخست بیکسبی اضافه می‌شود و در طولانی‌مدت نیز امکان تعامل کاربران ایرانی با بیکسبی به‌زبان فارسی ممکن خواهد شد.

از دیگر خدمات واحد R&D دفتر سامسونگ در ایران، اضافه‌شدن زبان فارسی به اپلیکیشن باشگاه مشتریان سامسونگ محسوب می‌شود که تعامل ساده‌تر با کاربران فارسی‌زبان را ممکن می‌کند. علیرضا توسلی در ادامه‌ی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد که هم‌اکنون به‌لطف پیشرفت‌ اپراتورهای کشورمان در زمینه‌ی VoLTE، کاربران تعدادی از گوشی‌های سامسونگ می‌توانند از این فناوری بهره ببرند. مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران اعلام کرد که در حال حاضر ۱۲۰ فروشگاه و مرکز خدمات سامسونگ در کشورمان فعالیت دارند و با تعامل این شرکت با سازمان‌های مرتبط برای واردات قطعات گوشی‌ها، برنامه‌ی +Samsung Care نیز در دسترس خواهد بود.

سامسونگ / Samsung

کیانوش ابطحی، مدیر فنی بخش موبایل سامسونگ ایران اعلام کرد که سامسونگ با تمرکز بر بخش‌هایی از گوشی‌های هوشمند که کاربران از عملکرد آن‌ها ناراضی هستند، سعی داشته است تا محصولات کم‌نقصی را روانه‌ی بازار کند، او گفت در همین راستا، دفتر این شرکت در ایران نیز با برگزاری نظرسنجی بین کاربران سامسونگ در شبکه‌های اجتماعی و البته خبرنگاران، نقاط ضعف گوشی‌‌ها را زیر ذره‌بین قرار داد، به‌گفته‌ی ابطحی بیش از ۶۴۰۰ نفر در این نظرسنجی شرکت داشتند که نزدیک به ۷۰ درصد آن‌ها زیر ۳۰ سال بودند.

نخستین خواسته‌ی مشترک شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دفتر سامسونگ در ایران، حافظه‌ی بیشتر بوده است؛ به‌طوری که بیش از ۲۵ درصد آن‌ها، حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت و بالاتر را مناسب نیازهای روزمره خود دانسته‌اند. حدود ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان با عملکرد باتری مشکل داشته‌اند، ۵۳ درصد از دوربین گوشی خود ناراضی بوده‌اند و ۳۰ درصد از آن‌ها نیز مشکلاتی نظیر افت سرعت و کرش‌کردن اپلیکیشن‌ها را در گوشی هوشمندشان تجربه کرده‌اند. مدیر فنی بخش موبایل سامسونگ ادعا می‌کند که کره‌ای‌ها برای برطرف‌کردن چنین مشکلاتی، گوشی‌های گلکسی نوت ۹ و گلکسی A9 را طراحی کرده‌اند.

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با سه محصول جدید سامسونگ و مشاهده مشخصات فنی کامل این سه گوشی هوشمند به صفحه‌ی مخصوص گوشی سامسونگ مراجعه کنید. همچنین مجموعه‌ای کامل از گوشی‌های برندهای مختلف مانند شیائومی، اپل، هواوی و وان‌پلاس در بخش محصولات زومیت در دسترس شما قرار دارند.

منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده