// سه شنبه, ۲۳ آبان ۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

به دنبال برگزاری دومین دوره جوایز بین‌المللی بازی‌های موبایل خاورمیانه، سه بازی ایرانی موفق به کسب جایزه شدند.

دومین دوره جوایز بین‌المللی بازی‌های موبایل در نهایت با حضور ۱۶ بازی ایرانی و نمایندگانی از کشورهای امارات، کویت، لبنان، تونس، عربستان سعودی و دیگر کشورهای منطقه برگزار شد که در این بین سه بازی ایرانی پسر خوانده، 4Wheelers و به دور مریخ موفق به کسب جایزه در چهار شاخه شدند.

به دور مریخ

در بخش دستاورد هنری (Excellence in Art) بازی ایرانی پسرخوانده، ساخته استودیوی پاییزان موفق به کسب جایزه شد. از دیگر بازی‌های ایرانی حاضر در این دوره از رقابت‌ها می‌توانیم به 4Wheelers اشاره کنیم که با درخشیدن در مقابل سایر نامزدها توانست جایزه «بهترین بازی چندنفره» را از آن خود کند. این بازی توسط استودیوی ایرانی «اردیبهشت» ساخته شده است. Around Mars (به دور مریخ)، ساخته بهزاد انجم‌روز نیز از جمله بازی‌های ایرانی این دوره از مسابقات بود که توانست دو جایزه‌ی «بهترین طراحی و هنر صداگذاری»‌ و همینطور «بهترین بازی آینده»‌ را از آن خود کند. زومجی پیش از این بازی به دور مریخ را معرفی کرده بود که می‌توانید این مقاله را در زومجی مطالعه کنید.

بازی 4Wheelers

البته این دوره از رقابت‌ها بدون حاشیه هم نبود و به دنبال اعلام نامزدهای نهایی دومین دوره جشنواره بین‌المللی بازی‌های موبایل خاورمیانه (MENA) و حضور پر رنگ بازی‌های ایرانی در این دوره از رقابت‌ها، برگزارکنندگان IMGA در اقدامی عجیب، نام بازی‌های ایرانی را از میان نامزدها حذف کردند که با اعتراض طرف ایرانی روبه‌رو شد. با این حال، در نهایت پیگیری‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای باعث شد تا بعد از گذشت چند روز شاهد بازگشت نام بازی‌های ایرانی به این جوایز باشیم.

پسرخوانده

نام سایر برندگان جشنواره بین‌المللی بازی های موبایل MENA به شرح زیر است:

  • دستاورد هنری: پسرخوانده ساخته استودیوی پاییزان محصول کشور ایران
  • دستاورد در نوآوری: بازی Fat Bunny: Endless Hopper ساخته Groovy Antoid محصول کشور لبنان
  • بهترین بازی چندنفره: به صورت مشترک بازی Adam World Adventure ساخته Tareq Doufish از کشور فلسطین و بازی 4Wheelers ساخته کمپانی اردیبهشت محصول کشور ایران
  • بهترین بازی سریع: بازی Fat Bunny: Endless Hopper ساخته Groovy Antoid محصول کشور لبنان
  • Guilty Pleasure: بازی Klay BBJ Maze ساخته احمد جابر محصول کشور تونس
  • بازی پرمعنا: بازی Lost Light ساخته سابرین ابراهیم محصول کشور تونس
  • دستاورد در گیم‌پلی:‌ بازی Mala’eeb’s Puzzle ساخته اسامه آل سلمان محصول کشور عربستان سعودی
  • بهترین طراحی و هنر صداگذاری: بازی به دور مریخ ساخته بهزاد انجم‌روز محصول کشور ایران
  • بهترین بازی آینده: بازی به دور مریخ ساخته بهزاد انجم‌روز محصول کشور ایران

کاراکتر باقی مانده