// پنجشنبه, ۲۵ دی ۹۳ ساعت ۱۸:۴۶

دقایقی پیش نامزدهای جوایز آکادمی اسکار طی مراسمی در لس آنجلس معرفی شدند. با لیست کامل نامزدها همراه زومجی باشید.

آلفونسو کوآرون، کارگردان فیلم تحسین‌شده‌ی Gravity به همراه جی. جی. آبرامز سازنده‌ی سریال Lost و کارگردان نسخه‌ی هفتم جنگ ستارگان، نیمه‌ی اول نامزدهای هر بخش را معرفی کردند و سپس نوبت به کریس پاین و شریل ایزاکس رسید که باقی کاندیدها را اعلام کنند. لیست کامل را در زیر مشاهده می‌کنید: بهترین انیمیشن:
  • Big Hero 6
  • The Boxtrolls
  • How to Train Your Dragon 2
  • Song of the Sea
  • The Tale of The Princess Kaguya

بهترین مستند:

  • Citizenfour
  • Finding Vivian Maier
  • Last Days in Vietnam
  • The Slat of The Earth
  • Virunga

بهترین مستند کوتاه:

  • Crisis Hotline: Veterans Press 1
  • Joanna
  • Our Curse
  • The Reaper
  • White Earth

بهترین تدوین:

  • American Sniper
  • Boyhood
  • The Grand Budapest Hotel
  • The Imitation Game
  • Whiplash

بهترین آهنگ:

  • Everything is Awesome برای فیلم The Lego Movie
  • Glory برای فیلم Selma
  • Grateful برای فیلم Beyond the Lights
  • I'm Not Gonna Miss You برای فیلم Glen Campbell... I'll be Me
  • Lost Stars برای فیلم Begin Again

بهترین طراحی صحنه: 

  • The Grand Budapest Hotel
  • The Imitation Game
  • Interstellar
  • Into the Woods
  • Mr. Turner

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • The Bigger Picture
  • The Dam Keeper
  • Feast
  • Me and My Moultion
  • A Single Life

بهترین فیلم کوتاه:

  • Aya
  • Boogaloo and Graham
  • Butter Lamp
  • Parvaneh
  • The Phone Call

بهترین تدوین صدا:

  • American Sniper
  • Birdman
  • The Hobbit: The Battle of The Five Armies
  • Interstellar
  • Unbroken

بهترین ویرایش صدا:

  • American Sniper
  • Birdman
  • Interstellar
  • Unbroken
  • Whiplash

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Captain America: The Winter Soldier
  • Dawn of The Planet of The Apes
  • Guardians of The Galaxy
  • Interstellar
  • X-Men: Days of Future Past

بهترین بازیگر مرد:

  • استیو کارل
  • بردلی کوپر
  • بندیکت کامبرتچ
  • مایکل کیتون
  • ادی ردمین

بهترین بازیگر زن:

  • ماریون کوتیار
  • فلسیتی جونز
  • جولیان مور
  • روزمند پایک
  • ریس ویترسپون

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • رابرت دوال
  • ایتان هاوک
  • ادوارد نورتون
  • مارک روفالو
  • جی.کی. سیمونز

بهترین  بازیگر نقش مکمل زن:

  • پاتریشیا آرکت
  • لادرا درن
  • کیرا نایتلی
  • اما استون
  • مریل اسرتیپ

بهترین فیلم‌برداری:

  • Birdman
  • The Grand Budapest Hotel
  • Ida
  • Mr. Turner
  • Unbroken

بهترین طراحی لباس:

  • The Grand Budapest Hotel
  • Inherent Vice
  • Into the Woods
  • Maleficent
  • Mr. Turner

بهترین کارگردان:

  • آلخاندرو ایناریتو
  • ریچارد لینکلیتر
  • بنت میلر
  • وس اندرسون
  • مورتن تیلدام

بهترین فیلم خارجی‌زبان:

  • Ida از لهستان
  • Leviathan از روسیه
  • Tangernies از استونی
  • Timbuktu موریتانی
  • Wild Tales از آرژانتین

بهترین گریم:

  • Foxcatcher
  • The Theory of Everything
  • Guardians of the Galaxy

بهترین موسیقی متن:

  • The Grand Budapest Hotel
  • The Imitation Game
  • Interstellar
  • Mr. Turner
  • The Theory of Everything

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی:

  • American Sniper
  • The Imitation Game
  • Inherent Vice
  • The Theory of Everything
  • Whiplash

بهترین فیلم‌نامه:

  • Birdman
  • Boyhood
  • Foxcatcher
  • The Grand Budapest Hotel
  • Nightcrawler

بهترین فیلم:

  • American Sniper
  • Birdman
  • Boyhood
  • The Grand Budapest Hotel
  • The Imitation Game
  • Selma
  • The Theory of Everything
  • Whiplash

منبع: حساب توییتر آکادمی اسکار

مقاله های مرتبط

کاراکتر باقی مانده