// جمعه, ۶ شهریور ۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

بر طبق جدیدترین اطلاعاتِ منتشر شدهِ، اعلام شده است که سرویس دیجیتالیِ مجبوب کمپانی ولو، یعنی استیم به موفقیت دیگری دست پیدا کرده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با زومجی همراه باشید.

هم اکنون بیش از ۶ هزار بازی بر روی سرویس استیم موجود هستند؛ پیشرفت یک‎ساله این رقم عالی به نظر می‎رسد! چراکه این تعداد در کمتر از یک سال گذشته تنها حدود ۳.۷۰۰ هزار بازی بوده است.

یکی از کاربران انجمن نئوگف، ضمن انتشار این خبر اعلام کرد که این ۶ هزار بازی، شامل بازی‎هایی که قبلا در لیست بازی‎های استیم وجود داشته‎اند اما حال حذف شده‎اند نمی‎شود. به عبارتی، فقط در این لحظه ۶ هزار بازی بر روی سرویس استیم موجود هستند؛ یعنی اگر بخواهیم آماری ازتمامی بازی‎های قدیم و جدید استیم بگیریم، به رقم بسیار بالاتری خواهیم رسید.

2928743-6k

استیم در مقایسه با سرویس آنلاین کمپانی الکترونیک آرتز، یعنی اوریجین بسیار موفق‎تر عمل کرده؛ چراکه اگر مقایسه‎ای کوچک بین این دو انجام دهیم می‎بینیم که تنها حدود ۵۰۰ بازی در لیست بازی‎های اوریجین دیده می‎شوند و مقایسه این تعداد با ۶ هزار بازیِ استیم، اصلا کار درستی نیست.

اخیرا توسط ولو اعلام شده بود که استیم بیش از ۱۲۵ میلیون کاربر دارد. این میزان طی شش ماه اخیر حدود ۱۰۰ میلیون کاربر بودِ. با این حساب طی شش ماه استیم موفق به جذب حدود ۲۵ میلیون کاربر جدید شده است.

در ماه نوامبر سال جاری، ولو با عرضه بروزرسانی جدیدی برای استیم، ویژگی‎های جذابی را به آن اضافه کرد و شاید یکی از دلایل جذب کاربرهای بیشتر، همین هوشیاری ولو بوده است.

اخیرا هم شاهد فروش یک میلیونی بازی Ark: Survival Evolves در استیم بودیم.

نظر شما در این‎باره چیست؟

منبع: GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده