// جمعه, ۲۰ مرداد ۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

روز گذشته، شرکت آونگ با حضور تعدادی از مقامات ارشد ADATA، یک نشست خبری در هتل اسپیناس پالاس برگزار کرد. با زومجی و گزارش این نشست همراه باشید.

پنج‌شنبه ۱۹ مرداد،‌ شرکت آونگ با حضور اصحاب رسانه، مراسمی را در هتل اسپیناس پالاس برگزار کرد. این مراسم، با سخنان علی میرلوحی، مدیرعامل شرکت آونگ، آغاز شد. وی در ابتدای سخنان خود گفت که مراسم امروز،‌ به دو مناسبت برگزار شده است. اول انتخاب شدن آونگ به عنوان نماینده برگزیده برند ADATA در خاورمیانه، آفریقا و شرق آسیا و دلیل دوم، حضور سایمون چن، موسس ADATA و شلی چن، مدیر عامل فعلی این شرکت، برای اولین بار در ایران. وی در ادامه سخنان خود افزود که این دو، تا بحال برای بازدید از هیچ نماینده‌ای با هم به کشوری سفر نکرده‌اند و این اولین بار است که هر دوی این اشخاص، برای بازدید از یک نماینده، به یکی از کشورهایی که برند ADATA در آن حضور دارد، سفر کرده‌اند.

وی در ادامه افزود که ۱۶ سال است که از تاسیس برند ADATA می‌گذرد. شرکتی که در تجارت تجهیزات ذخیره‌سازی کار خود را آغاز کرد و توانست کمتر از سه سال، وارد بازار بورس شود و به یکی از معدود شرکت‌های یک میلیارد دلاری تبدیل شود. امسال ADATA قصد دارد سه محصول جدید وارد بازار جهانی کند و همچنین این شرکت برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی و ماشین‌های الکترونیکی نیز در سر دارد.

پس از سخنان آغازین میرلوحی، سایمون چن گفت که باعث افتخار است که در کنار شماییم و از حضور اصحاب رسانه در این مراسم، تشکر کرد. وی در ادامه افزود که امید دارد که ADATA به روند رو به رشد خود ادامه دهد. سپس، خانم شلی چن نیز گفت که تا به حال چندین بار به ایران سفر کرده و شرکت آونگ را به عنوان بزرگ‌ترین و بهترین نماینده این شرکت در خاورمیانه برشمرد و افزود که این شرکت، علاوه بر یک شریک تجاری، یکی از دوستان صمیمی ای‌دیتا نیز محسوب می‌شود.

آونگ ADATA

چن در ادامه گفت به همین مناسب، ADATA تصمیم گرفته که به دلیل تشکر از زحمات آونگ،‌ سکه‌ای چینی که قرار است خوش‌شانسی را برای آنها به ارمغان بیاورد، به آنها تقدیم کند. آونگ تنها شریک ای‌دیتا در ایران است و همین مساله باعث به وجود آمدن یک موفقیت دو طرفه می‌شود. در آینده نیز همکاری این دو شرکت بیشتر خواهد شد و ای‌دیتا قصد دارد که تمرکز ویژه‌ای روی محصولات مخصوص بازی، لوازم جانبی موبایل و ربات‌ داشته باشد.

در ادامه، میرلوحی توضیحات بیشتری در رابطه با برند ADATA ارائه کرد. وی گفت ای‌دیتا، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی حافظه‌های SSD کرده است و اولین شرکتی در دنیا است که SSDهای اکسترنال ضد ضربه و ضد آب را تولید کرده است. همچنین این شرکت، از پیشگامان SSD‌های 3D Nand در جهان به حساب می‌آید. رم‌های اورکلاک شده و محصولات گیمینگ نیز از دیگر زمینه‌هایی است که ای‌دیتا قصد دارد سرمایه‌گذاری بیشتری روی آنها انجام دهد. تمام این مسائل دست به دست هم داده است تا این شرکت، به یکی از نوآوران تبدیل شود و کمتر شرکتی در دنیا وجود دارد که در تمام زمینه‌ها فعالیت کند.

آونگ ADATA

میرلوحی، در ادامه صحبت‌های خود، اشاره‌ای به خدمات پس از فروشی که آونگ برای محصولات ADATA ارائه می‌کند نیز داشت و گفت که این شرکت، خدمات ارزش‌افزوده‌ فوق‌العاده‌ای را برای خریداران محصولات ای‌دیتا انجام می‌دهد. تعویض و بازیابی اطلاعات به صورت کاملا رایگان، یکی از خدماتی است که این شرکت در قبال محصولات ای‌دیتا ارائه می‌دهد و همچنین سرویس ارزش افزوده جدیدی نیز در آینده نزدیک توسط آونگ راه‌اندازی می‌شود. در این سرویس جدید، محصولات SSD، درب منزل تست و آزمایش می‌شوند و در صورت امکان خدمات درب منزل مشتری انجام می‌پذیرد. آونگ قصد دارد خدمات ارزش افزوده بیشتری را نیز در آینده ارائه دهد. میر لوحی در انتها نیز اعلام کرد که امیدوار است که برند ای‌دیتا همینطور به همکاری خود با آونگ ادامه دهد و نهایتا در سرتاسر جهان نیز گسترش پیدا کند.

در انتهای مراسم،‌ خبرنگاران سوالات خود را مطرح کردند که در این میان، سوالی از چن مطرح شد مبنی بر اینکه آیا ای‌دیتا قصد دارد کارخانه‌ای در ایران تاسیس کند؟ موسس ای‌دیتا در پاسخ به این سوال اعلام کرد که آنها به تازگی در برزیل کارخانه‌ای تاسیس کردند و همچنین در دبی، یکی از بزرگ‌ترین انبارهای ای‌دیتا وجود دارد و به دلیل وجود مهندسین خبره در ایران، این اتفاق اصلا دور از ذهن نیست.

منبع زومجی

مقاله های مرتبط

کاراکتر باقی مانده