// دوشنبه, ۲۳ مرداد ۹۶ ساعت ۲۳:۳۰

در فاصله یک روز مانده به انتشار بازی Sonic Mania، نمره‌های این بازی منتشر شده‌اند و خبر از بازگشت سونیک به روز‌های خوبش می‌دهند.

برخی از بازی‌های ویدیویی مختص سبک خاصی هستند؛ منظورم این است که یک سری بازی‌ها فقط زمانی لذت‌بخش می‌شوند که در همان سبک اصلی خود ارائه شوند و تغییر سبک خیلی نتیجه خوبی در مورد آن‌ها نمی‌دهد. سونیک یکی از همین دست بازی‌ها است که سگا چند بازی سعی کرده سبک آن را تغییر بدهد، اما هنوز که هنوز است خیلی‌ها این بازی را با همان نسخه‌های دو‌بعدی موفق می‌شناسند و دل خوشی از نسخه‌های سه‌بعدی بازی ندارند. به همین دلیل هم سگا به مناسبت ۲۵ سالگی این سری، تصمیم گرفت تا با بازی Sonic Mania، سونیک را دوباره به ریشه‌های اصلی خودش برگرداند و حال در فاصله یک روز مانده به انتشار بازی، نمره‌های این اثر منتشر شده‌اند که خبر از بازگشت سونی به روز‌های خوبش می‌دهند.

البته Sonic Mania در حالی فردا منتشر خواهد شد که چند روز پیش نسخه پی‌سی آن تاخیر خورد و کاربران این پلتفرم باید کمی بیش‌تر منتظر بازی بمانند. اما در مورد خود بازی، می‌توان گفت که Sonic Mania دقیقا همان چیزی است که از یک بازی سونیک انتظار داریم؛ یعنی یک بازی پلتفرمر دو‌بعدی سریع که حتی مراحلی شبیه به مراحل خاطره‌انگیز نسخه‌های قدیمی سری هم دارد و علاوه بر آن امکان انتخاب از بین شخصیت‌های مختلف را هم می‌دهد. همچنین بازی از حالت Co-Op نیز پشتیبانی می‌کند که این خود یک ویژگی بسیار مثبت برای آن به حساب می‌آید. برای آشنایی بیش‌تر با این بازی و ویژگی‌های آن، می‌توانید پیش نمایش Sonic Mania را در زومجی بخوانید. 

در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر نمره‌ها و بررسی بازی Sonic Mania از دید سایت‌های معتبر دنیا داشته باشیم.

Sonic Mania

  • سازنده: سگا
  • پلتفرم: ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، پی‌سی، نینتندو سوییچ
  • سبک: پلتفرمر دو بعدی
  • تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد (۷ شهریور برای نسخه کامپیوتر)

Sonic Mania

گیمزبیت: ۹۳ از ۱۰۰

Sonic Mania فقط یک بازی عالی برای طرفداران بازی‌های کلاسیک نیست؛ بلکه یک بازی عالی برای همه افرادی است که بازی‌های ویدیویی را دوست دارند. الهام گرفتن از بازی‌های کلاسیک این سری تصمیم درستی بوده که سگا اتخاذ کرده و می‌تواند آینده بهتری برای این بازی دوست‌داشتنی رقم بزند. 

دوال شاکرز: ۹۰ از ۱۰۰

Sonic Mania باعث شد تا متوجه شوم که چرا در آن زمان، عاشق این بازی و مجموعه بودم و من را به دورانی برد که ساعت‌ها پای یک بازی ویدیویی می‌نشستیم و از آن لذت می‌بردیم. سگا بازی‌ای ساخته که قطعا طرفداران سونیک از آن لذت خواهند برد و این‌بار طرفداران قرار نیست از تجربه نسخه جدید سری محبوب‌شان نا‌امید شوند. 

گیم‌اسپات: ۹۰ از ۱۰۰

Sonic Mania به‌خوبی یادآور نسخه‌های موفق سری است و علاوه بر آن، زخم‌هایی را که طرفداران این مجموعه از نسخه‌های ضعیف آن برداشته‌اند، التیام می‌دهد. بازی از حیث طراحی عالی است و المان‌هایی که سونیک را با آن‌ها دوست داریم، در سراسر آن دیده می‌شوند. در کل Sonic Mania یک بازی پلتفرمر دو‌بعدی عالی است که نه‌تنها به عنوان یک دنباله خوب، که به عنوان بهترین نسخه سونیک که تا به امروز ساخته‌شده می‌توان از آن یاد کرد. 

آی‌جی‌ان: ۸۷ از ۱۰۰

Sonic Mania دقیقا همان بازی‌ای است که طرفداران این سری مدت‌ها چشم انتظار آن بودند. البته حتی اگر جزو افرادی باشید که با نسخه‌های موفق این بازی روی کنسول جنسیس خاطره ندارند هم قطعا از بازی لذت خواهید برد. Sonic Mania نشان می‌دهد که اگر بازی‌های کلاسیک به‌خوبی احیا شوند، به چه اثر با‌ارزشی تبدیل می‌شوند. 

گیم‌اینفورمر: ۸۵ از ۱۰۰

Sonic Manic یک بازگشت به ریشه‌های واقعی است. این بازی نشان می‌دهد که چرا این سری در زمان خود به بازی بزرگ و فوق‌العاده‌ای تبدیل شد. البته که بازی اثری کاملا بی‌نقص نیست، اما طراحی مراحل آن به بهترین شکل ممکن صورت گرفته است و موسیقی‌های زیبایی هم در بازی شنیده می‌شوند. همچنین سگا یک سری المان جدید هم به این بازی اضافه کرده است که ارزش تجربه آن را بیش از پیش افزایش می‌دهند. در کل، Sonic Mania همان تجربه‌ای از یک بازی سونیک را ارائه می‌دهد که طرفداران این مجموعه مدت‌ها منتظرش بودند. 

دیستراکتوید: ۸۰ از ۱۰۰

Sonic Mania یک بازی کوتاه ولی لذت‌بخش است. بازی آن‌قدری خوب است که اگر از آن نسخه اپیزودیک عجیب و غریب که با نام Sonic 4 منتشر شد چشم‌پوشی کنیم، می‌توانیم آن را به عنوان Sonic 4 واقعی و یک دنباله خوب برای این سری در نظر بگیریم.

پالی‌گان: ۷۰ از ۱۰۰

نسخه جدید سونیک بازی‌ای است که به اصول این سری کاملا وفادار و پایبند است و قطعا برای افرادی که عاشق نماد سگا هستند، تجربه لذت‌بخشی به حساب می‌آید. پس اگر طرفدار سونیک هستید و به دنبال بازی‌ای می‌گردید که تجربه‌ای مشابه نسخه‌های پیشین سری ارائه کند، Sonic Mania مخصوص شما است. اما به عنوان یک طرفدار و البته یک منتقد، اعتقاد دارم که Sonic Mania به جای آنکه مشکلات نسخه‌های پیشین را رفع کند، آن‌ها را حفظ کرده است. همین هم باعث شده تا بازی نتواند به آن چیزی که واقعا می‌توانست، تبدیل شود. 

نمره های Sonic Mania

نمره های Sonic Mania

کاراکتر باقی مانده