// چهار شنبه, ۸ شهریور ۹۶ ساعت ۱۹:۵۹

بازی F1 2017 استودیو کدمسترز اخیرا منتشر شده و نمره‌های آن خبر از یک شبیه ساز فرمول یک عالی می‌دهند. 

استودیو کدمسترز یکی از شرکت‌هایی است که آن را بیش‌تر با سری بازی‌های شبیه‌ساز ماشین سواری می‌شناسیم؛ بازی‌هایی چون سری Dirt یا Grid و بازی‌های F1 که هریک طیف خاصی از طرفداران بازی‌های ریسینگ را هدف قرار می‌دهند. اما عاملی که باعث شده بازی‌های کد مسترز به آثار موفقی تبدیل شوند، دقت بالای آن‌ها به جزییات و شبیه‌سازی واقعی بازی است؛ به طوری که بازی‌های این شرکت معمولا حس و حال واقعی رانندگی را القا می‌کنند. برای مثال، شاید امکان شرکت در مسابقات فرمول یک برای همه فراهم نباشد، اما سری بازی‌های F1 کدمسترز گیمر را کاملا در جایگاهی قرار می‌دهد که می‌تواند حس یک راننده فرمول یک را درک کند. 

حال جدید‌ترین نسخه از شبیه‌ساز فرمول یک استودیو کد مسترز با نام F1 2017 چند روزی است که منتشر شده و نمره‌های آن، خبر از یک بازی عالی دیگر می‌دهند. F1 2017 بازی‌ای است که فقط به رانندگی صرف خلاصه نمی‌شود و شما در آن حتی می‌توانید نقش مدیر یک تیم را ایفا کنید و روی مسائل مختلفی نظارت داشته باشید. علاوه بر این بهبود‌های بصری، اضافه شدن ماشین‌های جدید و همچنین حضور ماشین‌های کلاسیک را در این بازی شاهد هستیم که آن را به یک بازی کامل تبدیل می‌کنند. 

در ادامه با زومجی همراه باشید تا مروری به بررسی بازی F1 2017 و نمره‌های آن از دید سایت‌های معتبر دنیا داشته باشیم:

F1 2017

  • سازنده: استودیو بیرمنگام کدمسترز
  • ناشر: کدمسترز
  • سبک: رانندگی
  • پلتفرم: ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و پی‌سی
  • تاریخ انتشار: ۳ شهریور

F1 2017

تلگراف: ۱۰۰ از ۱۰۰

مکانیزم‌های بهینه‌شده، گرافیک بهبود‌یافته و ماشین‌های جدیدی که در این نسخه به بازی اضافه شده‌اند و ترکیب آن‌ها با ویژگی‌های مثبت همیشگی این سری بازی‌ها، باعث شده‌اند تا با یک بازی عالی طرف باشیم و کدمسترز بار دیگر ثابت کرده که قادر به ساخت چه بازی خوبی است. 

گیم‌اسپات: ۹۰ از ۱۰۰

با اینکه بازی F1 2016 از حیث بخش Career مشکلاتی داشت، اما در F1 2017 شاهد یک بخش Career عالی و صد البته تعداد زیادی ویژگی خوب دیگر هستیم؛ ویژگی‌هایی شامل بخش چندنفره بهبود‌یافته، تنوع بالای مسابقه‌ها و ماشین‌های بهتر. همه این موارد دست به دست هم می‌دهند تا شرکت در مسابقات و رانندگی با ماشین‌های فرمول یک در این بازی، هیجان فوق‌العاده‌ای داشته باشد و به جرات می‌توان گفت که F1 2017 بهترین بازی‌ای است که تا به امروز با محوریت فرمول یک ساخته شده است. 

فوربس: ۹۰ از ۱۰۰

اصلی‌ترین ویژگی F1 2017 این است که هم برای کاربران تازه‌کار و هم برای کاربران حرفه‌ای لذت‌بخش است. اگر یک کاربر تازه‌کار هستید که اطلاعات زیادی از فرمول یک و این سری بازی ندارد، می‌توانید بدون توجه به جزییات زیاد از تجربه آن لذت ببرید و اگر هم کاربری هستید که نسخه‌های قبلی را تجربه کرده و اطلاعات بالایی دارد، می‌توانید از جزییات مختلفی که در بازی گنجانده شده‌اند لذت ببرید. شاید بازی F1 2017 به اندازه سری بازی‌های ریسینگ مطرح مورد توجه قرار نگیرد، اما قطعا یکی از کامل‌ترین و بهترین بازی‌ها در سبک خودش است. 

آی‌جی‌ان: ۸۹ از ۱۰۰

دقت بالای سازندگان به جزییات و وفادار بودن آن‌ها به ویژگی‌هایی که فرمول یک را لذت‌بخش کرده، باعث شده‌اند تا F1 2017 یک بازی شبیه‌ساز عالی و به بیان بهتر، بهترین شبیه‌ساز ممکن از فرمول یک باشد. 

پالی‌گان: ۸۰ از ۱۰۰

F1 2017 کیفیت بسیار خوبی دارد و به خوبی می‌تواند مخاطب را سرگرم کند. در این بازی علاوه بر اینکه باید راننده خوبی باشید، باید در زمینه برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی هم خوب عمل کنید. عواملی که F1 2017 را به یک بازی خوب تبدیل کرده‌اند، در طول زمانی چند ساله و به مرور زمان ساخته شده‌اند و به همین دلیل هم شاهد بازی کاملی هستیم. 

گیمزرادار: ۸۰ از ۱۰۰

بازی F1 2017 به بهترین شکل مسابقات فرمول یک مدرن را شبیه‌سازی کرده است. اما واقعیت این است که پیچیدگی بیش از حد مسابقات در شیوه مدرن، در بازی نیز دیده می‌شود و همین پیچیدگی زیاد شاید برای یک سری از کاربران جالب نباشد. از طرفی دیگر مسابقات کلاسیک هم آن‌طور که باید و شاید خوب در بازی گنجانده نشده‌اند. 

نمره F1 2017

نمره F1 2017


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده