// جمعه, ۱ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۵:۰۱

نمره‌های بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III خبر از یک بازی استراتژیک موفق می‌دهند.

واهمر یکی از قدیمی‌ترین و غنی‌ترین مجموعه‌های فانتزی است که تا به امروز بازی‌های ویدیویی متعددی بر اساس آن ساخته شده است. سری استراتژیک Warhammer 40,000: Dawn of War یکی از همین بازی‌ها است که اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۴ روانه بازار شد و استقبال خوب گیمر‌ها را در پی داشت. دنباله این بازی یعنی Warhammer 40,000: Dawn of War II در سال ۲۰۰۹ عرضه شد و توانست موفقیت‌های نسخه قبلی را ادامه دهد. البته هر دو این بازی‌های بسته‌های الحاقی متعددی نیز داشتند. حال سومین نسخه از این مجموعه استراتژیک یعنی بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III قرار است در تاریخ ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل) به صورت انحصاری برای پی‌سی عرضه شود تا گیمر‌ها بتوانند دوباره وارد دنیای فانتزی بازی شوند.

در حالی که هنوز چند روزی به انتشار بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III باقی مانده، سایت‌های معتبر دنیا بررسی‌ها و نمره‌های این بازی را منتشر کرده‌اند. در مجموع بازی نقد‌های مثبتی داشته است که بر اساس آن‌ها می‌توان گفت که استودیو رلیک اینترتینمنت، سازنده بازی، توانسته دوباره نسخه‌ای خوش‌ساخت از این سری آماده کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر نقد‌ها و نمره‌های این بازی داشته باشیم:

Warhammer 40,000: Dawn of War III

  • سازنده: رلیک اینترتینمنت
  • ناشر: سگا
  • سبک: استراتژیک
  • پلتفرم: پی‌سی
  • تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت

dawn of war 3

هاردکور گیمر: ۹۰ از ۱۰۰

نسخه جدیدی از سری Dawn of War عرضه شده است و باید گفت که این بازی، یک نسخه عالی از این سری قدیمی است. بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III به خوبی تمامی ویژگی‌های مثبت نسخه‌های پیشین را در خود دارد و به خوبی هم آن‌ها را با المان‌های سبک استراتژیک ترکیب می‌کند. نتیجه این کار بازی‌ای شده است که عمق استراتژیک بسیار خوبی دارد. همچنین بخش داستانی بازی هم با اینکه بیش‌تر حکم یک بخش تمرینی را دارد، ولی هنوز هم به حد کافی طولانی بوده و تجربه آن لذت‌بخش است. از طرفی دیگر بازی به خوبی روی نیرو‌های الیت تمرکز کرده و این عامل باعث شده تا شاهد تاکتیک‌های جدیدی در بازی باشیم که همین امر نقطه برتری بازی در مقایسه با دیگر آثار استراتژیک است.

پی‌سی گیمز اِن: ۸۰ از ۱۰۰

Warhammer 40,000: Dawn of War III سرراست‌ترین نسخه از مجموعه‌ای است که همواره المان‌های عجیب و غریبی داشته است. همین امر هم باعث خواهد شد تا برخی از کاربران از بازی تعریف کنند و برخی با آن ارتباط برقرار نکنند. با این حال کیفیت کلی بازی و همچنین و مکانیزم‌های کاملا بهینه آن باعث شده‌اند تا شاهد تجربه خیلی خوبی باشیم و قطعا زمانی که محتویات بیش‌تری هم برای بازی عرضه شود، این اثر تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک خواهد شد.

پالی‌گان: ۸۰ از ۱۰۰

Warhammer 40,000: Dawn of War III تلاش می‌کند تا سبک استراتژیک را یک قدم رو به جلو حرکت دهد. اضافه شدن نیرو‌های الیت باعث شده تا شاهد گیم‌پلی جالب و در عین حال چالش‌برانگیزی در بازی باشیم و این برای افرادی که گیم‌پلی سخت را در بازی‌ها دوست دارند، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. درست است که بازی یک انقلاب اساسی و واقعی به شمار نمی‌رود، ولی کاملا مشخص است که رلیک سعی و تلاش زیادی کرده تا بتواند سبک استراتژیک را دست‌خوش تغییر کند.

گیم‌اسپات: ۸۰ از ۱۰۰

بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III قادر به ارائه هیجان خاصی است که همواره در طول تجربه بازی آن را حس خواهید کرد. همین قضیه هم به تجربه‌ای ختم شده است که می‌توان گفت شبیه آن خیلی کم در این سبک دیده شده است. از نقاط قوت بازی می‌توان به مبارزات هیجان‌انگیز، موسیقی‌ها و صدا‌گذاری‌های عالی، هوش مصنوعی خوب و همچنین عمق استراتژیک کافی اشاره کرد. از طرفی دیگر، بازی یک سری نقطه ضعف نیز دارد و مواردی مثل مشکلات فنی در آن دیده می‌شوند و یادگیری بازی هم برای افراد تازه‌کار، کمی دشوار است.

دیستراکتوید: ۷۵ از ۱۰۰

بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III برای اینکه قدمی رو به جلو بردارد، چند قدم رو به عقب می‌رود. این بازی برای اینکه شبیه به بازی‌های استراتژیک موفق باشد، از بازی‌های دیگر الهام گرفته است و این در حالی است که نسخه‌های پیشین این سری خودشان جزو بهترین‌ها بودند و نیازی به الهام گرفتن از آثار دیگر نبود. در نتیجه شاهد تفاوت‌هایی در گیم‌پلی بازی هستیم که شاید خیلی به مذاق طرفداران سری خوش نیاید.

نمره‌های Warhammer 40000

نمره‌های Warhammer 40000

منبع زومجی

مقاله های مرتبط

کاراکتر باقی مانده