// دوشنبه, ۱۱ دی ۹۶ ساعت ۲۰:۳۱

اینجا خیابان ستارخان است؛ همان خیابانی که سیخ‌های دونر کباب ترکی در دو طرف خیابان مقابل هم صف بسته‌اند و جمعه شب‌ها تمام خیابان را بند می‌آورند.

ستار خان، یکی از خیابان‌های شلوغ غرب که به خاطر بستنی فروشی و فلافلی معروفش شهرت پیدا کرده است. برای زندگی کردن در ستارخان باید بدانید که اینجا شاهراه خیابان‌های تهران است و از شرق و غرب به یک اتوبان و بزرگراه مهم راه دارد. با این حال اگر شغل‌تان در همین محله باشد به احتمال زیاد نیازی به خارج شدن از اینجا ندارید. تمام نیازهای مورد نیاز شما در ستارخان مهیا است. پمپ بنزین، پارک، پاساژ خرید، مدارس و کلاس‌های زبان متنوع، شعب مختلف بانک‌ها و لوازم خانگی فروشی هر دو سمت خیابان را پر کرده است.

رهن کامل یک خانه ۶۵ متری در شادمان به همراه انباری ۷۵ میلیون تومان است، اما خانه­‌های قدیمی همه جای شهر ارزان هستند. کافی است در همان خیابان شادمان به قیمت رهن کامل خانه‌های ۸۰ متری نگاه کنید؛ خواهید دید که با پول رهن زیر ۱۱۰ میلیون تومان خانه نوسازی در این متراژ پیدا نخواهید کرد. کمی نزدیک به آن در خیابان شادمهر به نظر می‌رسد که رهن آپارتمان در ستارخان پایین‌تر باشد: یک واحد ۵۳ متری ۸۰ میلیون رهن دارد؛ دوخوابه ۱۲۰ متری آن هم ۱۲۰ میلیون. البته ارزان بودن این واحد به خاطر عمر بنای ۴۰ ساله آن است، وگرنه رهن واحد یک سال ساخت با همین متراژ ۱۴۰ میلیون تومان ارزیابی شده است.

به جز این استثناها می‌توان از میانگین قیمت رهن آپارتمان در ستارخان این گونه برداشت کرد که شادمهر دارای قیمت‌های نسبتا پایین‌تری است؛ طوری که با حدود ۹۰ میلیون تومان هم می‌توانید یک خانه ۷۰ متری دو خوابه در شادمهر پیدا کنید که سن آن ۸ سال باشد. البته با ۶۰ میلیون تومان هم می‌شود در شادمهر خانه پیدا کرد. رهن کامل بیشتر واحدهای حدود ۱۰ تا ۱۵ سال در این منطقه برابر با متراژ آن است. حد فاصل خیابان دریان نو از خیابان اصلی ستارخان این محله را به منطقه مسکونی‌تری تبدیل کرده­ است. رهن کامل خانه‌ای بالای ۱۵۰ متر در این محله بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ میلیون تومان است. بهبودی شمالی هم در ستارخان قرار دارد و قیمت رهن آپارتمان در ستارخان را نسبت به دریان نو یا پاتریس لومومبا پایین آورده ­است، اما به خاطر موازی بودن با شادمهر تفاوت قیمتی چندانی با هم ندارند. رهن کامل آپارتمان بالای ۱۰۰ متر به حداقل ۱۳۰ میلیون رهن نیاز دارد. با ۶۵ تا ۷۰ میلیون هم می‌­توان واحدی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان رهن کرد. واحدهای نوساز در آن نیز رقمی گران­تر دارند؛ برای مثال، واحد نوسازی ۵۶ متری ۷۵ میلیون به رهن گذاشته شده و واحد ۸۰ متری دیگری به خاطر نوساز بودن به قیمت خانه‌ای بالای صد متر برای رهن آگهی شده است. خیابان اصلی ستارخان از همه این­ها گران‌قیمت‌تر به نظر می­‌آید. رهن کامل آپارتمان ۹۰ متری در ستارخان به حدود ۱۴۰ میلیون تومان نیاز دارد. آپارتمان ۸۰ متری هم با حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان رهن کامل معامله می­‌شود. البته در این میان خیابان­‌هایی هم هستند که نسبتا ارزان­‌ترند؛ برای مثال، در خیابان کوکب واحدهای حدود ۸۰ متر حدودا ۸۰ میلیون تومان رهن کامل ارزش‌گذاری شده‌اند.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده