// شنبه, ۲۸ مرداد ۹۶ ساعت ۱۰:۵۹

بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle دنیایی جدید از ماریو و خرگوش‌های یوبی‌سافت را به نمایش خواهد گذاشت و قصد دارد مخاطبین جدیدی را به خود جذب کند.

وقتی یک کنسول با ایده‌های جدید وارد بازار می‌شود، در صورتی می‌تواند موفق شود که حمایت بازی‌سازان را در اختیار داشته باشد یا اینکه کمپانی مورد نظر، استودیوهای بازیسازی متعددی را در اختیار داشته باشد و از طریق آن‌‌ها در فواصل کوتاه بازی‌های مختلفی را روی کنسول خود عرضه کند. زمانی که کنسول نینتندو سوییچ معرفی شد، خیلی‌ها بر این عقیده بودند که سازنده‌ها از این کنسول حمایت آن چنانی نخواهند کرد ولی رفته رفته سازنده‌های نام آشنای زیادی حمایت خود را اعلام کردند و تا به امروز شاهد معرفی بازی‌های خوبی برای سوییچ از سوی سازنده‌ها بودیم. یکی از این کمپانی‌ها، یوبی‌سافت بود که از همان اول، حمایت خود را اعلام کرد و در یک حرکت غافل‌گیر کننده، در نمایشگاه E3 2017 از یک بازی بسیار جالب برای نینتندو سوییچ با نام Mario + Rabbids: Kingdoms Battle پرده برداشت.

بازی Marrio + Rabbids: Kingdom Battle

حضور خرگوش‌های یوبی‌سافت در کنار ماریو، یک ایده جالب بود که به واقعیت تبدیل شد

یکی از مواردی که نینتندو همیشه به آن اهمیت داده، سرگرمی به معنای واقعی کلمه است. نینتندو تا به حال بازی‌های با گرافیک عالی و واقع‌گرایانه نساخته ولی شاهد آثاری بودیم که همیشه مخاطب را سرگرم کرده‌اند. نمونه‌ی این گفته را می‌توان در سری Mario و سری Zelda مشاهده کرد. تا به حال نسخه‌های متعددی را از این دو مجموعه شاهد بوده‌ایم ولی در هر نسخه نینتندو با به کارگیری المان‌های مختلف، رنگ و بویی جدید را به بازی بخشیده است. بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle شاید ساخته‌ی دست نینتندو نباشد ولی طبق تریلری که از آن به نمایش درآمد و معرفی شد، شاهد المان‌های سرگرم کننده و متفاوتی بودیم که دنیای دو مجموعه ماریو و خرگوش‌های یوبی‌سافت را به یکدیگر پیوند زنده است. در دنیای بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle شخصیت ماریو و دوستانش برای اولین بار خرگوش‌ها را مشاهده می‌کنند. آن‌ها هیچ شناختی از یکدیگر ندارند و برای هدفی بزرگ‌تر که نجات سرزمین Mushroom است، باید با یکدیگر همکاری کنند. داستان از جایی شروع می‌شود که ماریو در حال رفتن به قلعه‌ی پرنسس پیچ است و در این میان، متوجه عاملی ناشناخته می‌شود تا اینکه خرگوش‌ها را پیدا می‌کند. اندکی بعد آن‌ها متوجه می‌شوند که سرزمین Mushroom توسط خرگوش‌های بدجنس و بدذات درحال ویرانی است و حال، شما وظیفه دارید تیم خود را تشکیل داده و آن‌ها را یکی پس از دیگری نابود کنید.

مبارزات نوبتی، حس و حالی جدید را به این بازی بخشیده‌اند

هرچه در روند بازی پیش می‌رویم، شخصیت‌های این دو دنیای متفاوت، رابطه‌ی دوستانه‌تری را آغاز می‌کنند. قطعا رویارویی شخصیت‌های این دو سری، می‌تواند جذابی خاصی به بازی بدهد. خرگوش‌هایی که شخصیت‌شان همانند مینیون‌های دوست داشتنی است و از آن طرف ماریو و پرنسس پیچ و دوستان‌اش که حال و هوای جدی دارند. در این میان موردی که بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle سعی دارد در آن بهترین باشد، نه داستان است و نه طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد؛ بلکه، بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle سعی دارد گیم‌پلی جدید و متنوعی از مبارزه‌های نوبتی را در اختیار مخاطب قرار بدهد. بنا به گفته‌ی تیم سازنده سیستم مبارزات بازی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. برای مثال می‌توانید نوع حمله کردن خود را به صورت تهاجمی یا دفاعی انجام بدهید. همه‌ی این موارد بستگی به محیطی که در آن می‌جنگید و همچنین قدرت و تعداد دشمنان دارد. در سیستم مبارزه‌های نوبتی بازی، هر شخصیت می‌تواند در محدوده‌ای که برای او تعیین شده، حرکت کرده و جای خود را مشخص کند. زمانی که این کارها را انجام دادید، می‌توانید تاثیر آن را روی روند بازی مشاهده کنید.

بازی Marrio + Rabbids: Kingdom Battle

همکاری و خلق استراتژی مبارزه‌ای، از واجبات Mario + Rabbids است

برای مثال فرض کنید یکی از دشمنان پشت سنگر بوده و می‌خواهید او را از بین ببرید؛ حال یکی از هم‌تیمی‌های خود را به کنار سنگر وی فرستاده و خودتان نیز کمی دورتر از سنگر می‌ایستید؛ از این‌رو از دو جناح می‌توانید به وی حمله کرده و در صورت لزوم، با شلیک اسلحه‌‌ی خود، سنگر را از بین ببرید تا راحت‌تر بتوانید دشمن مورد نظر را نابود کنید. همچنین مورد دیگری که در سیستم مبارزات نوبتی بازی مورد استفاده قرار گرفته، حرکات ترکیبی است. بازیکنان می‌توانند از طریق تعامل با محیط یا همکاری با ماریو، حرکات ترکیبی را استفاده کنند. برای مثال می‌توانید از شخصیت ماریو استفاده کرده و وی شما را بیش از محدوده‌ای که مجاز هستید، پرتاب کند. همچنین فرض کنید در کنار شما یک لوله‌ی فاصلاب قرار دارد و در آن سوی لوله، یکی از خرگوش‌های بدجنس قرار دارد. حال می‌توانید وارد لوله شده، به حریف خود ضربه وارد کرده و در انتها از طریق ماریو به قسمت دیگری از میدان مبارزه بروید. به عبارتی تیم سازنده سعی کرده با الهام‌گیری از بازی‌هایی نظیر بازی XCOM و افزودن ایده‌های نو و خلاقانه، گیم‌پلی جذابی برای بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle خلق کند.

بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle از یک سیستم شخصی‌سازی و خرید اسلحه نیز برخوردار است که در جریان آن بازیکنان می‌توانند اسلحه‌های اولیه و ثانویه‌ی قوی‌تری را در اختیار شخصیت‌های خود قرار بدهند. با تمام این تفاسیر مبارزات نقش مهمی در گیم‌پلی بازی ایفا می‌کنند. بخشی از دنیای بازی Mario + Rabbids: Kingdoms Battle ماجراجویی و گشت و گذار در محیط و جمع‌آوری سکه‌هایی است که در سیستم خرید بازی، به درد شما می‌خورد و بخش دیگر، مبارزه‌های نوبتی هستند که طبق گفته‌ی تیم سازنده، محوریت اصلی بازی به حساب می‌آیند. از این‌رو استراتژی مبارزه‌ای مهم‌ترین رکن در طول مبارزات است. سیستم مبارزه‌ای این بازی نه شبیه به بازی‌های سری ماریو است و نه شبیه مجموعه Rabbids و با یک سیستم کاملا جدید روبرو هستیم و این شما هستید که تعیین می‌کنید هر کدام از اعضای تیم شما به چه شکل حمله کنند.

بازی Marrio + Rabbids: Kingdom Battle

درکنار تمامی موارد گفته شده، گرافیک و طراحی‌های بازی نوید یک اثر زیبا و دلنشین را می‌دهند. همانطور که در تریلر‌ بازی شاهد بودیم، سرزمین Mushroom از زیبایی خاصی برخوردار است و شاهد ترکیب رنگ‌های شاد در بازی هستیم. همچنین دشمنان بازی، همان دشمن‌های همیشگی سری ماریو و Rabbids هستند. با تمام این تفاسیر یوبی‌سافت در حال انجام تمام تلاش خود است تا یک اثر شاد و مفرح و سرگرم کننده برای مخاطبین نینتندو سوییچ خلق کند. تنها کاری که می‌توان انجام داد، صبر کردن برای انتشار بازی در تاریخ ۷ شهریور است.

 

منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده