Uncharted: The Lost Legacy آخرین برگ ماجراهای آنچارتد

The Lost Legacy شاید آخرین داستان از مجموعه Uncharted را رقم بزند، جایی که با کلویی دوست داشتنی به هند می‌رویم تا راز عاج گانش را کشف کنیم.

در یک دهه گذشته، بازیکنان پلی‌استیشن در چهار قسمت از سری Uncharted به عنوان شخصیت نیتن دریک جا پای این کاراکتر بی‌کله و بی‌باک گذاشتند. حال برای اولین بار در تاریخ سری آنچارتد ما کنترل یک شخصیت جدید اما آشنا از این دار و دسته دزدان دوست داشتنی را بر عهده خواهیم گرفت؛ کلویی فریزیر، ستاره جدید بازی Uncharted: The Lost Legacy. محتوای جدید و بزرگی که وقایع آن پس از اتفاقات Uncharted 4 رخ می‌دهد و قرار است به هند برویم تا رمز پشت پرده Tusk of Ganesh را پیدا کنیم. شخصیتی که کلویی دارد و تفاوت‌های ریز و درشت آن با نیتن و البته، اهداف کاملا متفاوتش نسبت به هر آن‌چه که نیتن با آن‌ها رو به رو شده، باعث شده تا کلویی داستان جذاب خودش را داشته باشد که در این سری به آن بپردازیم.

ما کلویی را همیشه شخصیتی می‌شناسیم که با بذله‌گویی‌های بی‌محابای خود، به کاراکتری عزیز و متفاوت در سری آنچارتد برای مان تبدیل شده است. اما کلویی در عین حال شخصیتی است که همیشه سعی می‌کند اول به فکر خود باشد تا دیگران، به همین دلیل در طول ماجراجویی‌هایی که با او رو به رو شدیم، کلویی گاهی رفتارهایی سوال‌برانگیز انجام داده است، از خیانت کردن به همراهانش گرفته تا تنها گذاشتن یک دوست زخمی و توجه نکردن به او. به دلیل چنین کارهایی، کلویی هیچ‌وقت یک شخصیت قهرمان شناخته نشده است. اما حالا، در بازی Lost Legacy، این موقعیت پیش آمده تا بیشتر و بیشتر با شخصیت عجیب، غیر منتظره و منعطف کلویی آشنا شویم.

مسئله‌ای که سوالات بیشتری را برای ما به وجود آورده این است که کلویی حال با شخصیت نیدین همکاری می‌کند. کاراکتری که در بازی Uncharted 4 در جناه مثبت قرار نداشت و بلاهای بدی هم سر نیتن دریک و برادر‌ش آورد. به عنوان رهبر گروه نظامی پیمانکار شورلاین، نیدین همیشه به دنبال سود و منفعت بوده است. حال این دو شخص، دو زنی که اعتماد کردن به آن‌ها یک خودکشی محسوب می‌شود، با هم به سمت یک ماموریت تازه برای یافتن گنجی می‌روند که این‌بار خدایان هندو پشت آن نشسته‌اند؛ Tusk of Ganesh

The Lost Legacy

استودیو ناتی داگ کار ساخت Lost Legacy را کمی پس از به اتمام رساندن بازی Uncharted شروع کرد. تیم سازنده که ابتدا قول یک DLC را برای این بازی داده بود روی چندین و چند ایده فکر کرد. اما برای چنین کاری که محصول نهایی حس و حالی تکراری نداشته باشد، نیاز به فکر و ایدهایی بکر و متفاوت بود. برای خلق یک DLC برای بازی Uncharted 4، برای استودیو ناتی‌داگ تنها یک چیز مشخص بود: داستان نیتن دریک برای همیشه تمام شده است و رویارویی دوباره با این کاراکتر کار درستی نیست. به همین دلیل ناتی‌داگ تصمیم گرفت تا به دنبال شخصی باشد تا دنیای آنچارتد، اکتشافات و وقایع مختلف و هیجان انگیز را از دید شخصی دیگر به جز نیتن دریک به رخ بکشد.

Tusk of Ganesh آخرین ماجراجویی سری آنچارتد خواهد بود که در آن همراه با کلویی و نیدین به هند سفر می‌کنیم

برخلاف DLC بازی The Last of Us که Left Behind نام داشت و قطعه پازل داستانی این بازی را تکمیل‌تر می‌کرد، در بازی Uncharted 4 چنین موضوعی وجود نداشت و ناتی‌داگ خیلی شفاف داستان نیتن دریک را به اتمام رساند. به همین جهت بازگشت به گذشته نیتن کار صحیح و درستی نبود. البته از نگاه نویسنده بازی، چنین حرکتی غیر ممکن نبود، اما در عین حال نمی‌شد از آن یک محتوای تر و تازه بیرون کشید. با تمام شدن داستان نیتن دریک، حال این فرصت به اعضای تیم داده شد تا در همان دنیای بازی، با همان شخصیت‌هایی که قبلا می‌شناختیم، به روابط جدید و به اتفاقات تازه بپردازند. تمام شدن داستان نیتن مساوی شد با آزاد شدن دست سازندگان برای ایجاد خلاقیت‌های جدید در سری Uncharted.

به همین دلیل ماه‌ها طول کشید تا اعضای تیم روی تک تک کاراکترها وقت بگذارند و بفهمند که کدام یک از آن‌ها بهترین ترکیب را برای ایجاد یک ماجراجویی جدید، اکتشاف و صد البته یک دزد ناب به وجود خواهد آورد. از سم گرفته تا سالی، حتی از دختر نیتن دریک و النا یعنی کیسی، هیچ کدام نتوانستند تیم را به چیزی که می‌خواهند نزدیک کنند. البته اشتباه برداشت نکنید. شخصیتی مثل سالی بسیار دوست‌داشتنی است، اما برای بلندپروازی‌های ناتی‌داگ سن بالایی دارد. حتی این فکر به سر اعضای تیم زد که به گذشته بروند و جوانی‌های سالی را به تصویر بکشند، اما خب در طول داستان آنچارتد متوجه شدیم سالی به اندازه نیتن آن‌قدر جنب و جوش نداشت و شخصی بی‌کله نبود. همچنین کیسی، دختر نیتن، به خاطر سن بسیار پایینش نتوانست برنده این رقابت باشد و از نظر ناتی‌داگ دادن یک تفنگ به او و کشتن دشمنان کار درستی نبود.

حتی جالب است بدانید که تیم سازنده آن‌قدر به فکر فرو رفته بودند که کار ساخت Uncharted 5 به ذهن‌شان رسید. اما ناگهان متوجه شدند که آن‌ها یک پروژه بسیار مهم در دست دارند که نیاز به تمرکز بالای تمامی اعضای تیم داشت: The Last of Us Part II. از طرفی هم نمی‌توانستند کار بسته الحاقی Uncharted 4 را زیاد طول بدهند. در نهایت تیم ناتی‌داگ به این فکر افتاد که بهتر است یکی از شخصیت‌های کلاسیک این بازی را در کنار یکی از شخصیت‌های جدید قرار دهد؛ کلویی و نیدین، از نگاه ناتی‌داگ این دو کاراکتر پتانسیل بسیار زیادی در داستان‌سرایی و ایجاد اتفاقات هیجان‌انگیز داشتند.

The Lost Legacy

از نظر ناتی‌داگ داستان این بسته الحاقی باید چیزی فراتر از داستان سه ساعته Left Behind را ارایه می‌داد. چه کلویی و چه نیدین، هیچ کدام به اندازه کافی در مورد گذشته‌شان در طول چهار قسمت آنچارتد شرح داده نشد و از طرفی هم رابطه این دو کاراکتر می‌توانست علاوه بر خط اصلی داستانی، اتفاقات جالبی را رقم بزند. البته ناتی‌داگ در مورد زمان طولانی بودن این بسته الحاقی چیزی نگفتند اما این اطمینان را حاصل کردند که The Lost Legacy بزرگ‌تر از Left Behind بازی The Last of Us و کوچک‌تر از خود Uncharted 4 خواهد بود. به طور کلی داستان The Lost Legacy بسیار جمع‌ و جورتر از هر بازی دیگری از سری Uncharted است و در چارچوبی کوچک‌تر بیان می‌شود. به قول نویسنده بازی، جریان داستانی Lost Legacy به آن اندازه باشکوه نیست و رابطه عمیق چنیدن و چند شخصیت را به تصویر نمی‌کشد. این بسته الحاقی روی کلویی، نیدین، کاراکتر منفی و این منطقه از هند تمرکز دارد.

با وجود کلویی و نیدین، تیم ناتی داگ سعی دارد تا کارهایی را انجام دهد که قبلا با نیتن دریک توانایی انجام آن‌ها را نداشتند. از طرفی دیگر عدم حضور کلویی در نسخه آخر و کم‌رنگ‌تر شدن نقش او در این سری، بسیاری از طرفداران را ناراحت کرد، چرا که او شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی در سری آنچارتد محسوب می‌شد. آخرین باری که او را در خط داستانی بازی دیده بودیم، در بازی Uncharted 3 بود و هنگامی که خبری از او در Uncharted 4 نبود، یکی از نکات منفی برای طرفداران دو آتیشه این بازی رقم خورد. به گفته سازندگان بازی، از همان ابتدایی که مشغول نوشتن داستان بازی Uncharted 4 بودند، با وجود سم و سالی و اتفاقاتی که در طول بازی رخ می‌دهد، جایی برای کلویی در داستان وجود نداشت. بنابراین او یکی از برجسته‌ترین گزینه‌ها برای حضور در The Lost Legacy بود. در نهایت کلویی به عنوان کاراکتر اصلی این بسته الحاقی بزرگ انتخاب شد.

The Lost Legacy

Tusk of Ganesh چیست؟

Tusk of Ganesh یا عاج گانش، گنجی است که نیدین و کلویی به دنبال آن هستند. گانش در حقیقت یک فیل است که به خدای ثروت در هند شهرت دارد. همچنین علاوه بر خدای ثروت، او به از بین برنده موانع نیز شناخته می‌شود و به همین دلیل مردم هند او را می‌پرستند. گانِش یا گانشا، یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد احترام‌ترین خدایان در مذهب هندوئیسم است. داستان The Lost Legacy درباره از دست رفتن عاج‌های گانش است که بر اساس یکی از داستان‌های هیندو، این موضوع دو تفسیر دارد. یکی از این تفاسیر می‌گوید که گانش عاج‌های خود را شکسته تا توسط آن یک متن مقدس و کهن به نام ماهابهاراتا را بنویسد که این متن همانند بابل یک کتاب مقدس برای هندی‌ها به شمار می‌رود. داستان و تفسیر دیگر در مورد عاج گانش این است که او عاج خود را در میدان نبرد از دست داده است و The Lost Legacy بر این اساس روایت خواهد شد.

از دست رفتن عاج‌های گانش به سمبل از خود گذشتگی شهرت دارد و این موضوع تم اصلی The Lost Legacy را تشکیل داده است. گنجی که کلویی و نیدین به دنبال آن هستند در حقیقت عاج گانش نیست، بلکه یک جواهر است که مردم هویسالا به افتخار داستان گانش ساخته‌اند. البته این جواهر بخشی از داستان ساختگی ناتی‌داگ است و در دنیای واقعی وجود ندارد. ناتی‌داگ به این دلیل یک داستان ساختگی برای The Lost Legacy ترتیب داده تا بی‌احترامی یا توهین به گانش که برای مردم هند بسیار عزیز است ایجاد نشود.

 

The Lost Legacy

یک ماجراجویی درباره خانواده و میراث

 از آخرین باری که ما کلویی و نیدین را دیدیم بعضی چیزها تغییر کرده است. کلویی خود را در تجارت کشف گنج تثبیت کرده و این کار را بیش از پیش جدی گرفته است. به طور کلی او از اینکه به عنوان فردی  وابسته به شخصی دیگر باشد خسته شده و حالا فردی برای خودش است. نیدین نیز سعی دارد خودش را ثابت کند و البته، به خاطر وقایع آنچارتد ۴ او به فردی ناامید و البته محتاط تبدیل شده است. به قول نویسنده بازی، شما در Uncharted 4 متوجه خواهید شد که چرا کلویی همیشه احساس می‌کرد که به عنوان شخصیت ثانویه در اتفاقات مختلف حضور دارد و چرا حالا اول باید به فکر خودش باشد تا دیگران. از طرفی دیگر نیز نیدین نیاز به جبران اشتباهاتی دارد که در آنچارتد ۴ مرتکب آن‌ها شده است.

The Lost Legacy

بازی شش ماه پس از وقایع بازی Uncharted 4 آغاز می‌شود. از آن زمان تا به حال نیدین دیگر عضوی از شورلاین نیست و این اتفاق او را تبدیل به یک مزدور کرده است. درگیری او در پایان بازی Uncharted 4، به خصوص رابطه‌اش با ریف، او را تحت تاثیر قرار داد و ما در The Lost Legacy تغییراتی را که در رفتار نیدین بعد از وقایع آنچارتد ۴ و تنها گذاشتن ریف و برادران دریک در کشتی سوزان رخ داده است مشاهده خواهیم کرد. اگر به خاطر داشته باشید، او گنج‌ها را به حال خود رها می‌کند و برای ما سوال پیش می‌آید که واقعا برای او چه اتفاقی رخ داد. The Lost Legacy جوابی برای سوال‌هایمان خواهد بود.

کلویی و نیدین که هر دو شکارچی گنج هستند، در طول این کار با یکدیگر آشنا می‌شوند و این آشنایی منجر به هم تیم شدن این دو کاراکتر شده است. به قول سازنده بازی، در دنیای آنچارتد که دزدان گنج وجود دارند، آن‌ها به خوبی همدیگر را می‌شناسند و تیم سعی دارد تا از این آشنایی‌های کاراکترها و تیم کوچکی که با یکدیگر تشکیل می‌دهند به خوبی استفاده کند.

همانطور که متوجه شدید نیدین تبدیل به مزدوری پول بگیر شده است. از همین رو کلویی نیدین را برای عملیات Tusk of Ganesh انتخاب می‌کند. اما چرا نیدین؟ زیرا نیدین قبلا در این مکان در کنار شخصی به نام آساو به دنبال گنج بوده و این برای منافع کلویی بسیار مهم است. آساو یک طالب جنگ است که همیشه در حال ایجاد تحریک بین مناطق مختلف برای درگیری است و در این راه آساو متوجه نشانه‌هایی برای یافتن گنج آج فیل گانش می‌شود. حال کلویی و نیدین باید زودتر از او این گنج را پیدا کنند و آن را به خانه ببرند.

دشمنانی که با آن‌ها رو به رو خواهید شد، از جمله آن اشخاصی که کلویی آن‌ها را در تریلر معرفی لت و پار کرد، همه از افراد آساو هستند. آن‌ها همیشه سعی دارند جلوی کلویی و نیدین را بگیرند، درست همانند نیروهای شورلاین که در بازی Uncharted 4 جلوی سم و نیتن سبز می‌شدند. البته فرق آساو با تمامی دشمنانی که در گذشته با آن‌ها رو به رو شدیم این است که او دیدی فلسفی و استراتژیک برای مقابله با شما و یافتن گنج دارد. به قول نویسنده بازی، او بر این عقیده است که از نسل امپراتوری بزرگ است و تمامی گنج‌ها کاملا حق او هستند. او از آن اشخاصی است که جنگ راه می‌اندازد و بهانه او نیز رسیدن به اهدافی بزرگ‌تر و بهتر برای بشریت است. شما با یک طالب جنگ کاربلد رو به رو هستید، نه یک سری دزد گنج که قبلا در برابر نیتن قرار می‌گرفتند.

اگر چه نیدین در بیشتر این ماجراجویی در کنار کلویی خواهد بود، اما باید بدانید که The Lost Legacy بیشتر یک داستان اختصاصی برای کلویی است. ناتی‌داگ نقش نیدین در این بسته را همانند نقش سم در بازی آنچارتد ۴ می‌داند. این ماجراجویی بیشتر و بیشتر شما را با میراث کلویی در این سری آشنا خواهد کرد و همچنین باید بدانید که کلویی با اینکه متولد استرالیا است، اما یک رگ هندی دارد. بنابراین ماجراجویی بازی که در هند نیز دنبال می‌شود، برای این کاراکتر عمق و معنای بیشتری دارد.

Asav The Lost Legacy

کلویی برای مدتی از هند دور بوده و این اتفاق قرار است او را با دوران کودکی‌اش در هند رو به رو کند، مخصوصا رابطه‌ کلویی با پدرش. پدر کلویی نقش مهمی در بزرگ کردن و خصوصیات مستقل و محافظه‌کارانه کلویی داشته است. پدر او که یک باستان شناس بوده، داستان‌هایی از میراث کلویی برایش به جا گذاشته است. یکی از این داستان‌ها، همین گنج نفیس Tusk of Ganesh است که در بازی The Lost Legacy به آن خواهیم پرداخت. در حقیقت، بسیاری از پازل‌هایی که در طول این ماجراجویی کلویی با آن‌ها رو به رو خواهد شد، با کمک آموخته‌های پدرش به او حل می‌شوند. یکی از موارد جالبی که کلویی به عنوان شخصیت اصلی این بازی انتخاب شد این است که او همیشه یک قدم از مرگ و کشته شدن جلوتر است. برایش فرقی ندارد که یک دوست را تنها بگذارد یا جهت و جبهه خود را عوض کند. تمامی این خصوصیات کلویی به گذشته و کودکی‌اش باز می‌گردد و The Lost Legacy قرار است این موضوع را برای ما روشن کند. در The Lost Legacy شاهد یک داستانی شخصی‌تر از کاراکتر دوست داشتنی کلویی خواهیم بود و مطمئن باشید که خدایان هندی و ماجراجویی‌هایی سوال برانگیزی که شناسنامه سری آنچارتد هستند در روایت این موضوع نقش مهمی خواهند داشت.

از نظر ناتی‌داگ، کلویی به عنوان یک کاراکتر کلاسیک در سری آنچارتد بهترین انتخاب برای The Lost Legacy بود

ما در شماره‌های قبلی سری Uncharted بیشتر روی یک شخص تاریخی خاص تمرکز داشتیم، اما The Lost Legacy راهی متفاوت را پیش خواهد گرفت. اینجا ما قرار نیست همیشه در حال دنبال کردن راز و رمز‌های یک شخصیت خاص یا یک شی خاص در تاریخ باشیم. این بار قرار است در مورد یک منطقه، تمامی راز‌های درون آن، اتفاقاتی که در آن رخ داده و تمامی رابطه‌های آن با کاراکتر اصلی بازی تمرکز داشته باشیم. البته این موضوع بیشتر به خاطر کمبود وقتی است که بازی The Lost Legacy در اختیار دارد. قرار نیست همانند دزد دریایی هِنری ایوری در بازی Uncharted 4، داستان‌ها و تئوری‌های عجیبی را دنبال کنیم. اما با این حال The Lost Legacy قرار است از خیلی جهات شگفت‌انگیز باشد. در این بازی همانند چهار نسخه گذشته آنچارتد هنوز هم لحظات سینمایی و نفس‌گیری که ما آن را به خوبی می‌شناسیم وجود دارند و محیط‌های بازی نیز هنوز هم خارق‌العاده و با ظرفیت بسیار بالای برای گشت و گذار و کاوش طراحی شده‌اند و پتانسیل بالای این محیط‌ها برای سکو‌بازی و خلق لحظات سینمایی هنوز هم بسیار بالا است.

The lost Legacy

گشت و گذار در هند

 اولین نکته‌ای که در مورد محیط‌های The Lost Legacy جالب توجه خواهد بود، محیط‌ها و محل‌هایی که در آن قدم خواهید گذاشت بسیار رنگین‌تر، متنوع‌تر و البته، جادو کننده‌تر از محیط‌هایی هستند که نیتن دریک در آن‌ها ماجراجویی کرده بود. درخت‌هایی که شکوفه داده‌اند، آب‌های روانی که می‌درخشند و سازه‌های نفس‌گیری که در نماهای دور و نزدیک چشمان شما را به خود خیره می‌کنند، همگی عطر و بوی یک بازی ناتی‌داگی را می‌دهند.

مکانی که در آن‌ها قدم خواهیم گذاشت بیشتر از هر جای دیگری شما را به یاد مرحله ماداگاسکار آنچارتد ۴ خواهند انداخت، اما در عین حال بازتر و متنوع‌تر هستند. این باز بودن و متنوع‌تر بودن به این دلیل است که تیم سازنده می‌خواست پای خود را حتی فراتر از محیط‌های آنچارتدهای قبلی بگذارد. به همین دلیل ما در The Lost Legacy شاهد بزرگ‌ترین مرحله در تاریخ سری آنچارتد خواهیم بود. از نظر جغرافیایی منطقه این بازی بسیار بزرگ‌تر از ماداگسکار خواهد بود؛ مرحله‌ای که به خودی خود تا آن زمان بزرگ‌ترین منطقه ساخته شده در انچارتد بود و حال هند قرار است رکورد آن را بشکند.

Tusk of Ganesh بزرگ‌ترین مرحله تاریخ سری آنچارتد را پیش روی شما قرار خواهد داد؛ عظیم‌تر، پرجزییات‌تر و ماجراجویانه‌تر از گذشته

به لطف عظمت این مرحله، حس کاوش و گشت و گذار برای بازیکنان بیش از پیش در سری انچارتد معنا پیدا خواهد کرد. برخلاف تمامی نسخه‌های گذشته آنچارتد، چنین محیط بازی قرار است حس کاوش شما را به چالش بکشد و دیگر خبری از آن نیست که همانند قبل بازی شما را به نقطه‌ای تعیین شده هدایت کند. البته این منطقه بخش‌های مختلفی خواهد داشت که هر کدام تم و پیش زمینه خاص خود را دارند. آبشارها، جریان‌های آب، گل و لای، تخته سنگ‌ها، سازه‌ها و انواع و اقسام مجسمه‌ها هر کدام جزوی از عناصر این تم‌ها به شمار می‌روند. البته فراموش نکنید که در این منطقه یک جیپ هم در اختیار خواهید داشت تا لذت گشت و گذار را دو چندان کند.

به لطف این که ناتی‌داگ در حال ساخت منطقه‌ای بسیار بزرگ‌تر است، یکی از اهداف‌شان این است که برای بازیکنان محیطی خلق کنند که لبریز از آیتم‌های مختلف، اسلحه‌های جدید، زد و خورد‌های فراوان و دیالوگ‌های ویژه بین کاراکترها باشد. البته کلویی همانند نیتن دفترچه یادداشت ژورنال برای یافته‌ها، پازل‌ها و پاسخ‌های خود در اختیار ندارد. در عین حال کلویی در این زمینه همانند نیتن به قول معروف الد اسکول عمل نمی‌کند و با امکانات مدرن‌تری مثل گوشی همراهش این کار را انجام خواهد داد. همچنین قابلیت تگ کردن دشمنان در بازی همچنان وجود دارد چرا که در این محیط بزرگ دشمنان و نیروهای اساو کم نیستند و حتی گاهی نیدین نیز این کار را برای‌تان انجام خواهد داد.

The Lost Legacy

دشمن اصلی شما در این بازی یک مشت دزد گنج نیستند، دشمن شما یک فرد طالب جنگ است که برای منافع خود بین حذب‌های مختلف و حتی کشورها جنگ راه می‌اندازد و بدون استراتژی عمل نمی‌کند

بسیاری از ویژگی‌های نیتن مانند استفاده از طناب برای سکوبازی و مقابله با دشمنان وجود دارد و این کارها چه از طریق مخفی کاری و چه از طریق اکشن‌های جذاب راه را برای بازیکنان باز خواهد گذاشت. همانند سم و النا در بازی Uncharted 4، نیدین نیز مطمئنا شما را در مبارزات همراهی خواهد کرد اما به لطف قدرتی که نیدین دارد و همانطور که بلاهای بدی هم سر نیتن و برادرش در نسخه چهارم بازی آورد، حال ناتی‌داگ سعی دارد تا این سیستم همراهی در مبارزات را کمی جلوتر پیش ببرد. این موضوع تنها در مورد قدرت نیدین صدق نمی‌کند. نیدین به شکلی طراحی شده که هرچی بیشتر در کنار کلویی مبارزه می‌کند، هر چه بیشتر از قدرت‌ها و مهارت‌های کلویی آگاه می‌شود، بیشتر و بیشتر مشتاق می‌شود تا کلویی را همراهی کند. ناتی‌داگ به گونه‌ای یک سیستم اعتماد طراحی کرده که رفته رفته این اعتماد چه در مبارزات و چه در دیالوگ‌ها محسوس‌تر خواهند شد. نکته جالبی که ناتی‌داگ به آن توجه کرده این است که نیدین قدرت فیزیکی بالایی دارد، اما همانطور که به یاد دارید، او در آنچارتد ۴ در بالا و پایین پریدن از در و دیوار خودی نشان نداد و سربازانش این کار را انجام می‌دادند. به همین خاطر او در The Lost Legacy با این که قدرت بسیار بالایی در مبارزات دارد، اما در بخش پلتفرمینگ یک کاراکتر خام و کم تجربه است و این موضوع را کاملا در روند بازی متوجه خواهید شد.

یکی از المان‌های جدیدی که برای اولین بار در سری آنچارتد اضافه شده است، قابلیت بازکردن قفل صندوق‌های گنج است که در The Lost Legacy آن را تجربه خواهیم کرد. البته بعید به نظر می‌رسد که در این بازی شاهد تحول درست حسابی در انجام این کار باشیم و طبق سنت بازی‌های ویدیویی، باید استیکرهای کنترلر را به آرامی بچرخانیم تا ویبره دسته ما را از باز شدن قفل‌ها آگاه کند. اما ناتی‌داگ سعی دارد تا این کار بسیار واقع‌گرایانه‌تر از دیگر بازی‌ها در آنچارتد صورت بگیرد و همچنین محتویاتی که از صندوق‌ها و جعبه‌های مختلف به دست می‌آورید ارزش بالایی خواهند داشت.

تمامی ابزار سفری که نیتن دریک در سری Uncharted در اختیار داشت، در این بخش نیز وجود دارد. به این معنا که کلویی یک قلاب برای بالا و پایین رفتن از صخره‌ها در اختیار دارد، طنابی برای این سو و آن سو پریدن دارد و همه این ابزار باعث شده‌اند تا گیم‌پلی بازی حسی آشنا برای‌تان داشته باشد. البته با توجه به این‌که با عظیم‌ترین مرحله تاریخ سری Uncharted طرف هستیم، پس استفاده از این ابزار نیز در وسعتی بزرگ‌تر و هیجان‌انگیز‌تر صورت می‌گیرند.

The Lost Legacy

جالب است بدانید که کلویی قد کوتاه‌تری نسبت به نیتن دریک دارد و این باعث شده تا او نتواند به سرعت به بالای صخره‌ها برسد، اما در عین حال او استایل خاص و زیباتری در حین بالا رفتن از این‌جور مکان‌ها دارد. به طور مشابه در بخش مبارزات تن به تن، او دارای قابلیت‌های ظریف‌تر و فرزتری نسبت به دریک است. کلویی از مشت‌ها، زانو و پای خود به گونه‌ای در مبارزات استفاده خواهد کرد که کاملا تفاوت او با نیتن را حس خواهید کرد. همچنین شما از این موضوع آگاه هستید که نیدین شخصیتی فوق‌العاده قدرتمند در نبرد‌های تن به تن است و ناتی داگ نمی‌توانست کلویی را در این بخش به شخصی ضعیف‌تر نسبت به نیدین تبدیل کند. بنابراین شما کلویی را شخصیتی فرز و لذت بخش در گیم‌پلی خواهید دید که با همراه خود، یعنی نیدین کاملا مچ و هماهنگ است.

یکی از مسائلی که در بازی Uncharted 4 با نارضایتی برخی طرفداران رو به رو شده بود، عدم وجود پازل‌های بیشتر و درگیر کننده تر در بازی بود. حال ناتی‌ داگ اعلام کرده که آن‌ها سعی دارند تا پازل‌هایی با وسعت بزرگ‌تر که با داستان و روایت آن گره‌ خورده است در بازی قرار دهند. از بازی‌های فکری گرفته تا پازل‌هایی که بر اساس محیط بازی طراحی شده‌اند در The Lost Legacy بسیار بهتر از نسخه‌های قبل عمل خواهند کرد.

نیتن دریک کجاست؟

Nathan Drake

مطمئنا برای شما سوال شده است که آیا نیتن دریک در این بسته الحاقی حضور خواهد داشت یا خیر. ناتی داگ حضور نیتن دریک را در این بسته الحاقی رد کرده است اما این دلیل نمی‌شود که صحبتی از او در دیالوگ‌ها دیده نشود. مخصوصا که نیدین و کلویی هر دو به خوبی نیتن را می‌شناسند و با او رو به رو شده‌اند. اما خبر بد یا شاید هم خوشحال کننده این است که ناتی‌داگ از حالا به بعد برای همیشه آخرین صفحه ماجراجویی‌های نیتن دریک و در کل، سری Uncharted را پس از به اتمام رساندن The Lost Legacy خواهد بست. این موضوع را به فال نیک‌ می‌گیریم، چرا که همیشه خداحافظی در اوج بهترین کار است. از طرفی هم این را می‌دانیم که ناتی‌داگ ایده‌های جذاب کم ندارد و کنار گذاشتن آنچارتد می‌تواند باعث شود تا از آن‌ها شاید آثاری به مراتب بزرگ‌تر ببینیم، درست مثل شاهکاری که با The Last of Us تحویل ما دادند.

 

 

منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده