// پنجشنبه, ۱۰ فروردین ۹۶ ساعت ۱۰:۳۱

موزه استرانگ (The Strong Museum) فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد.

در سال ۲۰۱۵ موسسه استرانگ که به مطالعه و تحقیق در حوزه بازی می‌پردازد، در قالب موزه ملی بازی‌های استرانگ و با همکاری مرکز بین‌المللی تاریخ بازی‌های الکترونیکی، تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی را افتتاح کرد. حال بر‌طبق جدید‌ترین اخبار بازی، این موسسه لیست فینالیست‌های سال ۲۰۱۷ تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی را منتشر کرد.

بازی‌های ویدیویی برای حضور در بین نامزد‌ها باید چهار خصوصیت به رسمیت شناخته شدن گسترده، محبوب بودن در تمامی دوران، حرکت به فراسوی مرز‌های جغرافیایی و تاثیر قابل‌توجه بر روی طراحی و توسعه بازی‌ها، فرم‌های دیگر سرگرمی، فرهنگ و جامعه، را دارا باشند. لیست ۱۲ بازی که موسسه استرانگ این خصوصیت‌ها را در آن‌ها مشاهده کرده و لایق نامزدی تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی ۲۰۱۷ دانسته به شرح زیر است:

بازی‌های برگزیده‌ای که وارد تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی خواهند شد در روز ۴ می (۱۴ اردیبهشت) طی مراسمی در موزه استرانگ معرفی خواهند شد. ژان پائول سی دایسون، از مسئولین موزه استرانگ در این‌باره می‌گوید:

این ۱۲ بازی به عنوان فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی از نظر سال انتشار، پلتفرم و کشورهای سازنده با یکدیگر متفاوت هستند، اما وجه اشتراک تمامی آن‌ها تاثیر انکار‌ناپذیر بر روی صنعت بازی‌های ویدیویی و فرهنگ عامه است. این بازی‌ها را می‌توان تاثیر‌گذار‌ترین بازی‌های تمام دوران نامید.

موزه استرانگ به عموم مردم در بیش از ۱۰۰ کشور اجازه می‌دهد که نامزد‌ها را معرفی می‌کنند. با این‌حال فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی توسط «هیئت گزینش بین‌المللی» متشکل از روزنامه‌نگاران و محققین فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی انتخاب می‌شوند. تاکنون دو دوره از تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی توسط موزه استرانگ برگزار شده که بازی‌های Doom ،Grand Theft Auto III ،The Legend of Zelda ،Sonic the Hedgehog ،World off Warcraft و Tetris موفق به حضور در آن شده‌اند.


منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده